Wokalistki Studia Piosenki SCK znowu na podium europejskiego Festiwalu

10377.nsmed

W dniach 16-23 sierpnia 2018 w Słonecznym Brzegu w Bułgarii odbył się XXVI Międzynarodowy Festiwal Sztuki Dzieci i Młodzieży „We 21-century”. Impreza organizowana od lat przez bułgarskie Centrum Artystyczne Karnolsky zgromadziła w tym roku uczestników m.in. z Ukrainy, Malty, Portugalii, Kazachstanu, Bułgarii i oczywiście z Polski. 

Wśród reprezentantów naszego kraju znalazły się dwie młode wokalistki Studia Piosenki SCK – Lena Tuźnik w kategorii 8-10 lat i Julia Dudek w kategorii 15-18 lat. Dziewczęta zaprezentowały bardzo zróżnicowany program: Lena wykonała piosenkę w języku chorwackim „Hajde da ludujemo” oraz utwór z repertuaru Miley Cyrus (Hannah Montana) „The Climb”. Julia wystąpiła z jedną ze swoich sztandarowych pozycji „Je t'aime” oraz z piosenką z filmu The Greatest Showman - „Never enough”

Koncert inauguracyjny Festiwalu miał miejsce w antycznym amfiteatrze, położonym w jednym z najstarszych miast Europy – Nessebarze. Kolejne odbywały się na scenie hotelowej oraz w nowoczesnym amfiteatrze w okolicach Słonecznego Brzegu. W skład międzynarodowego Jury wchodzili przedstawiciele Malty, Bułgarii i Kazachstanu a przewodniczył Aleksander Pałac – redaktor TVP, kompozytor i twórca największych programów telewizyjnych dla dzieci i młodzieży. 

Julia Dudek w swojej kategorii wiekowej otrzymała 3 miejsce, a jedna z najmłodszych reprezentantek Polski – Lena Tuźnik – 1 miejsce.

Julia to obecnie najbardziej utytułowana młoda wokalistka naszego miasta, był to jej 7 międzynarodowy festiwal i 4 poza granicami Polski. Zdobywała nagrody na Malcie, we Włoszech i w Bułgarii oraz oczywiście na niezliczonych konkursach w kraju. 

Lena Tuźnik i jej 1 miejsce to ogromne zaskoczenie. Był to jej pierwszy zagraniczny festiwal i od razu wygrany. To w zasadzie rzecz bez precedensu, bo niezmiernie rzadko zdarza się by nowicjusz otrzymał 1 nagrodę. Niezwykle ekspresyjne wykonanie prezentacji konkursowych a także zróżnicowany język piosenek wzbudził zachwyt międzynarodowej publiczności i uzasadnioną przychylność Jury. 

Wyjazd naszych reprezentantek poprzedziły liczne konkursy wokalne w kraju, na których organizacja Eurofestiwale, promująca od lat młode, polskie głosy w Europie przekazała nominacje na festiwal w Bułgarii.

Dodatkowym wyróżnieniem dla Leny i Julii jest oficjalne zaproszenie na Festiwal na Malcie oraz na Międzynarodowy Festiwal „Orfeusz w Italii”, który odbędzie się w Wenecji – Włochy. 

Informacja nadesłana

                                                                                 Reklama

Dodane: 31.08.18

Komentarze użytkowników

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie