„Warto być przyzwoitym”. Program wyborczy Koalicji Obywatelskiej

10474.nsmed

Poniżej przedstawiamy program wyborczy Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska. W poniedziałek 24 września br. o godzinie 17.00 na starachowickim Rynku odbędzie się oficjalna prezentacja programu wyborczego. Hasło, jak informują działacze: „WARTO BYĆ PRZYZWOITYM”.

Priorytety:

1. Doprowadzenie całego miasta do cywilizowanego wyglądu poprzez oczyszczenie po wieloletnich zaniedbaniach wszystkich terenów podległych miastu, ze szczególnym uwzględnieniem chodników, schodów, placów, parkingów, skwerków rekreacyjnych, kratek wpustowych kanalizacji deszczowej oraz cmentarzy komunalnych. Zorganizowanie profesjonalnego, całorocznego systemu bieżącego utrzymania czystości i porządku.  

2. Profesjonalny przegląd kanalizacji deszczowej w całym mieście i doprowadzenie do jej wyczyszczenia i udrożnienia z uwzględnieniem separatorów, piaskowników i wylotów. Należy przypuszczać, że po wieloletnich zaniedbaniach, kanalizacja deszczowa jest w dużym stopniu zamulona, co bardzo ogranicza jej przepustowość, i w związku z tym powoduje zalewanie ulic w czasie gwałtowniejszych opadów.

3. Przegląd szczegółowy, konserwacja i naprawa wszystkich obiektów małej architektury, koszy ulicznych, placów zabaw, siłowni plenerowych. Ich obecny stan pozostawia wiele do życzenia.

4. Zorganizowanie systemu szybkiej interwencji, poprzez wyposażenie Referatu Gospodarki Komunalnej, Dróg i Ochrony Środowiska w samochód służbowy z kierowcą. Codzienne problemy zwykłego człowieka muszą być traktowane z należytą uwagą i w miarę możliwości bardzo szybko niwelowane.

5. Doprowadzenia kanalizacji sanitarnej do każdego domu !!!

6. Wykonanie trwałych nawierzchni na zapomnianych i zaniedbanych przez lata drogach gruntowych. Nie dopuszczanie do sytuacji, że dobre nawierzchnie zamienia się na lepsze, a te najgorsze, czyli kurzowo-błotne nie uwzględniane są w żadnych planach. 

7. Uwzględnienie w kolejności wykonywania trwałych nawierzchni faktu, czy wykonany został wcześniej gazociąg i czy mieszkańcy wymieniają system ogrzewania na gazowy, w celu eliminowania tak uciążliwego zjawiska smogu.

8. Podjęcie aktywnej walki ze smogiem, poprzez: Premiowanie wykonaniem trwałej nawierzchni ulic, gdzie wykonano gazociąg, zaplanowanie rozbudowy miejskiej sieci c.o., co umożliwi podłączenie się do niej prywatnych posesji, zwiększenie pomocy finansowej dla osób wymieniających piece węglowe na ekologiczne, rozważenie wprowadzenia bezpłatnych przejazdów autobusami MZK dla wszystkich mieszkańców, a tym samym zmniejszenie ilości trujących samochodowych spalin. 

9. Dążenie do jak najszybszego rozładowania korków w mieście poprzez budowę, wspólnie z samorządem powiatowym, wiaduktu w Starachowicach Zachodnich.

10. Podejmowanie wszelkich, możliwych starań w celu reaktywacji Polsko-Amerykańskich Klinik Serca.

11. Zmiana sposobu obchodów wszelkich patriotycznych rocznic na atrakcyjny dla młodych ludzi i nie tylko, np. rajdy, pikniki, wycieczki.

12. Stworzenie ambitnej oferty wydarzeń artystycznych w myśl hasła: „mniej, a lepiej i mądrzej”.

13. Budowa mieszkań socjalnych w tańszych systemach, sprawdzonych w innych miastach.

14. Propagowanie aktywnego, zdrowego stylu życia – wytyczenie jak największej ilości ścieżek rowerowych, również poprzez wprowadzenie ruchu pieszo-rowerowego, lub rowerowego po jednej stronie na istniejących chodnikach np. na ulicy Moniuszki.

15. Zorganizowanie miejskiego żłobka w jednym z budynków likwidowanych gimnazjów, w celu aktywizacji zawodowej młodych małżeństw.

16. Pilne wykonanie dokumentacji technicznych remontu obiektów mostowych na rzece Kamiennej, położonych w ciągach dróg gminnych i szybkie wdrożenie ich realizacji. Stan mostów jest niepokojący, o czym świadczą coroczne protokóły z przeglądów.

17. Zmiana zasad funkcjonowania budżetu obywatelskiego w taki sposób, aby mogli się zaangażować twórczo mieszkańcy całego miasta, w propozycje dotyczące całej miejskiej społeczności.

18. Planowanie inwestycji na miarę potrzeb i możliwości, bez wybujałych wizji, które, po wybudowaniu, generowałyby bardzo duże koszty utrzymania. Rozsądne wykorzystywanie dostępnych funduszy unijnych.

19. Szkoły przyjazne dla dzieci i rodziców. Doskonalenie bazy lokalowej, przywrócenie szacunku i godności dla zawodu nauczyciela.

Na zakończenie bardzo istotna informacja !!!

W naszym Komitecie przewaga liczebna kobiet! Na trzech pierwszych miejscach kobiety, które sprawy samorządowe mają opanowane do perfekcji !!!

To bardzo ważne abyśmy, nie tylko w tych wyborach stawiali na ludzi mądrych, uczciwych i kompetentnych. Ludzi, którzy nie boją się głośno i wyraźnie dopominać się o  praworządność i demokrację.

Będziemy mądrzy Waszą mądrością !!!

Kursywa za: Koalicja Obywatelska Starachowice [pisownia oryginalna] 

                                                                                 Reklama

Dodane: 21.09.18
Tagi:

Komentarze użytkowników

mateusz61622 | 2018-09-21 10:49:03 napisał(a):

I kto tu mówi o przyzwoitości. Ci, którzy jej nie mają.

A | 2018-09-21 11:09:39 napisał(a):

Doprowadzenie kanalizacji sanitarnej do każdego domu!!! - Wreszcie ktoś chce za to się wziąć. Może wreszcie na Nowowiejskiej przestaną zrzucać szamba na pola i przestanie śmierdzieć.

pytanie | 2018-09-21 13:09:01 napisał(a):

Jaka jest odpowiedzialność Komitetu za nie wykonanie tych obiecanek ? Żadna! Część programu to zwykła zadania bieżące z zakresu gospodarki komunalnej więc żadna łaska ... Papier wszystko przyjmie gorzej z realizacją.

Do pytanie | 2018-09-21 13:51:53 napisał(a):

Gospodarka komunalna miasta jest bardzo zaniedbana. Wszędzie widać duże braki. Ten program jest o czasie i na temat. Starachowice potrzebują inwestycji w infrastrukturę.

gość | 2018-09-21 14:00:38 napisał(a):

Bardzo spójny z programami pozostałych komitetów. Cóż takiego go wyróżnia? Przecież w tym komitecie są osoby, od których ład , porządek, przemyślane rozwiązania dot. infrastruktury zależały. Żadna rewelacja

gość | 2018-09-21 14:04:00 napisał(a):

Hasło jak hasło. Wszyscy deklarują być przyzwoitymi ludźmi, a w praktyce wychodzi jak zwykle. Oby tylko ta przyzwoitość nie była hasłem.

@ A | 2018-09-21 14:09:37 napisał(a):

Wiele ulic jest skanalizowanych, a mieszkańcy nie podłączyli się do sieci. Mają wybór, ważne żeby nieczystości były odprowadzane zgodnie z obowiązującymi normami.

A | 2018-09-21 14:46:15 napisał(a):

@A - masz rację, ale miasto ma narzędzia aby kontrolować w jaki sposób opróżniają szamba ci co się nie podłączyli. Trzeba być tylko konsekwentnym, jeżeli w takim domu byłyby częste kontrole to wreszcie by się podłączyli i nie wywalali szamb na pola.

do A | 2018-09-21 16:11:20 napisał(a):

Masz całkowitą rację, w ustawie o utrzymaniu czystości jest zapis, że po wybudowaniu kanalizacji sanitarnej w ulicy jest obowiązek podłączenia się do niej ! Tylko, że UM tego nie pilnuje, gdyż wiele służb, które powinny działać nie działają. Prezydent nie organizuje tego do czego jest ustawowo zobowiązany. Za to na fejsbuku jest na okrągło. Ludzie obudźcie się, nie wybierajcie już tego manipulatora !!!

Przywoici | 2018-09-21 18:07:11 napisał(a):

Te jedynki na listach to ludzie popierający KOD? Przyzwoici pamiętam co niektórych?!!!!!!!

Szambiarz | 2018-09-21 19:13:36 napisał(a):

A kto mnie przymusi do podłączenia do kanalizacji pocałujcie mnie. Umiem liczyc kase

gość | 2018-09-21 19:45:58 napisał(a):

wiele problemów mogliby mieszkańcy rozwiązać gdyby mieli na to pieniądze. Nie każdego stać na projekt, przyłącze, zasypanie szamba . Szczególnie dotyczy to ludzi starszych. Inna rzecz bałaganiarze, co do lasu wywalają śmieci, żeby im chyba w pojemnikach nie śmierdziały..albo jak tu ktoś pisał zawartość szamba na pole wylewają.

Szambiarz | 2018-09-22 08:43:52 napisał(a):

Jak na południu na Nowowiejskiej robili za Kwietnia kanalizacje to nie robili przyłączy każdy musiał indywidualnie. To teraz sie walcie i przestańcie bic piane

gość | 2018-09-22 09:51:59 napisał(a):

Żenada

gość | 2018-09-22 09:55:50 napisał(a):

A gdzie oznaczenie komitetu wyborczego,to materiał wyborczy.Kto finansuje ten artykuł?

nico | 2018-09-22 10:52:27 napisał(a):

"Bo fantazja, fantazja, bo fantazja jest od tego,
aby bawić się, aby bawić, aby bawić się na całego ,
( fantazja)
lalalalalala lalalalala."

wyborca | 2018-09-22 17:08:06 napisał(a):

szukam po tych obietnicach wyborczych ,ale w zadnym nie widze obietnicy czystego miasta,uprzatnietego z odchodow psich. Nie ma w zadnym programie propozycji o koszach i torebkach na odchody. Dlaczego?? to tak bardzo drogo kosztuje??

program nie wystarczy | 2018-09-22 17:29:06 napisał(a):

Nie sztuka stworzyć program wyborczy. Trzeba mieć ludzi aby go zrealizować . Co to za Komitet , który nie potrafi wystawić kandydata na prezydenta miasta? Jak mają zamiar wykonywać ten program ? Zakładając, że zdobędą 2 lub trzy mandaty to będą figurantami w Radzie Miejskiej.Cały ten program w tym układzie to zwyczajne ble,ble

do program nie wystarczy | 2018-09-22 18:21:53 napisał(a):

Proszę się zapoznać z kompetencjami Rady Miejskiej, i nie pleść głupot. Radny, zwłaszcza naprawdę niezależny to wielka wartość. Ma wiele narzędzi do realizowania programu. Dobry program zawsze się obroni, w Radzie powstają różne koalicje, które wiele mogą. Myślę, że mieszkańcy zaufają mądrym kandydatom nie tylko z tego komitetu.

gość | 2018-09-22 18:48:06 napisał(a):

Łatwo być uczciwym dorabiającym w RM emerytem.

um | 2018-09-22 18:51:07 napisał(a):

25 lat temu siostry rządziły urzędem,może tego teraz brakuje. Troch póżno.

um | 2018-09-22 18:53:24 napisał(a):

Tej drugiej bali się wszyscy jak ognia.Taka miła i sympatyczna.

Cha, cha! | 2018-09-22 19:19:21 napisał(a):

Wreszcie zrozumieli, że warto być przyzwoitym! Lepiej późno niż wcale! Wcześniej o przyzwoitości mowy nie było! Dobrze się nawrócić zwłaszcza przed wyborami!

Samorządowiec | 2018-09-22 19:34:53 napisał(a):

Wszystkie osoby z tego komitetu mają ten komfort, że nie będą się musiały sprzedawać za stanowiska. To bardzo dobry materiał na konstruktywną opozycję, której nasze miasto potrzebuje na cito !!!

do um | 2018-09-22 19:38:24 napisał(a):

Jak siostry rządziły, to rządził też rozum i uczciwość. Oczywiście nie wszystkim to pewnie odpowiadało.

Jurek | 2018-09-22 21:48:06 napisał(a):

Nikt od was siostrzyczki nie wejdzie do RM bo nikt was nie darzy sympatią.

Mieszkaniec | 2018-09-23 07:08:00 napisał(a):

W sprawie przyzwoitości-czekam na oficjalne stanowisko dlaczego uwalono własnego kandydata? Proszę Pani J. w oczy powtorzyć wyborczy slogan.

Mieszkaniec | 2018-09-23 07:12:50 napisał(a):

Punkt 14 i 15 to pomysły Pani Kandydat? Pięknie, namówić kogoś żeby startował naszego komitetu, zabrać konkurencji kandydata, przyciągnąć ludzi na jego nazwisko, wykorzystać jego program i kopać go w...? Gdzie tu przyzwoitości, czy choćby wstyd?

do Jurek | 2018-09-23 07:16:21 napisał(a):

Wystarczy, że mieszkańcy obdarzą sympatią miasto, wtedy zagłosują na kandydatów KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska.

do Mieszkaniec | 2018-09-23 07:37:14 napisał(a):

Jak kandydatka na prezydenta z takim przyciągającym nazwiskiem, to moim zdaniem powinna wystartować z własnego komitetu, a nie przyklejać się to tu, to tam. Chyba nastąpił tu przerost formy i ambicji nad treścią.

szkodniki | 2018-09-24 11:35:16 napisał(a):

Szkoda głosu na ten komitet :)

Mieszkaniec | 2018-10-04 16:51:13 napisał(a):

Ja tam zagłosuję na ludzi z tego komitetu, jakoś mam do nich zaufanie.

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie