Starachowice basen – jak spędzają czas Starachowiczanie

2034.nsmed

Od momentu otwarcia nowego basenu czyli od początku sierpnia basen cieszy się ogromną popularnością odwiedzających go gości. 
Władze miasta zdecydowały, że w miesiącu sierpniu, każdy kto chciał skorzystać z basenu, mógł to zrobić zupełnie za darmo. Należało się tylko wcześniej zapisać na specjalną listę. Już w pierwszych dniach zapisów lista była pełna i cały sierpień pływalnię odwiedzały osoby chcące skorzystać z wodnej rekreacji. Biorąc pod uwagę zainteresowanie, można się spodziewać, iż basen będzie cieszył się również popularnością później.

Specjalnie dla tych, którzy nie mieli jeszcze okazji zobaczyć nowego basenu od środka przygotowaliśmy relację pokazującą na co mogą liczyć odwiedzający. Pływalnia dysponuje dwoma nieckami. Pierwsza z nich to duża niecka basenowa (basen sportowy) ze stali nierdzewnej o wymiarach 12,5x25m - głębokość od 1,80m do 4,00m. Druga to basen rekreacyjny ze stali nierdzewnej o powierzchni lustra wody 130 m2, głębokość od 0,75m do 1,20m. Ponadto do dyspozycji użytkowników została oddana 47 metrowa zjeżdżalnia oraz dodatkowe atrakcje akie jak: efekt rwącej rzeki, gejzer powietrzny, ławka rurowa z masażem powietrznym, tryskacze wodne brzegowe oraz brodzik dla dzieci.

Nowy basen Starachowice, ul. Szkolna

Z basenu korzystają zarówno dzieci, dorośli, jak i starsze osoby.
Aby zachować porządek oraz bezpieczeństwo kąpiących na basenie obowiązuje regulamin określający zachowanie się osób przebywających na terenie pływalni. Bezpieczeństwa kąpiących pilnują ratownicy, w składzie dwóch osób rano oraz trzech w godzinach popołudniowych, co jest bardzo ważne, ponieważ w godzinach szczytu, jeśli można to tak nazwać w jedną godzinę, kąpieli zażywa nawet 90 osób jednocześnie.

Nowy basen w Starachowicach

Pytaliśmy jedną z osób przebywających aktualnie na pływalni, co uważa na jej temat. Pani Marzena, będąca na basenie ze swoją 9-letnią córką powiedziała, że obiekt jest imponujący i na pewno będzie powracała tu z córką. Pewien problem stanowi zakaz fotografowania wewnątrz, bo przecież jak mówi Pani Marzena – każdy by chciał się pochwalić ładnym zdjęciem swojej pociechy w ciekawym miejscu.

Nowy basen w Starachowicach 

Nowy basen w Starachowicach 

Nowy basen w StarachowicachFot. Red

Dodane: 02.09.10 | Odsłony: 210
Tagi:

Komentarze użytkowników

głupek | 2012-06-18 12:50:14 napisał(a):

nie zdejmujcie gaci xD

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie