Trójka zawodników Dragona Starachowice powalczy o medale kickbokserskich Mistrzostw Europy Juniorów i Kadetów

8940.nsmed

Trójka zawodników Dragona Starachowice powalczy we wrześniu o medale kickbokserskich Mistrzostw Europy Juniorów i Kadetów. Do Macedonii pojadą Alicja Siebyła, Adrian Gunia oraz Karol Mamerski.

Już 2 września kickbokserska reprezentacja Polski rusza w podróż na kolejne zawody mistrzowskie. Tym razem celem biało-czerwonych będzie stolica Macedonii - Skopje. Polacy ruszą w autokarową podróż na Bałkany w nocy z piątku na sobotę, a już w niedzielę nasi reprezentanci zameldują się w macedońskich hotelach.

Na liście uczestników wyjazdu opublikowanej przez Polski Związek Kickboxingu znajduje się aż 145 osób. W tym gronie znajdują się nie tylko zawodnicy i trenerzy, ale również sędziowie czy operatorzy kamer.

Nas najbardziej jednak interesuje skład naszej reprezentacji i fakt, iż w gronie zawodników walczących o medale Mistrzostw Europy znajdzie się aż trójka kickbokserów Dragona Starachowice. Wśród „biało-czerwonych” nie zabraknie podopiecznych Marka Jasińskiego, którzy obecnie szlifują swoją formę przed najważniejszą imprezą sezonu.

Trójka naszych

W Skopje o medale powalczą Alicja Siebyła, Karol Mamerski oraz Adrian Gunia. Trzymamy kciuki za naszych zawodników.

Siebyła w stolicy Macedonii walczyć będzie w formule kick light kategorii kadetek starszych, a jej kategorią wagową jest do 46 kg. Gunia podczas Mistrzostw Europy zaprezentuje się w rywalizacji juniorskiej K-1 w kategorii do 60 kg. Natomiast Mamerski na europejskim czempionacie stoczy walki w formule low kick z kategorii do 67 kg juniorów.

Ceremonia otwarcia Mistrzostw Europy odbędzie się już 5 września. W tym dniu planowane jest też rozpoczęcie kwalifikacji. Powrót reprezentantów Polski do kraju planowany jest na dzień 10 września.

Liczymy na to, iż nasi kickbokserzy powrócą z workiem medali, a o krążki powalczą skutecznie również zawodnicy Dragona.

Autor: Leszek Kowalski, UM Starachowice

            Reklama

Dodane: 29.08.17

Komentarze użytkowników

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie