W stolicy grad medali - złoto dla Adriana i Ali

9697.nsmed

Osiem medali kickbokserskich Mistrzostw Polski w formule K1 wywalczyli reprezentanci Dragona Starachowice. W Warszawie nasi zdobyli dwa tytuły mistrzowskie.

Złote medale Mistrzostw Polski w kickboxingu wywalczyła dwójka reprezentantów Dragona. Na najwyższym stopniu podium stanęła Alicja Siebyła oraz Adrian Gunia.

Dwa złota

Siebyła wywalczyła złoto w rywalizacji juniorek młodszych w kategorii do 48 kg. W finale Alicja                                                                                               pokonała Natalię Wajman z Legionu Głogów. 

Gunia natomiast swój tytuł mistrzowski zdobył wśród juniorów starszych. Adrian okazał się najlepszy w kategorii do 60 kg. W finałowej walce zawodnik Dragona pokonał Wojciecha Wójcika z Legnicy.

Mamerski i Pera znów na podium

Kolejne medale w tym roku zdobyli również Karol Mamerski oraz Kazimierz Pera. Mamerski po brązowym medalu w Kartuzach tym razem awansował o jeden stopień podium i w Warszawie przegrał dopiero w finale. Karol powrócił do Starachowic ze srebrnym medalem mistrzostw.

Pera natomiast na razie „kolekcjonuje” medale z brązu. Kolejny raz Kaziu przegrał walkę półfinałową i w stolicy wywalczył brązowy medal. Liczymy na to, że powiedzenie „do trzech razy sztuka” znajdzie potwierdzenie w jego kolejnym występie.

Juniorskie medale

Powodów do radości trenerowi Markowi Jasińskiemu dostarczyli ponadto juniorzy Mikołaj Fiślak oraz Artur Wziątek. Obaj wywalczyli podczas zawodów srebrne medale. Taki sam medal ma już w swojej kolekcji również Dominika Czernikiewicz, która w weekend przegrała finałową walkę z zawodniczką z Gliwic i wywalczyła tytuł wicemistrzowski.

Ostatni medal starachowickiej reprezentacji to zasługa Wiktorii Kani, która stanęła na podium juniorek młodszych w kategorii powyższej 60 kg. Kania wywalczyła brązowy medal.

Jedynym zawodnikiem z grona reprezentantów Dragona, któremu nie udało się wywalczyć medalu Mistrzostw Polski w Warszawie był Ernest Kisiel. Nasz zawodnik udział w zawodach zakończył w fazie ćwierćfinałowej. Kisiel rywalizował w mocnej kategorii seniorskiej (do 67 kg).

W stolicy Dragon reprezentowała dziewiątka kickbokserów. Ósemka z nich wywalczyła medal mistrzowski. To statystyka godna pozazdroszczenia. Gratulujemy!

Autor: Leszek Kowalski, UM Starachowice

Dodane: 20.03.18

Komentarze użytkowników

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie