Starachowicki Jarmark Bożonarodzeniowy. 13-15 grudnia

12058.nsmed

W dniach 13, 14, 15 grudnia Plac pod Skałkami po raz kolejny wypełnią kupcy i rękodzielnicy z terenu całej Polski. Nabyć będzie można choinki, lampki, upominki, kubki, poduszki, zabawki czy ozdoby świąteczne. Nie zabraknie także słodkości, pierników, chałwy, tradycyjnych wędlin, pierogów, ciast, grzanego wina czy gorącej czekolady i regionalnych potraw serwowanych na miejscu.

Poza wyjątkowymi zakupami zaplanowaliśmy także atrakcje dla dzieci i nie tylko, m.in. warsztaty zdobienia pierników, rodzinne dekorowanie choinki, wizytę Świętego Mikołaja, gitarowe kolędowanie czy jasełka u Starachowian. W niedzielę, wzorem lat ubiegłych, zapraszamy na Wigilię Miejską. Przez cały okres trwania Jarmarku zbierać będziemy również karmę, koce, miski i akcesoria dla zwierząt ze Schroniska w Rudniku. Liczymy, że ten przedświąteczny czas spędzą Państwo razem z nami! Zapraszamy!

Info: SCK

                         Ogłoszenie

Dodane: 27.11.19 | komentarze (2)

Komentarze użytkowników

arti | 2019-11-27 18:47:15 napisał(a):

ja mam pytanie jaki to bóg/bożek urodził się 25 grudnia? bo nie Jezus. kogo to krk świętuje wisznu? czy innego szatana bo to że mamonę to już wszyscy wiedzą

król julian | 2019-11-28 06:57:11 napisał(a):

"Rocznica urodzin Chrystusa została przeniesiona przez Kościół w roku 353 na dzień 25 grudnia, czyli na dzień narodzin Mitry niepokonanego boskiego Słońca. Kult Mitry był bardzo popularny w Rzymie oraz na Bliskim Wschodzie. Gdy chrześcijaństwo stało się religią państwową, chrześcijanie, aby osłabić kult Mitry, przyjęli, że 25 grudnia, do tej pory obchodzony jako dzień urodzin Mitry, będzie dniem narodzin Jezusa. Z tej okazji w podziemnym adytonie w nocy z 24 grudnia na 25 i około północy spełniano obrzędy konsekracyjne. O świcie wierni uczestniczyli w procesji z miejsca kultu, niosąc statuetkę dziecka jako symbol urodzonego Boga-Słońca."
a poza tym urodzili się tego dnia:
Attis z Frygii
Kriszna z Indi
Dionizos z Grecji
no i Ra z Egiptu

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie