Ulica Graniczna w 2019 roku do remontu. Nowa nawierzchnia, nowe chodniki, więcej miejsc postojowych

10667.nsmed

Urząd Wojewódzki opublikował wstępną listę rankingową ulic do remontu w ramach Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Na 50% dofinansowanie i realizację może liczyć ulica Graniczna w Starachowicach.

- Wojewoda Świętokrzyskie Agata Wojtyszek opublikowała wstępną listę rankingową wniosków, które mają szansę uzyskać dofinansowanie do przebudowy dróg lokalnych w roku 2019. Ulicą, która została zgłoszona przez gminę Starachowice jest ulica Graniczna. Chodzi o wykonanie nowej nawierzchni, nowych chodników ale także dodatkowych miejsc postojowych. Będą też tzw. wyniesione przejścia dla pieszych oraz wyniesione skrzyżowanie. To zadanie jest warte około 1 200 000 zł. Z czego 50% to dofinansowanie, które możemy uzyskać z Urzędu Wojewódzkiego – powiedział dzisiaj 16 listopada na konferencji prasowej prezydent miasta Marek Materek.

Dlaczego miasto remontuje drogi asfaltowe, a nie gruntowe?

- Żeby uzyskać dofinansowanie z tego programu, trzeba spełnić pewne kryteria, które są zawarte w tym programie.  Tylko i wyłącznie dlatego wybieramy takie drogi, które mają szansę uzyskać dofinansowanie. Nie sztuką jest złożyć wniosek, który odpowiada bardziej na potrzeby np. w innej części miasta, ale z kolei nie uzyska dofinansowania. Gdy zaczynałem kadencję, mieliśmy takie wnioski, które niektórzy mówili, że są składane, po to żeby tylko zostały złożone i żeby mieszkańcy mieli świadomość, że gmina się stara o to, żeby drogę zrobić. De facto tych pieniędzy gmina nie uzyskiwała. W kadencji, która się kończy staraliśmy się składać wnioski wszędzie tam, gdzie wiedzieliśmy, że szansa, na to żeby uzyskać dofinansowanie jest duża i te środki sukcesywnie otrzymywaliśmy – powiedział prezydent Marek Materek.

Obecny na spotkaniu radny Rady Miejskiej Marcin Sowula podziękował prezydentowi za wpisanie inwestycji do Programu przebudowy dróg lokalnych oraz wojewodzie za udzielenie dofinansowania. – Mieszkańcy od wielu lat czekali na tą inwestycję. (…) Zawsze ta ulica po obfitych opadach była w fatalnym stanie. Nie dało się przejść suchą stopą. Zalewane bywało przedszkole. Myślę, że przy okazji przebudowy tej drogi, również instalacja odwodnieniowa zostanie wyczyszczona. Bardzo się cieszę, że przybędzie miejsc postojowych, ponieważ przy tak gęstej zabudowie, jak tutaj na Granicznej, każde miejsce postojowe jest na wagę złota – powiedział radny Marcin Sowula. 

Gmina Starachowice aplikuje również o środki na remont w 2019 roku ulicy Na Szlakowisku. 

VIDEO [kliknij]

Dodane: 16.11.18 | komentarze (5)
Tagi:

Komentarze użytkowników

Nie doczekamy się. ? | 2018-11-16 15:06:35 napisał(a):

Zapraszamy na ul . Kochanowskiego nawierzchnia z lat 50. Ktoś o niej zapomniał chyba.?

Zacisze | 2018-11-16 22:45:13 napisał(a):

Zapraszam na ul. Zacisze niezależnie o od warunków atmosferycznych do wyboru kurz, błoto, woda. Czekam na remont tej ulicy z godnie z prognozami 2019 r.

cyklista | 2018-11-17 18:13:19 napisał(a):

W uzupełnieniu dodam, że ten odcinek powinien posiadać ścieżkę rowerową. Do tej pory przez zniszczoną nawierzchnię i łatę na łacie można było uszkodzić rower co mnie spotkało. Panowie nie przedstawili najważniejszego, że tą uliczką obecnie przy zamkniętej Kościelnej odbywa się cały ruch sam. osobowych omijających korki w mieście. Zapomniano o wykonaniu również prawoskrętu w ul Kopalnianą za apteką do przystanku co ułatwi włączanie się do ruchu gdyż tam jest szczególnie ciasno ze względu na myjnię i aptekę.

Iks | 2018-11-18 10:11:10 napisał(a):

A może należałoby coś zrobić z ulica Myśliwską , która została zniszczona przez
miasto podczas budowy kanalizacji sanitarnej.

marcin ł | 2018-11-22 11:05:42 napisał(a):

Spokojnie z tymi wodotryskami. Przecież jeden z członków zarządu powiatu przyznał dzisiaj, że to wszystko zrobią jak dostaną pieniądze od wojewody. Projekt trafił na listę wstępną więc Panie Prezydencie Materek luzuj lejce z tymi obietnicami. Będą środki, będzie wybrana firma to wtedy piej o sukcesie - tylko, żeby na koniec nieokazało się, że kosztorys był zaniżony o 2 mln zł i trzeba przełożyć przetarg o 1 rok. Taka w sumie świecka tradycja Starachowic a raczej już Materkowic. Litości

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie