Wernisaż wystawy Daniela Mroza „KONTRASTY”

15152.nsmed

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zaprasza 18 września (sobota) 2021 r. o godz. 17.00 na wernisaż wystawy fotografii artystycznej „KONTRASTY” Daniela Mroza, który odbędzie się w budynku Wieży Ciśnień. Wystawa czynna do 31 października 2021 r. Wstęp wolny.

Daniel Mróz - urodzony w Janowie Lubelskim, fotograf, animator artystyczny, z zamiłowania muzyk. Ukończył Edukację i Animację Artystyczną na Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach oraz Fotografię na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Nauczyciel i wykładowca fotografii. Współpracownik „Forum” Polska Agencja Fotografów. Finalista Grand Press Photo 2015 w kat. życie codzienne.

Najważniejsze wystawy indywidualne 

- Puławska Galeria Sztuki 

- Muzeum Regionalne w Janowie Lubelskim 

- Galeria Muzealna - Muzeum Fotografii w Janowie Lubelskim 

- Galeria Polskiego Radia Lublin 

- Zamojski Dom Kultury 

- Galeria Sztuki „Nowy Warzywniak” Gdańsk 

Wystawy zbiorowe 

- Grand Press Photo 

- FotoArtFestiwal - Foto Open - Bielsko Biała 

- Puławska Galeria Sztuki 

Wybrane prace to zbiór fotografii powstałych w okresie kilku lat, do których autor niejednokrotnie powracał starając się̨ je udoskonalić́. Powroty do sesji zdjęciowych nacechowane były chęcią kolejnych eksperymentów z ciałem, przestrzenią, strukturą i światłem. Wszystkie zaprezentowane prace są̨ efektem długich godzin spędzonych w studio - strona wizualna fotografii nie powstała na skutek przeróbek graficznych, a za pomocą̨ odpowiednich technik naświetlania fotografii. Warsztat pracy jakim posługiwał się  podczas realizacji zdjęć́ to nie tylko technika cyfrowa ale i analogowa na materiale średnioformatowym. Prezentowane prace skomponowane są na zasadzie kontrastów: czerń i biel, akt i abstrakcja, a wreszcie: łagodność i agresja. Wybór surowej monochromatycznej fotografii zmusza widza do odejścia od klasycznie pojmowanej estetyki fotografii aktu i ogólnemu nurtu przeestetyzowania fotografii. Zestawienie delikatnego kobiecego ciała i często agresywnych form abstrakcyjnych powoduje pewnego rodzaju dysonans, jako pewnego rodzaju pesymistyczną metaforę współczesnego świata, bezwzględnego dla słabych, nadwrażliwych lub z różnych powodów podatnych na prześladowania. Przestrzeń́ i struktura, która powstała na fotografiach to upust pewnych emocji, które nawarstwiały i kumulowały się w głowie autora będącego aktywnym uczestnikiem i obserwatorem życia społeczno - kulturalnego, emocji często burzliwych i niejednokrotnie sprzecznych wręcz dualistycznych. 

Prezentowane prace Daniela Mroza, to fotografia osobista wręcz terapeutyczna, oczyszczająca jego umysł.

Komunikat prasowy: MPiT

Dodane: 14.09.21 | Odsłony: 210

Komentarze użytkowników

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie