„Wolne media, Wolna Polska w Europie”. Manifestacja we wtorek także w Starachowicach

15145.nsmed

Starachowice po raz kolejny są na mapie protestów w sprawie LexTVN. Organizatorem lokalnego wydarzenia jest starachowicka aktywistka społeczna Maria Derra. Podobne manifestacje mają się odbyć również w innych miastach w Polsce pod hasłem „Wolne media, Wolna Polska w Europie”.

Poniżej treść z opisu wydarzenia.

W tym tygodniu projekt LexTVN trafi ponownie pod obrady Sejmu i może zostać, jak poprzednio, przegłosowany, nawet przy pomocy „reasumpcji”. Za wszelką cenę.

Stan wyjątkowy, wprowadzony na terenach przygranicznych po to, by podbić emocje oraz ograniczyć dostęp mediów do tych terenów, to nic innego, jak odcięcie nas, obywatelek i obywateli od wiedzy o wydarzeniach na granicy oraz o losach uchodźców.

Groźby wyprowadzenia Polski z UE są już jawnie głoszone przez czołowych polityków PiS.

Dość tego! Mówimy stanowcze: NIE! Nie dla mediów partyjnych! Nie dla ograniczania prawa do informacji! Nie dla wyprowadzania Polski z Unii Europejskiej!

Jesteśmy Europejkami i Europejczykami! Polska jest i będzie w Unii Europejskiej! Sądy polskie to sądy europejskie! Prawo do informacji to nasze prawo konstytucyjne!

Stańmy razem - by wyrazić naszą niezgodę i nasz sprzeciw wobec wszelkich działań mających ograniczyć wolność słowa i wolność mediów w Polsce, wobec wszelkich działań mających wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej.

We wtorek 14.09.21 o godzinie 18:00 w wielu miastach Polski Obywatelki i Obywatele staną wspólnie w obronie swych praw, w obronie Wolnych Mediów, w obronie Polski w UE. Staniemy wtedy wszyscy razem - ramię w ramię - Ty też!

W Starachowicach zapraszamy na Rynek o godz. 18:00.

LINK do wydarzenia [kliknij]

Tutaj video i zdjęcia z sierpniowego protestu [kliknij].  

RemondisReklama

Dodane: 13.09.21 | Odsłony: 914 | komentarze (28)

Komentarze użytkowników

Ewa | 2021-09-13 09:05:41 napisał(a):

Pani Maria w przeciwienstwie do osob ktore maja klapki na oczach i ogladaja TVP, to ma klapki na oczach i Informacje czerpie tylko z TVN. Tak naprawde niczym sie nie rozni od drugiej strony. Niech pani otworzy oczy, zostala pani zmanipulowana.

Doktor oko | 2021-09-13 09:58:05 napisał(a):

TVN = tvpis

Protest | 2021-09-13 10:26:18 napisał(a):

Czytając takie wpisy jak Ewa utwierdzam się w przekonaniu, że mamy ogromny odsetek ludzi, których PiS pozbawił samodzielnego myślenia. Ciemnota wciąż przeważa w czym ogromną zasługa naszego kościoła katolickiego, który już dawno zatracił swoją misję i zbratał się z tymi, którzy prowadzą nas na manowce. Przykładem jest ostatnia msza beatyfikcyjna na której obok PiS-owskiej wierchuszki i prezydenta przechadzał się abp Głódź, odsunięty przez papieża od sprawowania mszy za tuszowanie pedofilii.Żyjemy w zakłamanej rzeczywistości PiS-owskiej i czas najwyższy ponieść głowy... Szacunek Pani Mario!!!

@Ewa | 2021-09-13 11:20:27 napisał(a):

Jeśli ktoś nie widzi co się dzieje w tvppis to trudno. Jest jedna różnica tvn to prywatna stacja, która nie dostaje pieniędzy od państwa czyli od nas. No i nikt nie chce zamykać tvp i to jest różnica. Ja chcę mieć wybór.

TuSK | 2021-09-13 11:32:51 napisał(a):

Wolne to wy macie myślenie manekiny

mieszkaniec TST | 2021-09-13 11:45:11 napisał(a):

To jest naprawdę wielka obłuda i fałsz ,jak zwolennicy i członkowie PO,chodzą do Kościoła Katolickiego gdzie ciemnota wciąż przeważa a kościół zszedł na manowce po co to udawać.

Kszo | 2021-09-13 11:50:24 napisał(a):

W Starachowicach mieszkają same *

viki | 2021-09-13 12:28:47 napisał(a):

Moi drodzy zwolennicy i przeciwnicy tego spotkania- wasze różnice w pojmowaniu wolności mediów ,wolności słowa i swobód obywatelskich diametralnie się od siebie różnią.I tak musi być i tak jest dobrze bo każdy powinien mieć swoje zdanie na każdy temat. Ale jako Polacy powinniśmy mieć szacunek dla samych siebie i nie obrzucać się inwektywami bo jak historia pokazała nie raz kończy się to tragicznie dla CAŁEGO NARODU.

K | 2021-09-13 14:06:35 napisał(a):

A ja ogólnie mam zawsze wiekszy szacunek do opozycji. Kazdej. Najlatwiej w zyciu płynac z pradem( czego mamy namacalny przyklad w miescie). Przeciez przed PIS zdecydowanie wygrywało PO. To kto na nich glosował? W miescie poprzedni prezydent mial podobne poparcie jak teraz Materek. Ide o zaklad, ze gdyby M przegra, te same twarze klakierów ogladać bedziemy w nowym fanklubie. Problemem nie jest taka czy siaka partia, taki czy owaki prezydent. Problemem jest fakt, ze Polak jest pierwszy tak gdzie mozna cos dostac (500 plus, park, itp), ugrać(etacik, mieszkanko) ewentualnie tylko podpierd* sąsiada. Brawo dla kazdego, komu sie chce, lać na lizusów, bezkręgowców i fejsbukowych szczekaczy-leserów.

Grażyna | 2021-09-13 14:31:18 napisał(a):

Pani Mario Dera od dawna Panią obserwuję jako osobę pisząca na forach Starachowice-net. Krytykuje Pani tego i tamtego nie pomijajac Prezydenta naszego miasta. Nie wnikam, kazdy ma mozliwosc wyrażenia swojego zdania ale organizacja manifestacji w Naszym grajdolku jakiejś manifestacji i to dotyczacej wolnych mediów to już przesada z Pani strony. Nie ma sie Pani już czego czepić. Zabrakło Pani pomysłów na zaczepianie Prezydenta Naszego miasta? Teraz Pani czepia się wolnych mediów. Moje pytanie do czego to jest Pani potrzebne czy nie do tego aby Pani Maria Dera zasłynęła w naszym miescie jako znane nazwisko bo na forach tu i tam Maria Dera pisze a teraz organizuje protest. Może potrzebne jest to do startowania na "Radną" albo Prezydenta Miasta. Czasami krytyka pomaga czyż nie? Nie tędy droga jak chce Pani zabłysnąć. Trochę pokory i czas sie określić droga Pani bo jak to rozumiec? Nam już obżydlo takie traktowanie. Skoro jest demokracja to kazdy może wybrać co chce oglądać i wybiera. Nikt nikomu nie przestawia kanałów telwizyjnych czy u Pani jest inaczej w telewizorze, że Pani wychodzi z tym na ulicę?

Olek | 2021-09-13 14:38:45 napisał(a):

@Grażyna, właśnie chodzi o to, żeby mieć możliwość zmiany kanału. PiS chciałby powrotu do dwóch słusznych stacji i wydawania na nie miliardów publicznych pieniędzy.

Do Grazyna | 2021-09-13 14:48:41 napisał(a):

A tobie żal * ściska bo sam nie potrafisz sie wybic. Podkreslanie słowa błysnąc przez różne synonimy jasno wskazuje co dla ciebie w zyciu jest wazne. Zacznij moze od podpisywania sie własnym nazwiskiem, tu cie pani Maria bije na głowe tchorzu. Wiecej odwagi a tez moze błysniesz w "towarzystwie" innych gwiazd internetu XD

lechtu | 2021-09-13 14:55:46 napisał(a):

do olek tonie tak dawno bylo tvp polsat tvn wyborcza i wiele innych mediow klaskalo tylko platwormie teraz jak sie lekko jedna stacja wylamala to wielkie larum jakas mala rownowaga musi byc a nie tak jak bylo

Do Do Grażyna od Grażyna | 2021-09-13 15:25:56 napisał(a):

No strasznie błysnąłes. Krytykujesz mnie chociaz te slowa to wyrazenie moich mysli i prawa do wyrazania swoich pogladow w ramach demokracji. Skoro wolno demokratycznie wyrazac takim partią jak PO, SLD - nowa czy stara albo teraz modnej Polska 2050, sprzeciw wobec wszystkiego co jest PiS-owskie nawet dotyczacego mediów, to dlaczego nie wolno napisac mnie? Wyzywasz mnie od tchórzy bo podpisałam sie tylko imieniem. Mnie nie zalezy na poglosie tak jak Pani Marii Dera tylko na tym co czuje jako Obywatel tego miasta i kraju. Moze i my zaczniemy protestować przeciw tym protestujacym i zmierzymy swoje siły, których jest wiecej? Też mamy prawo do wypowiedzi w sprawie mediów. Jak myślisz kogo jest wiecej? Tylko nie odpisuj o mocherach....bo to przeżytek

Do przedmowcy | 2021-09-13 15:38:39 napisał(a):

A protwstuj, kto ci nie da? Ale ty bohaterze wolisz sie czepiac kobiciny jakiejś bo ma wieksze jaja niz ty.

Big John | 2021-09-13 16:40:03 napisał(a):

Jednolity przekaz medialny to był jak rządziło PO/PSL teraz można sobie wybrać od TVN po TVP i to boli totalniaków z PO.

viki | 2021-09-13 19:02:30 napisał(a):

Mamy w mieście wielu emerytów i emerytek.Niektórzy wolą spędzać czas w domu inni ogrzewają się w blasku władzy dodam każdej władzy a inni jeszcze poświęcają swój czas na angażowaniu się w lokalną politykę.Pani Maria jest bardzo wyrazista w swoich poglądach których nie zmienia od lat.I dlatego mam do niej wielki szacunek za to co robi.

obserwator | 2021-09-13 21:14:10 napisał(a):

Prezentuje Pani bardzo płytkie myślenie, nie wie co to ideały i bezinteresowność. Szacunek dla Pani Marii, przeciwieństwo starachowickich eunuchów.

gość do Grażyna | 2021-09-14 08:55:44 napisał(a):

Spróbuj zrobić tak jak p. Maria Derra i kilka innych osób a zobaczysz jakie to łatwe...Konstruktywna krytyka to nie jest czepianie się miłośniczko kieszonkowego wodza...

Belzebub | 2021-09-14 09:10:31 napisał(a):

TVN to takie samo propagandowe szambo jak TVPiS, nie różni się niczym.

Mieszkaniec | 2021-09-14 09:12:07 napisał(a):

Uwielbiam te komunikaty z tych wolnych mediów typu zablokujmy Polsce kasę z UE bo teraz nie my rządzimy ! Wydamy ja wrócimy do władzy :)

Mieszkaniec | 2021-09-14 09:14:10 napisał(a):

A jeszcze lepsze są zapłać 9 lub 30 zeta to obejrzysz meczyk lub jakąś walkę. W TVP czy jak ktoś woli TVP-PiS Przynajmniej sport jest za ferre. Plus odbiór większości programów TVP w necie bez jakichkolwiek dodatkowych kosztów.

Rico | 2021-09-14 10:08:25 napisał(a):

Jeśli jesteś zainteresowany jakże bogatą ofertą pisowskiej TV to ciesz się, ale niestety nie masz do końca racji, gdyż oferta sportowa jest niestety bardzo mizerna.

Mieszkanka | 2021-09-14 11:54:12 napisał(a):

"Reporterzy bez Granic (RSF) ogłosili w Polsce "stan wyjątkowy dla wolności prasy". Organizacja opowiada się przeciwko tzw. lex TVN i zakazowi pracy dziennikarzy na terenach przy granicy z Białorusią.
Delegacja Reporterów Bez Granic (Reporters Sans Frontières), która odwiedziła Warszawę 9 i 10 września, wezwała Sejm i prezydenta Andrzeja Dudę do odrzucenia tzw. lex TVN. Zgodnie z założeniami nowelizacji koncesję na rozpowszechnianie programów radiowych oraz telewizyjnych mógłby uzyskać podmiot, który ma siedzibę w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Nie mógłby jednak być zależny od osoby zagranicznej spoza tego obszaru.
- PiS przepycha nowelizację, której cel jest jasny: najpierw osłabić, a potem przejąć kontrolę nad największym źródłem niezależnych wiadomości w jednym z głównych krajów Unii Europejskiej - stwierdził Pavol Szalai, szef Reporterów Bez Granic w UE i na Bałkanach. - Atak na TVN oznacza atak na wolność prasy w Europie - dodał. Podczas wizyty w Warszawie Szalai spotkał się z przewodniczącym Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witoldem Kołodziejskim. Przekonywał go do przedłużenia koncesji dla TVN24, która wygasa 26 września.

"TVN może spotkać taki sam los, jak Polska Press, największą w kraju sieć regionalnych mediów, która nie wahała się zwalniać krytycznych dziennikarzy od czasu przejęcia przez kontrolowany przez państwo koncern naftowy PKN Orlen" - podkreśla w komunikacie RSF
Odkąd PiS doszedł do władzy w 2015 roku Polska, spadła o 46 miejsc w Światowym Indeksie Wolności Prasy i obecnie zajmuje 64. pozycję na 180 krajów."
Trzeba bić na alarm i zakończyć to bezsensowne marginalizowanie Polski!!! Ludzie obudźcie się, obojętność to przyzwolenie!!!

Orzeł | 2021-09-14 13:41:11 napisał(a):

TVN jest tak samo niezależny jak TvPis

Jan do powyżej | 2021-09-14 14:17:22 napisał(a):

Ale tvpis nie chcą zamykać a jeszcze parę miliardów dorzucą

Sęp | 2021-09-14 22:12:56 napisał(a):

A niech zamykają i jedno i drugie czym prędzej

Mieszkaniec | 2021-09-15 07:23:46 napisał(a):

No wczoraj manifestacja na Rynku pokazała prawdziwe poparcie tej niezależnej TVN tusk i spółki. Szkoda ze ten niby młody człowiek w bluzie z campusu nie podał kiedy chcą likwidować szpital w Starachowicach, jak totalna wróć cwaniacka opozycja by kiedyś doszła do władzy ?

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie