Urząd Miejski i firma ANIMEX rozmawiają. Jest efekt nacisków mieszkańców w sprawie smrodu w mieście

10642.nsmed

Mieszkańcy ulic sąsiadujących z oczyszczalnią ścieków w Starachowicach, ale i tych dalszych, na które do tej pory działalność starachowickiej oczyszczalni nie miała wpływu, w te wakacje przeżywali swoistą odorową gehennę. Nie było możliwości, aby latem, szczególnie w godzinach porannych oraz wieczornych, mogli miło spędzać czas na własnych podwórkach, ze względu na panujący zapach zagnitego szamba. Nie było mowy o otwarciu okien czy wywieszeniu prania. 

Mieszkańcy wysyłali pisma, zarówno do Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji oraz prezydenta miasta. Pod koniec września prezes PWiK spotkał się z grupą prawie 100 osób na terenie starachowickiej oczyszczalni. Z tamtego spotkania mieszkańcy wyszli wręcz oburzeni, gdyż prezes starachowickich wodociągów stał na stanowisku, iż smród który mieszkańcy czują nie pochodzi z oczyszczalni ścieków, a winą za ten stan rzeczy obarczył właścicieli posesji zlokalizowanych przy rzece Kamiennej, którzy mieli nielegalnie odprowadzać ścieki do rzeki. Prezydent miasta Marek Materek powiedział wtedy, że zostanie wynajęta prywatna firma, która zajmie się tematem i spróbuje zdiagnozować, skąd tak w mieście śmierdzi.

Wczoraj 8 listopada br. doszło do kolejnego spotkania mieszkańców z władzami spółki i miasta. Prezes wodociągów Piotr Nowak powiedział, że prywatna firma przygotowała raport, z którego wynika, że „główną przyczyną tego niemiłego zapachu w mieście jest kolektor dolotowy od strony Zakładów Mięsnych „Animex.” [czytaj więcej] 

Dzisiaj w Urzędzie Miejskim odbyło się kolejne spotkanie z udziałem władz miasta, przedstawicieli firmy Animex Foods Sp z o.o. Sk. oraz prezesa Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, którego tematem był problem uciążliwego zapachu na jaki uskarżają się mieszkańcy wschodniej części miasta. 

„Uczestnicy zdecydowali o zintensyfikowaniu prowadzonych wspólnie działań, które mają na celu jak najszybsze rozwiązanie istniejącego problemu. W przyszłym tygodniu odbędzie się kolejne spotkanie z udziałem władz miasta, przedstawicieli zakładu Animex Foods, spółki PWiK-a oraz ekspertów z Politechniki Rzeszowskiej, autorów opinii do raportu diagnozującego sytuację związaną z problemem uciążliwego zapachu. Po spotkaniu wypracowany zostanie plan dalszych działań.” – czytamy w stanowisku prezydenta miasta Marka Materka i Zbigniewa Nidzgorskiego - Dyrektora Zarządzającego Zakładami Animex Foods Sp z o.o. Sk. oddział w Starachowicach przesłanym przez rzeczniczkę magistratu Iwonę Tamiołło.

Dodane: 08.11.18 | komentarze (9)
Tagi:

Komentarze użytkowników

Ja | 2018-11-09 10:16:19 napisał(a):

Sprawa smrodu w miescie znana jest od kilku miesięcy.Mieszkańcy zwracali się nie tylko do Pwik ale też do prezydenta czy instytucji nadzorujących.Jak wielką beztroske pokazywali w/w usłyszeliśmy w programie Interwencja.No,ale nareszcie!Mamy to!Jest diagnoza i jest winny.Czekamy zatem na prokuraturę i proces.A może proces zbiorowy,bedzie szybciej i łatwiej.Kto kogo będzie skarżył?Odbiorca ścieków czyli Pwik przyjmował bez żadnej kontroli nie wiadomo co.Dopiero Mieszkańcy otworzyli. Mu oczy a raczej nozdrza.Jaki jest powód smrodu?Poczekamy,myślę,że dowiemy się niebawem.Póki co ogloszony "truciciel" niech się broni-jego prawo.Tak jak prawem Mieszkańców jest reagowanie na tego typu sprawy.

@Ja | 2018-11-09 10:25:30 napisał(a):

Aleś naiwny

Gosc | 2018-11-09 10:28:31 napisał(a):

Ciekawe jak to jest z tym wybiciem bakterii? Podobno odtworzenie źródła to koszt kilku mln zł. Zapłacą mieszkańcy czy rzekomy sprawca - Animex? Prezes chyba poinformuje mieszkańców?

urzędnik | 2018-11-09 11:26:34 napisał(a):

Te nieudolne rządy jeszcze niejedną "przyjemność" nam zafundują. Całkowity brak profesjonalizmu, zatrudnianie kolesi pseudofachowców, brak przestrzegania jakichkolwiek procedur, dziwne priorytety, takie cechy ma nasza 84 % władza, ciesz się narodzie, jak sobie pościeliłeś, tak się wyśpisz !!!

do gość | 2018-11-09 12:16:13 napisał(a):

Czyli co doprowadzono do śmierci technologicznej oczyszczalnie?

Pajacyk | 2018-11-09 12:37:15 napisał(a):

Panie Prezydencie, zapraszamy teraz pod Galardie! Zapachy jakby ktoś szambo na pola wylewał!!!
Życzę smaczengo wszytkim klientom Maka jak im przyjdzie konsumować na "świeżym" powietrzu

Do do gosc | 2018-11-09 13:25:22 napisał(a):

Idź nad rzekę i zobacz czy wypływa syf. Jakby oczyszalnia padła to by szambo szło. Nie piszcie takich bredni bo to już chore jest. Urażeni niedoszli BEZradni.

Ja | 2018-11-09 13:54:59 napisał(a):

Wypływa,wypływa.Zrób porządny obchód,tylko uważaj,bo teren bardzo krzaczasty.Ogólnie to tam jest fajowo,podobno nawet jeszcze ryba bierze.Spróbuj zarzucić- smacznego!

Do ja | 2018-11-09 18:45:45 napisał(a):

Bajki możesz pisać. Masz wybitny talent do tego. Bzdury piszesz okropne. Szkoda dyskutować na takim poziomie.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie