Wielki sukces siatkarzy z Mirca! Pierwsze miejsce w Polsce!

10160.nsmed

Fantastycznie spisali się młodzi siatkarze z Mirca podczas XXIV Ogólnopolskiego Turnieju Mini Siatkówki Kinder + Sport  w Zabrzu. Występujący w barwach Dziecięcego Młodzieżowego Klubu Siatkarskiego PLAST Kielce zawodnicy z Mirca zdobyli pierwsze miejsce w Polsce w swojej kategorii. Nagrodę Fair Play otrzymał ich trener Przemysław Strabanik.

To zdecydowanie największy sukces młodych siatkarzy z Mirca. Na trzydniowy (6 – 8 lipca) ogólnopolski turniej do Zabrza pojechali jako zwycięzcy rywalizacji w województwie świętokrzyskim. Do udziału w turnieju zaproszone zostały tylko po dwa najlepsze zespoły z każdego województwa w danej kategorii rozgrywek czyli 32 zespoły. We wszystkich kategoriach o miano najlepszych w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu rywalizowały 192 zespoły dziewcząt i chłopców w kategorii „dwójek”, „trójek” i „czwórek” – łącznie ponad 1000 zawodników. Gośćmi specjalnymi podczas turnieju byli Marek Magiera i Grzegorz Kułaga, znani z prowadzenia dopingu na siatkarskich halach. Organizatorzy turnieju dla zawodników przygotowali strefę Joy of Moving, gdzie zawodnicy mogli odpocząć między meczami. Na chętnych czekały boiska do gry w siatkówkę plażową, gdzie można było potrenować z Ambasadorami Kinder + Sport.

Mirzeccy zawodnicy występowali w barwach Dziecięcego Młodzieżowego Klubu Siatkarskiego PLAST Kielce.  W skład zespołu weszli Gabriel Lewandowski – kapitan, Igor Serafin, Kacper Matysek, Maksymilian Wiśnios, Maciej Stompor oraz Mateusz Jańczyk.

- Byliśmy cichymi faworytami turnieju po zajęciu trzeciego miejsca w Finale Igrzysk w Mini Piłce Siatkowej w Głuchołazach, ale wiedzieliśmy, że przyjdzie nam się zmierzyć z najlepszymi z najlepszych. I rzeczywiście poziom był bardzo wysoki. W turnieju w Zabrzu brały udział kluby, w skład których wchodzą młodzi siatkarze ze szkół z klasami sportowymi – powiedział po zawodach trener siatkarzy Przemysław Strabanik. – Nasi chłopcy w piątek zaczęli bardzo pewnie grę. Grali płynnie, spokojnie, wygrywając niemal wszystkie pojedynki. Nawet w jednym momencie nie byliśmy zagrożeni, że odpadniemy z eliminacji, ale jeszcze w sobotę wieczorem nie byliśmy pewni podium. W niedzielę graliśmy o wejście do finału z zespołem Start Elbląg, który pokonaliśmy 2:0. Potem w grze finałowej zmierzyliśmy się z Wifama Łódź, jednym z faworytów. Można śmiało powiedzieć, że rozgromiliśmy naszych przeciwników. Wygraliśmy 2:0, przy czym wyniki setów kształtowały się 15:10 i 15:8. Jestem bardzo dumny z naszych chłopaków. Mamy wreszcie pierwsze upragnione złoto – dodał Przemysław Strabanik.

Główną nagrodą dla najlepszych zespołów w każdej kategorii będzie wyjazd na XVI Memoriał Huberta Jerzego Wagnera do Krakowa w dniach 23 – 27 sierpnia 2018 roku. Zwycięzcy otrzymają wejściówki na turniej i spotkanie z reprezentacją Polski. Zawodnicy, którzy zajęli miejsca na podium otrzymali też zegarki marki Polar Loop sprawdzające aktywność. Nagrody – zegarki, piłki, plecaki i bidony - odebrali też trenerzy najlepszych drużyn. Trener Dziecięcego Młodzieżowego Kluby Siatkarskiego PLAST Kielce Przemysław Strabanik dodatkowo został wyróżniony przez organizatorów nagrodą Fair Play, którą wręczył mu Wojciech Maroszek, przewodniczący Wydziały Sędziowskiego Polskiego Związku Piłki Siatkowej.  W Mircu odebrał natomiast gratulacje od wójta Mirosława Seweryna. 

Przed zawodnikami teraz trochę wakacyjnego odpoczynku, ale też praca. W planach jest obóz siatkarski w Niedzicy, a dwaj chłopcy: Gabriel Lewandowski i Mateusz Jończyk, którzy otrzymali powołanie do reprezentacji Polski Under 15 wyjadą na zgrupowanie kadry Polski.

                      Reklama

Zobacz zdjęcia w galerii [kliknij]

Info: UG Mirzec

Dodane: 15.07.18

Komentarze użytkowników

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie