Starachowicka Gala Sportu

9761.nsmed

Autor: Leszek Kowalski, UM Starachowice.

Jarosław Olech z tytułem Sportowca Roku, a Mariusz Wójcik i Wojciech Szlęzak z tytułami Trenerów Roku – to najważniejsze rozstrzygnięcia sobotniej Starachowickiej Gali Sportu. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek.

Gościnne mury starachowickiego Hotelu Europa były w minioną sobotę gospodarzem Starachowickiej Gali Sportu, czyli nowego wydarzenia na sportowej mapie Starachowic podsumowującego dorobek naszych sportowców w ubiegłym roku. Sobotnie spotkanie przedstawicieli władz miasta, zawodników reprezentujących barwy starachowickich klubów sportowych, ich trenerów, klubowych działaczy, sympatyków i przyjaciół sportu oraz rodzin zaproszonych sportowców było wydarzeniem, które spotkało się ze sporym zainteresowaniem.

Spotkanie sportowej rodziny

Starachowiccy sportowcy po kilku latach przerwy doczekali się okazji do wspólnego świętowania swoich sukcesów.

- Dziś premierowa odsłona naszej Gali. Naszej choć w zasadzie trzeba przyznać drodzy Państwo, że ta Gala jest jednak Wasza. Bo poświęcona jest właśnie Wam. Waszym sukcesom, Waszym zwycięstwom i Waszym łzom wzruszenia. Sportowym emocjom, które przeżywacie na co dzień, a my jesteśmy ich świadkami. Wasze sukcesy są naszą radością i powodami do dumy. Starachowicka Gala Sportu jest właśnie o Was – drodzy zawodnicy, ambitni trenerzy, utalentowani sportowcy, znakomici organizatorzy imprez sportowych i wreszcie szanowni mecenasi, sponsorzy, przyjaciele sportu, sympatycy, kibice, działacze oraz rodziny sportowców. Wszyscy jesteśmy sportową rodziną. Wszyscy kochamy sport – zapowiadał spotkanie jego prowadzący Łukasz Gołda.

W sobotę była okazja do podsumowania sukcesów sportowych w naszym mieście w 2017 roku. Organizatorzy Gali – Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Urząd Miejski oraz Gminna Rada Sportu – podzielili prezentację największych sukcesów na kilka kategorii.

Kapituła Gali wsłuchując się w głos środowiska sportowego w naszym mieście wybrała siódemka młodych Starachowickich Talentów, wskazała piątkę najlepszych trenerów oraz zaprezentowała dziesiątkę najlepszych sportowców w 2017 roku.

Podczas Gali poznaliśmy również wydarzenie sportowe roku, a czwórka przyjaciół starachowickiego sportu została uhonorowana tytułami Mecenasów Starachowickiego Sportu.

Nasze talenty

W gronie siódemki starachowickich talentów znaleźli się reprezentanci pięciu starachowickich klubów sportowych. Po dwie perełki na sobotniej scenie zaprezentowali reprezentanci SKP Barakuda oraz KKS ASPN Juventa. W gronie tym znaleźli się Weronika Latała i Jan Olesiński odnoszący sukcesy nie tylko na naszej pływalni, a także dwóch piłkarzy Juventy grających w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U-17. Organizatorzy wybrali do siódemki talentów Krystiana Bracika i Jakuba Kalisza.

Skład utalentowanej młodzieży uzupełnili Zuzanna Pacek z SKK Kyokushin, kickbokserka Alicja Siebyła z Klubu Sportowego „Dragon” oraz Daniel Kujszczyk ze Świtu Starachowice.

Młodzi sportowcy otrzymali pamiątkowe grawertony oraz upominki.

Trenerzy Roku

W gronie najlepszych trenerów pojawili się: Małgorzata Wadowska, Roman Kaput, Arkadiusz Staszewski, Wojciech Szlęzak oraz Mariusz Wójcik. Każdy z nich za wybitne osiągnięcia szkoleniowe uzyskane w 2017 roku otrzymał pamiątkowe grawertony z wyrazami podziękowania za wkład w rozwój starachowickiego sportu i promocję Miasta Starachowice. Kapituła dokonała jednak wyboru Trenera Roku, a w zasadzie wyboru dwójki szkoleniowców z tym tytułem.

Od soboty prestiżowym tytułem Trenera Roku może pochwalić się Wojciech Szlęzak oraz Mariusz Wójcik. Szlęzak doskonale radzi sobie w pracy szkoleniowej z najmłodszymi adeptami pływania w SKP Barakuda. Wójcik jest z kolei trenerem drużyny juniorów młodszych Juventy i w rozgrywkach CLJ rywalizuje z najlepszymi zespołami z naszego makroregionu.

Szlęzak i Wójcik za swoje osiągnięcia otrzymali dodatkowo okazałe puchary.

 Reklama 

Wyróżnienie dla Dragona

W międzyczasie uczestnicy Gali poznali rozstrzygnięcie w kategorii Wydarzenie Roku. Za najlepszą i najbardziej profesjonalną imprezę sportową uznane zostały kickbokserskie Mistrzostwa Polski w formule Oriental Rules. Impreza organizowana przez Klub Sportowy Dragon cieszy się dużą popularnością zarówno wśród starachowickich sympatyków tej dyscypliny jak i zawodników z całego kraju przyjeżdżających nad Kamienną.

- Starachowice na stałe zapisały się już w kalendarzu kickbokserskich imprez rangi Mistrzostw Polski. Jeśli kickboxing w Polsce ma kilka stolic, to z pewnością Starachowice są jedną z nich. To miejsce dokąd uwielbiają przyjeżdżać najlepsi kickbokserzy z całej Polski, walcząc o trofea i tytuły mistrzowskie. Wspierani głośnym dopingiem sympatyków sportu w Starachowicach tworzą niezwykłe spektakle i widowiska sportowe godne krajowemu czempionatowi. W 2017 roku w starachowickich mistrzostwach wzięło udział ostatecznie 109 zawodników. Reprezentowali oni barwy 35 klubów z całej Polski – czytamy w uzasadnieniu tej decyzji.

Podziękowania dla mecenasów

Swoje piękne chwile na scenie mieli również przedstawiciele sponsorów starachowickiego sportu. Zostali oni zaprezentowani w kategorii Mecenasi Starachowickiego Sportu.

- Tytułem mecenasa możemy nazwać każdego kto przyczynia się do rozwoju sportu. Jego wsparcie – czy to finansowe czy to organizacyjne – przyczynia się do kolejnych sukcesów i niezwykłych osiągnięć sportowców oraz klubów. A takich osób, firm czy instytucji nie brakuje również w naszym mieście. To przyjaciele starachowickiego sportu, którzy kochają sport, a ich miłość liczy na odwzajemnienie w najlepszy możliwy sposób – poprzez kolejne sukcesy naszych sportowców – tłumaczyli organizatorzy.

Wyróżnienia otrzymali: Halina Bąk (Cerrad), Krzysztof Chaja (Perfopol), Zbigniew Kroczek (Krobel) oraz Edward Płusa (Starpol).

- Drodzy Mecenasi Sportu w imieniu sportowców i starachowickich klubów sportowych serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc. Bez Was nie byłoby wielu cudownych chwil, nie byłoby medali i okazałych trofeów. Z Wami jest łatwiej, lepiej i korzystniej. Niech wspólna więź starachowickich mecenasów i starachowickich sportowców pozostaje nierozerwana. Dziękujemy! - mogli usłyszeć nagrodzeni.

Dodatkowo dyrektor MOSiR-u Krystian Sadza wręczył puchar Panu Krzysztofowi Chaji za wieloletnią współpracę na rzecz wspierania starachowickiego sportu.

Olech zdominował wszystkich

Na koniec poznaliśmy dziesiątkę najlepszych sportowców ubiegłego roku. Swoje miejsce na scenie znaleźli reprezentanci dziewięciu dyscyplin sportu. Dwóch reprezentantów miał bowiem trójbój siłowy. W tym gronie znaleźli się bowiem zarówno Jarosław Olech jak i Jacek Spychała (obaj KSSSiK Wiking).

W symbolicznej dziesiątce sportowców wyróżnione zostały dwie panie. Pamiątkowe grawertony wręczane przez Prezydenta Marka Materka i jego zastępcę Jerzego Miśkiewicza trafiły do bokserki Tatiany Pluty oraz strzelczyni Agaty Nowak.

Poza wspomnianą czwórką do dziesiątki trafili jeszcze: pływak Dawid Gotszling, lekkoatleta Dawid Kubiec, kickbokser Adrian Gunia, triathlonista Przemysław Szymanowski, siatkarz Artur Dudek oraz piłkarz Staru Mariusz Fabjański.

Tytuł Sportowca Roku trafił jednak do Jarosława Olecha, multimedalisty z Klubu Sportowego Sportów Siłowych i Kulturystyki „Wiking”.

- Ubiegły rok był niezwykle udany dla Jarosława Olecha. Starachowicki mocarz wzbogacił swoją kolekcję trofeów o trzecie z rzędu złoto Światowych Igrzysk Sportu i kolejny tytuł Mistrza Świata. Podczas rozgrywanych we Wrocławiu World Games złoty Olech nie krył łez wzruszenia. W czeskim Pilznie w listopadzie 2017 roku nasz „dominator” zdobył 16-sty tytuł mistrza świata. Olech jest prawie jak wino. Ono im starsze tym lepsze. Jarosław Olech im starszy tym... ma więcej tytułów mistrzowskich. Forma mistrzowska utrzymuje się od lat – uzasadniono wybór.

Wszystkim laureatom i wyróżnionym serdeczne gratulacje złożyli obaj prezydenci miasta. Nie zabrakło również życzeń kolejnych wielkich sukcesów na arenach nie tylko krajowych, ale i międzynarodowych. Prezydenci Materek oraz Miśkiewicz dziękowali wszystkim przybyłym za promowanie Miasta Starachowice poprzez swoje osiągnięcia sportowe.

Po zakończeniu części oficjalnej odbył się Bal Starachowickich Sportowców.

 

Dodane: 09.04.18

Komentarze użytkowników

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie