Z dumą wspieramy rozwój

10318.nsmed

Starachowickie kluby sportowe, firmy z regionu i przedstawiciele władz samorządowych to ogniwa prawidłowej współpracy zmierzającej ku rozwojowi piłki nożnej. W Starachowicach taka współpraca jest możliwa, a jej przykłady zostały zaprezentowane podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w Urzędzie Miejskim.

Trzy mecze Staru Starachowice w świętokrzyskiej klasie okręgowej i komplet 9 punktów dla podopiecznych Arkadiusza Bilskiego. Inauguracyjna wygrana juniorów młodszych Juventy Starachowice ze Stalą Mielec w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów i czołowa trójka w tabeli obok Resovii Rzeszów i Wisły Kraków. Sukces juniorów starszych drużyny Star / Juventa w rozgrywkach Pucharu Polski i oczekiwanie na rywalizację w rozgrywkach świętokrzyskiej ligi juniorskiej. Tak wygląda obecny krajobraz starachowickiej piłki nożnej.

Cierpliwie czekamy również na start rywalizacji trampkarzy starszych w Centralnej Lidze U15 i walkę juniorów młodszych w rozgrywkach świętokrzyskich.

To najważniejsze fakty i zapowiedzi nowego sezonu piłkarskiego 2018/2019. Sympatycy piłki nożnej liczą na to, że sezon ten będzie przełomowy. Obecne sukcesy już idą w parze ze zwycięstwami organizacyjnymi. Starachowickie kluby piłkarskie udowadniają, że warto współpracować, a wszelkie wspólne inicjatywy sprzyjają rozwojowi piłki nożnej w naszym mieście.

Starachowicka współpraca

Poniedziałkowa konferencja prasowa w Urzędzie Miejski dotyczyła właśnie tej współpracy. Gośćmi Prezydenta Miasta Marka Materka byli prezesi dwóch starachowickich klubów piłkarskich – Paweł Brzozowski z KKS ASPN Juventa oraz Emil Krzemiński z MKS Star – oraz przedstawiciele skarżyskiej spółki ciepłowniczej Celsium i firmy Celsium Serwis.

- Przed nami ważny czas. Pod względem sportowym już wkroczyliśmy w fazę apogeum sukcesów klubowych i teraz przed nami nastał okres sukcesów organizacyjnych. W celu osiągnięcia tych sukcesów zdecydowaliśmy się na współpracę ze Starem. W zasadzie to nasza współpraca trwa już od dwóch sezonów i bardzo chwalimy sobie wspólną realizację zadań. Zwieńczeniem naszej współpracy jest podpisane porozumienia efektem, którego nastąpiło przekazanie drużyny juniorów starszych Juventy do Staru. Co prawda nasz klub dalej zarządza tym zespołem, ale już marketingowo i medialnie drużyna istnieje jako Star / Juventa i pod taką właśnie nazwą rywalizowała w rozgrywkach Pucharu Polski. Zwycięstwo pucharowe nad UKS Baćkowice było takim naszym preludium do kolejnych sukcesów – uważa prezes KKS ASPN Juventa Paweł Brzozowski.

Trampkarze jako Juventa / Celsium

Na poniedziałkowej konferencji sternik Juventy opowiedział również o współpracy starachowickiego klubu z firmą Celsium oraz klubem UKS Celsium Skarżysko Kamienna.

- Rozmowy ze skarżyską firmą i skarżyskim klubem zakończyły się sukcesem. Już wkrótce zaczynamy rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów U-15 i w tych rozgrywkach reprezentować będzie nas zespół złożony z trampkarzy starszych obu klubów. Będziemy obecni w tych rozgrywkach jako Juventa / Celsium Starachowice i już w niedzielę nasz młody zespół czeka pierwszy mecz z Resovią Rzeszów – dodał Brzozowski.

Reklama

Prezes Juventy podziękował obecnemu na konferencji zarządowi skarżyskiej firmy.

- Robimy to dla rozwoju dzieciaków i dobro dzieci jest tu najważniejsze. Nasze wspólne hasło to „Z dumą wspieramy rozwój dzieci i młodzieży”. Cieszę się niezmiernie na tę współpracę i liczę na to, że będzie ona trwała znacznie dłużej niż jeden sezon – zapewnia Brzozowski.

- Jesteśmy firmą z siedzibą w Skarżysku Kamiennej, ale działamy również na terenie Starachowic. W związku z tym cieszy nas każde przedsięwzięcie, które możemy realizować wspólnie i dla dobra obu miast. Współpraca Skarżyska i Starachowic na przykładzie klubów sportowych jest możliwa – dodał Prezes Zarządu Celsium Grzegorz Reluga.

- Podpisana w połowie lipca umowa pomiędzy UKS Celsium a Juventą Starachowice przyniesie wiele korzyści. Będą to korzyści zarówno dla zawodników jak i obu klubów. Trzymajmy więc kciuki za sportowe sukcesy naszej drużyny i kibicujmy jej w drodze po zwycięstwa – powiedziała Dagmara Nowak Trochimiuk, prezes zarządu Celsium Serwis.

Nie ma mocnych seniorów, bez mocnej młodzieży

Wszelkie inicjatywy wspierające rozwój młodzieżowej piłki przyczyniają się do rozwoju sportu w mieście, a futbolowi sympatycy liczą na to, iż przełoży się to również na sukcesy drużyny seniorskiej Staru. Drużyna „zielono-czarnych” gra już 16. sezon w rozgrywkach ligowych poniżej czwartej ligi i czeka na upragniony awans.

- Dziś mogę powiedzieć jedno nas wszystkich tu obecnych bez wątpienia „łączy piłka”. Wiemy, że silna drużyna seniorska potrzebuje silnej drużyny młodzieżowej. Współpraca Staru i Juventy pozwoli zrealizować ten cel. Jednocześnie wspólnie bierzemy odpowiedzialność za rozwój starachowickiej piłki. Jesteśmy z tego dumni – dodał Emil Krzemiński, prezes Staru.

Warto podkreślić, iż od tego sezonu centralny program Pro Junior System, wspierający drużyny ligowe stawiające na wychowanków, obejmuje już czwartą ligę. Współpraca Staru i Juventy, a przy okazji oczekiwane sukcesy sportowe Staru i wywalczony awans do czwartej ligi mogą sprawić, że starachowiczanie mogą „wygrywać” dodatkowe fundusze na swoją działalność, a przy okazji ukazywać drogę jaką musi iść polska piłka nożna.

- Współpraca nie byłaby możliwa gdyby na czele starachowickich klubów piłkarskich nie stały osoby zainteresowane wzajemnym wspieraniem się w dążeniu do rozwoju piłki. Tak jednak właśnie jest i ta współpraca jest możliwa do realizacji. Dla dobra starachowickiej piłki nożnej i dobra dzieci oraz młodzieży. Za to właśnie serdecznie dziękuję ! – podziękował obecnym na spotkaniu Prezydent Marek Materek.

Autor: Leszek Kowalski, UM Starachowice

Dodane: 20.08.18 | Odsłony: 732 | komentarze (29)

Komentarze użytkowników

Kibić | 2018-08-20 16:33:00 napisał(a):

Brawo Star !!
nareszcie będziecie mieć swoich wychowanków.

Rodzic | 2018-08-20 18:04:50 napisał(a):

Szkoda że wspaniały Pan prezes Brzozowski jak również nie mniej wspaniały Pan dyrektor Zuba nie pochwalił się jak wspaniałe potraktowali chłopców rocznika 2003.Rocznik ten zdobył awans do CLJ trampkarzy starszych po czym został odsunięty od rozgrywek i został zastąpiony przez chłopców z Ostrowca, Skarżyska, Iłży. Tym bardziej dziwi to, że pan Zuba z tym rocznikiem miał największe osiągnięcia (4 miejsce w kraju w Tymbark, awans do CLJ). Jak można mówić o tym, że to wszystko jest robione z myślą o dzieciach, to zwykła hipokryzja. Ściąga się zawodników z innych klubów a swoich wychowanków odstawia się na boczny tor. I żeby było to związane z większą jakością. Jak się potrzy na to co robią te nowe nabytki to się serce kraje. Zarządowi Juventy zależy na wysokich rankingach a nie na dobru swoich wychowanków. Mam nadzieję że ktoś się temu przyjrzy i rozbija układ tych dwóch panów. Wstyd, wstyd, wstyd. A z drugiej strony jak się tu dziwić jak się ma ciepły stołeczek i dobrą pensyjkę.

Obserwator | 2018-08-20 18:33:55 napisał(a):

Zgadzam sie z przedmówcą. Klub Juventa wypioł sie na chłopaków z rocznika 2003 i 2004 przyjmuje chłopaków z innych klubów, a chłopcy ktorzy grają od 8 lat i zdobywali dla klubu nagrody i tytuły zostali na lodzie bo dla Prezeza Brzozowskiego i Zuby liczy sie kasa a nie podopieczni. Rodznik 2004 to teraz jest Klubem Celsjum bo z Juventy gra tylko 4 chłopców a gdzie dzieciaki z Juventy. Mam nadzieje ze w koncu ktoś sie temu przyjrzy i obaj prezesi wylecą na pysk ze swoich wygodnych cieplych posad.

gość | 2018-08-20 20:00:34 napisał(a):

A czy Celsium to nie konkurencja ZECu aby ?

Remek | 2018-08-20 20:45:29 napisał(a):

Wierzyć się nie chce co wypisuje cie o Juvencie?

Rodzic | 2018-08-20 21:12:38 napisał(a):

Niestety takie są przykre fakty. Panowie zatrudnił marnego trenera z Iłży, który skutecznie zniechęca chłopaków do trenowania jakością swoich zajęć.

Rodzica 2 | 2018-08-20 21:28:25 napisał(a):

Dyrektor i Prezes robi karierę celebryty . Najpierw wycyckali Sokoła Starachowice a teraz już i swoich wychowanków odstawiają na bocznice.

W temacie | 2018-08-21 07:47:26 napisał(a):

Najłatwiej jest komentować i krytykować.Juveta z Sokołem miała fuzje. Połączone były roczniki ,trenerzy trenowali i prezes Sokoła pracował . Pan MN pełnił ważną rolę w klubie i nikt go nie wygonił Sam zrezygnował

Obserwator | 2018-08-21 10:12:54 napisał(a):

Najbardziej to szkoda jest chłopaków, ktorzy ciezko pracowali przez te lata na sukcesy Klubu a ich długoletni trener w podziekowaniu zostawił ich na lodzie. Żal patrzeć na to co się tam dzieje.

Do Rodziców | 2018-08-21 16:23:35 napisał(a):

Przykro czyta się tych komentarzy... Na ludzi, którzy poświęcają swój prywatny czas dla dzieci i kluby z łatwością wylewa się wiadro pomyj... Już chyba nikt nie pamięta basenów, siłowni i wielu sparingów, który miały wspomagać rozwój młodych piłkarz. Rodzicielskie ambicje powinny zejść na bok realnej rzeczywistości.
Panowie z JUVENTY - nie zwracać uwagi na głupie rzępolenie tylko ROBIĆ SWOJE!!!

Matka ojca rodzica | 2018-08-21 16:41:08 napisał(a):

Polska piłka do całkowita żenada. III liga europy. A TU co ? populizm. Konferencja prasowa w Urzędzie Miejski u Prezydenta dotycząca wielkiego wydarzenia rangi Światowej. UKS Celsium da nam dzieci których brakuje w Starachowicach ? w Juvencie ! Ale - ,,Robimy to dla rozwoju dzieciaków i dobro dzieci jest tu najważniejsze. Nasze wspólne hasło to „Z dumą wspieramy rozwój dzieci i młodzieży”. zapewnia Brzozowski. Dalej Prezes mówi ,,- Przed nami ważny czas. Pod względem sportowym już wkroczyliśmy w fazę apogeum sukcesów klubowych i teraz przed nami nastał okres sukcesów organizacyjnych,,. Apogeum ! to już chyba jest już Barcelona !

Żabson | 2018-08-21 22:10:12 napisał(a):

Żabson Ziomal

Zupa | 2018-08-21 22:17:00 napisał(a):

Te dzieci z 03 to ameby, które potykają się o własne nogi! Pozdro z fartem byki!

Gosc | 2018-08-21 22:23:46 napisał(a):

Oni ledwo podanie wymieniają a co dopiero w clj grać

Rodzic | 2018-08-21 22:25:22 napisał(a):

Dla wszystkich którzy rozlewają żale, że ich dzieci nie grają. Juventa chce być jak najmocniejsze drużyny w Polsce dlatego ściągają chłoców z innych drużyn. Tak robią topowe drużyny takie jak Korona Kielce, Legia Warszawa czy Cracovia Kraków. Bez skautingu niestety się nie obejdze.

Pan | 2018-08-21 22:27:22 napisał(a):

Rodzic dobrze mowi.
Goście z 03 przegrywają z 04 a 04 jest gorsze od 07 korony kielce

Gość | 2018-08-21 22:28:22 napisał(a):

Juventa 2003 jednym z najmocniejszych roczników w Starachowicach, a przegrała sparing z Juventa połączona z Celsium...

KIBIC | 2018-08-22 07:28:03 napisał(a):

Rodzic 2018-08-21 22:25:22
Mądrze gada.... Trzeba ciągną klub do góry!!! Na takim etapie w piłce to już o wyniki chodzi... Każdy z chłopaków ma miejsce do grania w Klubie reszta zależy tylko od niego.... A zawiedzone ambicje - rodzice muszą przełknąć a nie żalić sie na forum.

też rodzic | 2018-08-22 07:46:20 napisał(a):

Rodzice z 03 zawsze byli specyficzni. Pamiętam jak kiedyś Juventa zorganizowała turniej rodzinny. Kazdy rocznik wystawił drużynę rodziców, w których były też mamy. To miała być zabawa. No ale nie, przeambitni tatusiowie z 03 wyszli w takich samych koszulkach i mało nóg kobietom nie połamali no bo musieli być najlepsi. Tak to jest jak się myśli ,że ich dzieci wszyscy bez wyjątku będą zawodowo w piłkę grać. Pora zejść na ziemię i zderzyć się z brutalną rzeczywistością. Na tym poziomie kto jest przeciętny po prostu wypada. Im wcześniej się niektórzy z tym pogodzą zamiast na siłę robić z dziecka piłkarza tym lepiej dla dziecka!

Rodzic3 | 2018-08-22 08:21:21 napisał(a):

Zobaczy y jak wasze dzieci osiągną wiek 15 czy 16 lat i też pójdą w dostawę. Zobaczymy czy wtedy będziecie tacy mądrzy i wyrozumiali dla działań zarządu. Chciałbym widzieć tego mądrego tatusia który porównuję Juventy z Wisłą czy Legią. Chyba kolego nie z tej bajki jesteś. Zabawa w piłkę w Juvencie ma odciągnąć dzieci od komputera a nie robić z nich gwiazdy. Więc co tu opowiadanie o szkółkach klubów topowych. Dlatego tym bardziej dziwi fakt, że jest taka walka o rankingi.

doRodzic3 | 2018-08-22 09:29:52 napisał(a):

Mój syn grał w Juvencie i już dawno osiągnął ten wiek. Tak jak mówisz na etapie juniorskim piłka ma odciągać dzieci od komputera bo poziom w-f w szkołach jest katastrofalny. Zawsze zalezało mi głównie żeby syn się ruszał i miał kontakt z kulturą fizyczną. Zawsze byłem przeciwnikiem ingerowania rodziców w pracę trenera, szeptania do ucha, jakiś pretensji a dlaczego mój syn grał tyle minut a tamten tyle. a to jest w Juvencie nagminne a jeszcze gorzej jest w Starze.

Marcin Nowakowski Fizjoterapeuta | 2018-08-22 11:03:54 napisał(a):

Drodzy rodzice!!!Od wielu lat współpracuje z Juventą i Starem. Jest mi nie zmiernie przykro ,że tyle pomyj wylewanych jest na klub i jego włodarzy. To właśnie ten klub zawsze stawiał na rozwój młodzieży i zdrową rywalizację.Juventa w 3 lidze była jedynym zespołem ,ktory grał młodzieżą. Osoby oczerniane robią wszystko, aby dzieciom w tym klubie zapewnić jak najlepsze warunki do treningow .Trenerzy oraz zarząd myślą o wszystkich dzieciach tak samo. Starają się aby obozy były dla wszystkich dzieci nawet dla tych ,ktore nie mogły by skorzystać z różnych względów. Myślę ,że zdrowa rywalizacja jest potrzebna w kazdej drużynie. Serdecznie pozdrawiam rodziców ich pociechy oraz sympatyków piłki nożnej.

Rodzic XXX | 2018-08-22 12:56:09 napisał(a):

Chore jest to co wypisują rodzice rocznika 2003. Przecież nikt nie poszedł w odstawkę. Dzieci grają tak samo jak w każdym innym roczniku i nie są przez to gorsze. Niezapominajcie że CLJ to także chłopcy rocznika 2002 i niestety jest tam miejsce dla najlepszych. To, że do klubu przychodzą nowi chłopcy, to chyba dobrze świadczy o klubie, że chcą tu grać. Wyróżniający się zawodnicy Juventy też grają w innych klubach w CLJ. W Koronie jest ich kilku. I co, idąc waszym tokiem myślenia trzeba im tego zabronić bo nie trenowali tam od pieluchy? Dziwi też fakt oburzenia na porównanie do Wisły czy Legii. Przecież dzieci grają w tych samych rozgrywkach CLJ - a mówimy o klubie dla dzieci panowie bystrzaki, a nie o seniorach. Inaczej byście mówili gdyby to wasze dzieci grały w CLJ. Śmieszy też fakt, że ktoś, kto się napina, że jego dziecko nie gra w CLJ, mówi, że Juventa powinna odciągać dzieci od komputera, a nie robić z nich "gwiazdy" . Gdzie tu logika. Panowie schowajcie swoje chore ambicje do kieszeni, weźcie się za robotę, może komuś pomożecie np. załatwić kasę na jakiś wyjazd dla dzieci czy jakiś inny cel, bo to przecież takie proste.Myślę, że każda pomoc w klubie mile widziana. Nie gnojcie własnych, ani innych dzieci, a tym bardziej ludzi którzy, chcą dla tego klubu coś zrobić. Dajcie im w spokoju wykonywać swoją pracę. Naprawdę wyrastacie na nowych "bohaterów i obrońców",dobra w tym klubie, ale my rodzice nie chcemy być z wami utożsamiani i miejmy nadzieję, że nie wszyscy z rocznika 2003 mają takie chore poglądy jak wy, a niestety tak zaczynają być dzięki wam utożsamiani. Rozsądku panowie, rozsądku i odrobinę samokrytyki

Obserwator | 2018-08-22 13:53:06 napisał(a):

Co wy piszecie to nie chodzi o to ze chłopcy nie grają w CLJ tylko ze wogole nie grają a treningi wygladają jak zabawa dziesieciolatkow bo nie są dobrze zorganizowane. Rodzice walczą o to zeby dzieci nie siedzialy przed komputerem a nie zeby Gwiazdy z nich robić. Najbardziej wkurzają komentarze tych ktorzy nie wiedzą o co chodzi. A mecz przegrany z 2004 bo na boisko wyszły nowe nabytki z Celsium a nie chlopcy z Juventy. Najpierw sprawdzcie informacje a potem komentujcie.

Do obserwator | 2018-08-22 15:00:19 napisał(a):

Chłopie ty się chyba nie słyszysz. Najpierw piszesz, że nie grają, a później, że przegrali z rocznikiem 2004 połączonym z nowymi chłopcami z Celsium. Wolałbyś żeby grali z samymi chłopcami z JUVENTY 2004, bo tam niewielu systematycznie trenowało i łatwiej by było z nimi wygrać. To w końcu grają czy nie. Litości. Po za tym rozgrywki ligowe się jeszcze nie zaczęły.Nie chodzi o CLJ?

Ble ble | 2018-08-22 15:12:39 napisał(a):

Jak zależy ci tylko na tym, żeby dziecko nie siedziało przy komputerze to się nim zajmij, porozmawiaj, wyjdź na spacer, a nie zapisuj na siłę do jakiegoś klubu

Maciek G | 2018-08-23 09:26:17 napisał(a):

To bardzo przykre co piszä niektórzy rodzice na forum, zawiedzeni tym, iż ich dzieci nie grają w CLJ. Jest to ekstraklasa w której grają najlepsze kluby, gdzie obecność nasza to olbrzymia nobilitacja dla klUbuntu. Sport ma to do siebie - w przeciwieństwie do innych dziedzin życia społecznego - że sukces osiągają najlepsi sportowo, najpracowitsi, najsilniejsi psychicznie. Często bywa tak, że najlepszym 12 latem staje się przeciętnym juniorem i na odwrót. A o kwalifikacji do grania decyduje trener i on za to odpowiada. Sport to rywalizacja. Nie ma trenera któremu nie zależy na wygranej. Dlatego dobiera zawodników z którymi można osiągnąć sukces . Koniec i kropka. Jeżeli młody chłopak ma talent, upór, pokorē i kocha sport to tylko wtedy na szanse. Jeżeli ma tylko roszczenia potēgowane przez rodziców w stosunku do trenerów i działaczy to niewiele osiągnie w sporcie. Jesteśmy dziwnym strasznie zawistnym narodem. Jak coś zaczyna dobrze funkcjonować to trzeba to szybko zacząć niszczyć. Więc proszę o zaniechanie ocen krzywdzäcych i nieuzasadnionych, bo dla ogromnej większości stają się one wizytówkä samych piszących - których można określić jednym słowem profan, zarówno w tematyce sportowej jak i obyczajowej.

Rodzic 09 | 2018-08-23 10:07:03 napisał(a):

Czytać się tego nie da co wypisują ci nieszczęśni rodzice.Jak można mieć w sobie tyle nienawiści i w taki ohydny sposób pisać o osobach, które tyle dobrego robią dla dzieci. Jak można być takim egoistą. Żałuję tylko, że nie mam odwagi się tu podpisać imieniem i nazwiskiem, bo pewnie mnie by zlinczowali, bo ja i moje dziecko mamy za co tym Panom dziękować.

Kibić | 2018-09-09 18:37:53 napisał(a):

,,Pod względem sportowym już wkroczyliśmy w fazę apogeum sukcesów klubowych ,, powiedział Prezes ..............

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie