„Uważaj na mnie! Idę na różaniec!”

9096.nsmed

Starachowiccy policjanci we współpracy z katechetką oraz uczniami przeprowadzili działania profilaktyczne pod hasłem „Uważaj na mnie! Idę na różaniec!”. Mundurowi najpierw uczestniczyli w pogadankach dla dzieci, a następnie podczas nabożeństwa różańcowego mówili o znaczeniu noszenia elementów odblaskowych i bezpieczeństwie pieszych. W spotkaniu uczestniczyły również policjantki z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Działania profilaktyczne pod hasłem „Uważaj na mnie! Idę na różaniec!” ukierunkowane zarówno na najmłodszych jak i seniorów, rozpoczęły się pogadankami o bezpieczeństwie w ruchu drogowym dla pierwszaków ze Szkoły Podstawowej Nr 10 w Starachowicach. Policjantki wyjaśniły dzieciom jak właściwie poruszać się po drogach jako piesi oraz rowerzyści. Omówiły znaczenie podstawowych znaków drogowych i zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Zwróciły szczególną uwagę na noszenie odblasków, które poprawiają widoczność na drodze. Natomiast katechetka Pani Iwona Żabicka, główna organizatorka projektu, rozdała uczniom przygotowane specjalnie na tę okazję kamizelki odblaskowe i wyjaśniła cele tych działań.  

Kolejnym etapem projektu było spotkanie na nabożeństwie różańcowym w Kościele pw. Św. Trójcy w Starachowicach. Po nabożeństwie policjantki zwróciły się do zgromadzonych w kościele, mówiąc o założeniach projektu oraz wskazując na znaczenie przestrzegania podstawowych przepisów ruchu drogowego oraz noszenia elementów odblaskowych przez pieszych. Na koniec mundurowi rozdawali odblaski seniorom i dzieciom. 

Opr. MK

Źródło: KPP w Starachowicach

Reklama

Dodane: 11.10.17 | komentarze (8)

Komentarze użytkowników

Konstytucja | 2017-10-11 16:20:34 napisał(a):

Świeckie państwo, że hej !!! Policjanci powinni też dostać różańce, jak stoją bezczynnie gdzieś za krzakami i czyhają na biednych kierowców, to choćby dla zabicia czasu i złagodzenia obyczajów powinni odmawiać zdrowaśki !!! CIEMNOGRÓD !!!

@ Konstytucja | 2017-10-12 17:35:37 napisał(a):

Jakie świeckie państwo! Polska nigdy nie była świeckim państwem. Jeżeli pilnie uczyłaś się historii to powinnaś wiedzieć,że od 966 r naszej ery Polska jest państwem chrześcijańskim!!!!!!!!!!

zbyszek | 2017-10-13 11:20:20 napisał(a):

lepiej jakby na paradzie gejów pogawędki urządzali?

Konstytucja | 2017-10-13 17:35:32 napisał(a):

A nie lepiej wybrać po prostu szkołę, to jest miejsce na tego typu akcje? Ale niestety w Polsce pisowskiej nic nie jest i nie będzie normalne. Ale już niedługo, ludzie przejrzeli na oczy !!!

@Konstytucja | 2017-10-13 19:28:41 napisał(a):

No własnie, przejrzeli! PIS-owi ciągle rośnie! Ludzie wolą normalną Polskę , a nie zakłamaną, kłamliwą, patologiczną, budowaną na notorycznej manipulacji ludźmi i notorycznym kłamstwie jak kiedyś. Są oczywiście obywatele, którym to odpowiadało i którzy mieli i mają problemy z logicznym myśleniem jak ich przodkowie!

@@Konstytucja | 2017-10-13 20:50:57 napisał(a):

Pawłowicz, Piotrowicz, Misiewicz to jest niby ta normalna Polska...

Eryk | 2017-10-14 08:28:48 napisał(a):

Szok paranoja i kuriozum

@@@Konstytucja | 2017-10-14 16:58:55 napisał(a):

No wiesz! To tylko Twój tendencyjny punkt widzenia! Ale gdyby nawet to stosunek jest ciągle jak 3:300 000 licząc bardzo skromnie!!!! Na waszą niekorzyść oczywiście!

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie