W Parku Miejskim prace mają zakończyć się w wakacje 2020

11859.nsmed

W środę 2 października br. podczas terenowej konferencji prasowej, prezydent miasta Marek Materek wraz z dziennikarzami, objechał sześć inwestycji w Starachowicach. W związku z trwającymi pracami w parku miejskim, to właśnie tam był jeden z postoi.

Rewitalizację parku miejskiego przeprowadza firma Freedom. Wartość projektu 12 milionów 600 tysięcy złotych. Gmina otrzymała dofinansowanie z dwóch źródeł i dotacja wyniosła 6 milionów 700 tysięcy złotych.  

- Prace zostaną zakończone w wakacje 2020 roku. Mam nadzieję, że wykonawcy uda się dotrzymać terminu. Mimo przejściowych problemów, które dostrzegam przy realizacji tego zadania, mam nadzieję, że termin zostanie dotrzymany. W ramach zadania na chwil obecną wykonywane są prace związane z budową restauracją, a także alejek na terenie parku. To jest teren ponad 10 hektarów w centrum miasta. Powstanie tutaj amfiteatr, oświetlenie parkowe, obiekty małej architektury: ławki, kosze na śmieci, leżaki, hamaki. Będzie Wi-Fi. Zostanie wykonany szereg prac związanych z nasadzeniami zieleni, a także zagospodarowaniem cieku wodnego biegnącego przez park miejski. Cieszę się, że to zadanie po wielu latach starań, po wielu latach oczekiwań, udało się gminie rozpocząć realizację i zmierzamy do tego, żeby została ona zakończona. Żeby mieszkańcy Starachowic, a także wszyscy ci, którzy do nas przyjeżdżają mogli korzystać z tej miejskiej przestrzeni. Nie bali się tu wchodzić, ale żeby przede wszystkim ta przestrzeń była przyjazna wszystkim tym, którzy będą ją odwiedzali. Mam nadzieję, że tak właśnie będzie w parku w roku 2020 – powiedział prezydent Marek Materek.

Ponieważ prezydent nie wymienił, a wcześniej była o tym mowa, portal dopytał o dog park oraz o zwiększenie ilości miejsc parkingowych przy parku.

- Będzie również pierwszy miejski dog park czyli miejsce do wyprowadzania psów, ale oprócz tego będą także atrakcje dla dzieci. Będzie zjeżdżalnia, pojawią się urządzenia związane z mini parkiem linowym. Będzie miejsce, które będzie punktem gastronomicznym albo miejscem do obsługi tych wszystkich, którzy park miejski będą odwiedzali i to jest dawna chatka Baby Jagi. Cały szereg innych, mniejszych inwestycji, które w ramach tego dużego zadania, będą realizowane w tym i przyszłym roku – odpowiedział prezydent Materek i dodał, że w okolicy parku pojawi się większa ilość miejsc parkingowych. 

Budynek pod restaurację w parku będzie do wydzierżawienia.

- W momencie, kiedy będziemy kończyli prace związane z budową obiektu gastronomicznego w parku, gmina ogłosi przetarg na dzierżawę tego obiektu. Tak, aby prywatny wykonawca mógł już zakupić swoje sprzęty i prowadzić tu działalność gospodarczą – powiedział Materek. 

Dodane: 04.10.19 | Odsłony: 10
Tagi:

Komentarze użytkowników

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie