Wielkanoc niestety z wypadkami drogowymi

11199.nsmed

W sobotę 20 kwietnia o godzinie 20:21 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach otrzymał zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego w Starachowicach na skrzyżowaniu ulic Nowowiejskiej, 6-go Września i Stanisława Moniuszki.

- W zdarzeniu brały udział dwa samochody osobowe Volkswagen Polo i Volvo V 40, którymi łącznie podróżowały 2 osoby. Kierujący Volkswagenem Polo po przebadaniu przez lekarza Zespołu Ratownictwa Medycznego został zabrany do szpitala miejskiego w Starachowicach. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w pojazdach oraz zakręceniu zaworu w instalacji gazowej w jednym z pojazdów.  W działaniach uczestniczyły dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Starachowicach – łącznie 7 strażaków – informuje st. sekc. Damian Sławek z KP PSP w Starachowicach.

Sprawcą wypadku jest 35-letni kierujący Volkswagenem Polo, który nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo poruszającemu się Volvo 31-latkowi. 35-latek nie zatrzymał się na skrzyżowaniu. Jechał od strony Lubianki, a kierowca Volvo od strony Rataj. Kłopoty czekają także 31-latka ponieważ nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Do kolejnego wypadku doszło wczoraj 21 kwietnia br. na Ale Niepodległości. 57-letni mężczyzna kierujący Toyotą stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w latarnię, a następnie samochód przewrócił się na bok. Mężczyzna miał ponad 1,5 promila. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. 57-latek został osadzony w policyjnym areszcie.

Foto główne: mł. asp. Łukasz Woskowicz KP PSP Starachowice

Foto w artykule: FB Starachowice998 

Dodane: 22.04.19

Komentarze użytkowników

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie