Tatiana Pluta, Weronika Latała, Julia Ofman, Olga Pochylska oraz Miłosz Środa ze sportowymi stypendiami od miasta

10209.nsmed

Tatiana Pluta, Weronika Latała, Julia Ofman, Olga Pochylska oraz Miłosz Środa to reprezentanci starachowickich klubów sportowych, którzy w drugim półroczu 2018 roku otrzymywać będą stypendia sportowe Gminy Starachowice. Z młodymi sportowcami spotkał się Prezydent Miasta Marek Materek, który osobiście pogratulował zawodnikom osiągniętych sukcesów sportowych.

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek przyznał stypendia dla sportowców. Za sukcesy sportowe i medale na najważniejszych imprezach mistrzowskich uzyskane w okresie od stycznia do czerwca 2018 roku stypendia sportowe trafią do piątki reprezentantów starachowickich klubów. W drugim półroczu gminne stypendia wspierające ich dalszy rozwój sportowy otrzymywać będą: Tatiana Pluta, Weronika Latała, Julia Ofman, Olga Pochylska oraz Miłosz Środa.

Piątka sportowców, trzy dyscypliny

Piątka sportowców swoje sukcesy odnosi w trzech dyscyplinach sportowych. Nowi stypendyści Gminy Starachowice trenują na co dzień boks, pływanie oraz taekwondo. Tatiana Pluta to zawodniczka Starachowickiego Klubu Sportowego Star 1926. Weronika Latała oraz Julia Ofman to reprezentantki Starachowickiego Klubu Pływackiego „Barakuda”. Olga Pochylska i Miłosz Środa medale mistrzowskie zdobywają reprezentując barwy Klubu Sportowego „Dragon”.

Tatiana Pluta jest podopieczną Pawła Pożogi. Weronika i Julia swoje sukcesy osiągają pod okiem Bartosza Staneckiego. Olga i Miłosz trenują na co dzień z trenerem Krzysztofem Wagą oraz Markiem Jasińskim.

Wszyscy sportowcy w pierwszym półroczu 2018 roku zdobywali medale na najważniejszych imprezach mistrzowskich. Były to sukcesy na Mistrzostwach Polski juniorów oraz Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Młodzi sportowcy uprawiają dyscypliny olimpijskie, a zgodnie z regulaminem przyznawania stypendiów sportowych sukcesy osiągane w tych dyscyplinach umożliwiają przyznanie finansowego wsparcia. Stypendia sportowe Gminy Starachowice przyznawane są zgodnie z obowiązującymi Uchwałami Rady Miejskiej w Starachowicach.

Finansowe wsparcie w drugim półroczu

W pierwszym półroczu tego roku stypendia sportowe otrzymywała dwójka reprezentantów starachowickich klubów sportowych. Stypendystami byli wówczas Agata Nowak i Dawid Gotszling. Przypomnijmy, iż Nowak rywalizuje w strzelectwie sportowym, a Gotszling jest medalistą zawodów pływackich. Reprezentują oni barwy Świtu Starachowice oraz Starachowickiego Klubu Pływackiego Barakuda.

Od lipca do grudnia bieżącego roku na finansowe wsparcie może liczyć piątka sportowców. Zgodnie z podpisanymi umowami stypendialnymi sportowcy otrzymywać będą przyznane stypendium w postaci sześciu miesięcznych rat przekazywanych na wskazany rachunek bankowy.

                      Reklama

Zestawienie zawodników, którym za wyniki sportowe osiągnięte od 1 stycznia do 30 czerwca 2018 roku zostały przyznane stypendia sportowe Prezydenta Miasta Starachowice

Tatiana Pluta – zawodniczka Klubu Sportowego Star 1926 Starachowice, uprawiająca boks

- brązowa medalistka Mistrzostw Polski juniorek w boksie w kategorii wagowej do 48 kg (Grudziądz, 22-25 luty 2018 r.)

Otrzymuje stypendium sportowe w wysokości 600 złotych brutto miesięcznie na okres od lipca do grudnia 2018 roku (łączna kwota: 3 600 zł brutto)

Weronika Latała – zawodniczka Starachowickiego Klubu Pływackiego „Barakuda” uprawiająca pływanie

- srebrna medalistka pływackich Mistrzostw Polski Juniorów do lat 14 na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym (Olsztyn, 30 czerwca 2018 r.)

Otrzymuje stypendium sportowe w wysokości 450 złotych brutto miesięcznie na okres od lipca do grudnia 2018 roku (łączna kwota: 2 700 zł brutto)

Julia Ofman – zawodniczka Starachowickiego Klubu Pływackiego „Barakuda” uprawiająca pływanie

- srebrna medalistka pływackich Mistrzostw Polski Juniorów do lat 14 na dystansie 50 metrów stylem klasycznym (Olsztyn, 29 czerwca 2018 r.)

Otrzymuje stypendium sportowe w wysokości 450 złotych brutto miesięcznie na okres od lipca do grudnia 2018 roku (łączna kwota: 2 700 zł brutto)

Olga Pochylska – zawodniczka Klubu Sportowego „Dragon”, uprawiająca taekwondo

- brązowa medalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w taekwondo olimpijskim w konkurencji kyorugi w kategorii wagowej powyżej 59 kg dziewcząt (Zalasewo, 27-29 kwietnia 2018 r.)

Otrzymuje stypendium sportowe w wysokości 300 złotych brutto miesięcznie na okres od lipca do grudnia 2018 roku (łączna kwota: 1 800 zł brutto)

Miłosz Środa – zawodnik Klubu Sportowego „Dragon”, uprawiający taekwondo

- srebrny medalista Mistrzostw Polski Juniorów w taekwondo olimpijskim w konkurencji kyorugi w kategorii wagowej do 45 kg (Pleszew, 25-26 maja 2018 r.)

Otrzymuje stypendium sportowe w wysokości 300 złotych brutto miesięcznie na okres od lipca do grudnia 2018 roku (łączna kwota: 1 800 zł brutto)

Urząd Miejski przypomina jednocześnie, iż zgodnie z obowiązującymi Uchwałami Rady Miejskiej kolejny nabór wniosków o przyznanie stypendiów sportowych odbędzie się w styczniu 2019 roku. Uprawnionymi do złożenia wniosków i otrzymania stypendiów sportowych będą sportowcy, którzy w okresie od 1 lipca do 31 grudnia 2018 roku zdobyli lub zdobędą medale najważniejszych imprez rangi mistrzowskiej. Starachowickie stypendia sportowe przyznawane są za sukcesy osiągane w „dyscyplinach olimpijskich”.

Gratulujemy aktualnym stypendystom i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy naszych sportowców

Autor: Leszek Kowalski, UM Starachowice

Dodane: 25.07.18

Komentarze użytkowników

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie