W 2020 roku będziemy mogli korzystać z kąpieliska na zbiorniku Lubianka

11477.nsmed

4 czerwca otwarta została oferta w postępowaniu na remont jazu wodnego na Lubiance. Ofertę złożyła tylko jedna firma, konsorcjum firm: „Enerko Energy” Sp. z o. o. z Kielc oraz Zakład Usługowo – Produkcyjno – Handlowy „AG – POL” Dariusz Kruszyński ze Starachowic. Wykonawca wycenił wartość prac na bisko 3 miliony i 78 tysięcy złotych. 

Gmina Starachowice otrzymała 2 miliony 163 tysiące złotych rządowego dofinansowania na ten cel, a 500 tysięcy złotych radni zgodzili się przeznaczyć z miejskiego budżetu, o czym pisaliśmy już wcześniej. Po otwarciu oferty okazało się, że nadal miasto ma za mało środków. Brakło 415 tysięcy złotych.

Dziś przed godziną 14.00 w mediach społecznościowych prezydent Materek ogłosił, że gmina ma brakujące pieniądze i dzięki temu w 2020 roku będziemy mogli korzystać także z kąpieliska na zbiorniku Lubianka. 114 tysięcy złotych pochodzi z gminnych środków, a 301 tysięcy złotych z rządowych. 

Mamy dodatkowe środki! Jaz wodny na Lubiance do remontu!

Dzięki dodatkowym środkom przekazanym przez MSWiA za pośrednictwem Wojewody Świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek i środkom własnym z budżetu gminy możemy wybrać wykonawcę.

Umowę na wykonanie prac podpiszę w tym tygodniu. 

Przypomnę, że wodę w zbiorniku spuściły poprzednie władze powiatu. Gmina odpowiedzialność za jaz przejęła ok dwa miesiące temu. Od tego momentu można mnie rozliczać z działań w tej sprawie. Za to co robiły osoby odpowiedzialne za jaz wcześniej nie odpowiadam. Piszę o tym celowo, ponieważ nadal słyszę zarzuty kierowane pod moim adresem w tej sprawie.

Dziękuję moim współpracownikom za bardzo sprawne działanie w tej sprawie.

Da się!

***

REWITALIZACJA LUBIANKI

- Remont jazu wodnego to wstępny etap do zagospodarowania otoczenia zbiornika, które musi być wykonane do końca 2023 roku. Gmina Starachowice zabiega o pozyskanie dodatkowych środków unijnych na ten cel, w kwocie ponad 20 mln zł. Fundusze, które dotychczas Gmina uzyskała z Regionalnego Programu Operacyjnego nie wystarczą, aby zabezpieczyć finansowo realizację inwestycji po cenach, które obecnie są na rynku usług budowlanych. Jednocześnie trwają prace związane z przygotowaniem dokumentacji technicznej tego przedsięwzięcia oraz uzyskaniem prawomocnego pozwolenia na budowę - mówi prezydent Marek Materek.

Kursywa za: FB Marek Materek 

Dodane: 26.06.19 | komentarze (12)
Tagi:

Komentarze użytkowników

mieszkaniec | 2019-06-26 14:13:12 napisał(a):

Nieźle nas mieszkańców będzie kosztowała ta kombinacja z przejęciem. Najlepiej jakby każdy robił porządnie to co do niego należy i dotyczy to władzy nie tylko powiatowej, ale w szczególności miejskiej.

Mieszkanka. | 2019-06-26 14:25:32 napisał(a):

Odpowiedzialnych jak zwykle brak . I dziecinna wymówka to nie ja? A kto i po kiego grzyba przejął zalew Lubianka ze spuszczoną wodą? Jak zwykle mieszkańcy zapłacą .

zbyszek | 2019-06-26 21:43:32 napisał(a):

Panie Pośle nic pan przez tyle lat nie zrobiłeś dla tego miasta a konkurencja chyba będzie bo Wojewoda Wojtyszek zaledwie kilka lat a kasy dla miasta i powiatu załatwiła tyle że nikt nigdy tego nie zrobił. Czas na emeryturę panie pośle

xxx | 2019-06-26 22:07:51 napisał(a):

Za takie pieniądze powinien być cały zbiornik wyczyszczony i pogłębiony to skandal tak przepłacać i marnować pieniądze Naprawa takiego jazu to góra 2 miliony i tak przepłacamy każdą bzdurną inwestycję wymyśloną przez Pana Materka.

Mieszkaniec | 2019-06-26 22:11:12 napisał(a):

Prezes Starachowiczanki jednym z lepiej opłacanych menadżerów spółek miejskich. Polecam lekturę a tygodniku.

Do zbyszek | 2019-06-26 22:16:28 napisał(a):

Nieprawda. Śp poseł Przemysław Gosiewski załatwił o wiele więcej. Taka jest prawda.

Wyborca jesienny | 2019-06-27 07:27:20 napisał(a):

Po pierwsze mówmy o żyjących i to Starachowiczanach z tego co wiem to tylko pani Agata Wojtyszek jest rodowitą Starachowiczanką natomiast zasiedziały poseł pochodzi z okolic Iłży omyłkowo trafił do naszego miasta. Po drugie obca osoba bo św. Pamięci Gosiewski znalazł środki na dokończenie budowy szpitala i tu zgoda pytam co zrobił fizycznie przez tyle lat parlamentowania poseł Lipiec???

Gość | 2019-06-27 07:32:12 napisał(a):

Czyli promocja Wojtyszkowej na posła, coz, Pani dała na jaz przed wyborami a jak pomogła klinikom? Krótka pamięć mieszkańców

Wyborco jesienny | 2019-06-27 08:15:59 napisał(a):

Idź lepiej mierzyć trawy, to Ci wychodzi najlepiej.

Do wyborca jesnienny | 2019-06-27 08:47:53 napisał(a):

Z tego co zaobserwowałem to głównie się modlił na Radomskiej

gość mieszkańca | 2019-06-27 15:58:43 napisał(a):

Starachowiczanka o ile pamiętam jest spółdzielnią socjalną miasta i powiatu o czym często się zapomina.

X | 2019-06-28 10:13:15 napisał(a):

Oby ktos wpadl na pomysl zeby teraz wyczyscoc zbiornik. Bo nie zdziwie sie jak za rok dwa znow spuazcza wode bo beda czyscic sbiornik. Do 2023 materek chce zrpbic w tym cudownym miejscu rzeke betetonu. Chyba miejsce dla klasy wyzszej. W planach jest drugie molo wiec spuszcza wode ponownie. Jestem przeciw lepiej odnowic to ktore jest i to teraz! Jak nie bedzie wody. Miejsce prawie w lesie gdzie idzie sie odpoczac nie powinno tak wygladac. Wiecej zieleni. Plac zabaw silownia wiecej lawek ladna trawa miejsce na ogniska itp a nie tony betonu. I chyba parking na 300 aito. To nie warszawa. Ze spokojnej zielonej okolicy zrobi sie betonowa dzungla z blokow do betonu super. Nie mam pojecia jak ale trzeba to wyhamowac bo ten prezydencik zniszczy nam miasto i ucieknie do sejmu czy nie wiadomo gdzie. Mam taka nadzieje ze zrobi to jak najszybciej razem ze swoim tatusiem opusci to miasto

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie