Z konferencji prasowej komitetu wyborczego TST: „Współpraca rządu z samorządem, to jest fundament rozwoju Polski”

18416.nsmed

Posłanki Platformy Obywatelskiej ministra ds. polityki senioralnej Polski Marzena Okła-Drewnowicz oraz wiceministra w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Polski Aleksandra Gajewska gościły w czwartkowe (28 marca) popołudnie w Starachowicach. Obie panie uczestniczyły w konferencji prasowej z kandydatem na prezydenta Starachowic Piotrem Capałą oraz kandydatkami i kandydatami do lokalnych samorządów z Komitetu Wyborczego - TST - Twój Samorząd Teraz.

- Współpraca rządu z samorządem, to jest fundament rozwoju Polski, województwa świętokrzyskiego oraz Starachowic – podkreślała posłanka Marzena Okła-Drewnowicz. 

Podczas wystąpień poruszono kwestię spraw społecznych, solidarności międzypokoleniowej, tj. pomocy dla seniorów, poprzez bon senioralny, który wspomoże przy pomocy nad osobami starszymi, a z drugiej strony pomocy dla młodych rodziców, poprzez wspieranie programu Maluch, którego celem jest zwiększenie dostępności terytorialnej i finansowej do miejsc opieki w żłobkach, klubach dziecięcych i u dziennych opiekunów dla wszystkich dzieci, w tym dzieci z niepełnosprawnościami oraz wymagających szczególnej opieki.

Kandydat na prezydenta miasta Piotr Capała w swoim wystąpieniu przypomniał, że polityka prorodzinna jest szczególnie istotna ze względu na problemy demograficzne Starachowic. – Przez ostatnie 9,5 roku te problemy nie zostały rozwiązane systemowo. Jednym z tych problemów jest brak żłobków publicznych. Pomimo możliwości pozyskania dofinansowania z programów rządowych nasze miasto z tego nie skorzystało. W ramach naszego programu wyborczego chcielibyśmy, aby powstały minimum dwa żłobki, czyli w północnej i południowej części miasta – mówił Piotr Capała i dodał, że drugim problemem demograficznym miasta jest starzenie się społeczeństwa. Tutaj komitet wyborczy TST we współpracy z rządem chce zapewnić rozsądną politykę senioralną w Starachowicach. 

Aleksandra Gajewska zwróciła także uwagę, że Starachowice w ostatnich latach nie złożyły żadnego wniosku w ramach programu „Maluch” i podkreśliła, że dla rządu najbardziej stabilnym partnerem są właśnie publiczne żłobki. 

- Prywatne usługi żłobkowe są bardzo potrzebne, ale mają uzupełniać system, natomiast nie być jego trzonem. Dlatego tak bardzo inwestujemy we współpracę z jednostkami samorządu terytorialnego – powiedziała Gajewska i dodała, że w obecnym naborze Starachowice złożyły wniosek i po raz pierwszy mają szansę otrzymać rządowe wsparcie na stworzenie publicznego żłobka dla 32 dzieci. 

Posłanka Marzena Okła-Drewnowicz mówiła, że dla obecnego rządu polityka senioralna to „solidarność pokoleń”. – Pokazujemy dwa fundamentalne projekty. To jest kwestia żłobków oraz propozycja „bonu senioralnego” na opłacenie opieki dla osób starszych w miejscu zamieszkania, co się nie uda bez współpracy rządu z dobrym samorządem. Jedne samorządy widzą potrzeby swoich mieszkańców. Tych małych, tych starszych, tych dużych. Inne samorządy widzą inne potrzeby, mają inne priorytety, albo w wystarczającym stopniu nie dostrzegają ich - mówiła Marzena Okła-Drewnowicz i dodała, że ich wizyta w Starachowicach ma być wyrazem wsparcia dla Piotra Capały. 

Posłanki podkreśliły również, jak istotna jest dobra współpraca między samorządem a rządem. Poparły również kandydaturę Piotra Capały na prezydenta Starachowic, stwierdzając, że jest on gwarantem takiej współpracy, człowiekiem godnym zaufania, dla którego dobro drugiego człowieka jest zawsze na pierwszym miejscu, który rozumie potrzeby społeczne. 

Dodane: 31.03.24 | Odsłony: 1031 | komentarze (23)
Tagi:

Komentarze użytkowników

Wyborca | 2024-03-31 12:48:13 napisał(a):

Piotr Capała jak widać ma poparcie rządowe Po,PSL,Lewicy i Hołowni. A Materek zero poparcia ze strony rządzących.Blado wypadają w takiej sytuacji jego obietnice wyborcze.Został mu jedyny koalicjant PiS.

Do Wyborca | 2024-03-31 12:49:57 napisał(a):

Dlatego będzie obcjach totalny jak przegra. To znaczy że jest totalnie do bani.

Zuza | 2024-03-31 14:49:29 napisał(a):

A cóż ten rząd zrobił? Od 1 kwietnia podwyzki cen zywnosci o 5% (wraca VAT). Beznyna po 7 zł. Ceny energii wyskocza w kosmos. Bon senioralny ministry?!!! Po 6 miesiącach gdzie on jest??!!! Ile kawusi trzeba wypić po klubach seniora?!!!
Zielony ład to juz szczyt - rolnicy robieni w balona. Zeroemisyjne budynki - kto za to zapłaci?!!!

Uzurpator do wyborca | 2024-03-31 15:30:35 napisał(a):

Czekał, patrzył, wykorzystywał pracę Celebanskiego żeby wskoczyć na jego miejsce, ale dopiero przy korzystnym wietrze. Zwykły tchórz. Ludzie tego nie kupią.

Ustronie | 2024-03-31 16:26:52 napisał(a):

Mam pytanie do Marii Derry - dlaczego nie dołożyłaś się do przebudowy naszej ulicy, plułaś wszędzie na tą inwestycję, a teraz do sąsiadów gadasz - no wreszcie nam zrobili ulicę. Nie wstyd Ci.

mieszkaniec | 2024-03-31 17:28:15 napisał(a):

Rozumiem, że identyfikujecie się Państwo Kandydaci z partiami, które Was popierają? Pamiętajcie ognia z wodą nie da się pogodzić, tak jak nie można być trochę w ciąży. Zielony ład to tylko element, który Was łączy. Przy świątecznych stolach w gronie rodziny ludzie artykułują swoje obawy. Mimo wszystko, zdrowych świąt dla wszystkich kandydujących i czasu na rozwagę.

obserwator | 2024-03-31 17:39:17 napisał(a):

Należy zrobić wszystko aby tego psuja wraz
z pasibrzychami na ciepłych posadkach odsunąć w niebyt. Pamiętajcie komu to zawdzięczamy: spalarnie, zawężone i zniszczone nowe ulice ( 1maja) pozamykane ulice (kilińskiego ) Zabetonowane i zdewastowane Lubianka, park,dolne starachowice i inne. Wędkarze też
powinni pamietać. Myśle że jeszcze by się sporo znalazło.

Do obserwator | 2024-03-31 18:13:35 napisał(a):

Na pewno nie na cwaniaczkow, farbowanych lisów i po PRL-owskich działaczy zjednoczonych i ukrytych pod szyldem komitetu niezależnego hahahahaha

skromny mieszkaniec | 2024-03-31 22:42:09 napisał(a):

Super! Czas skończyć z kolesiostwem i nepotyzmem obecnej władzy. Piotr Capała moim prezydentem!

Do skromny mieszkaniec | 2024-04-01 06:21:02 napisał(a):

No to jeden głos ma hahahahahahaha

Wyborca | 2024-04-01 09:39:47 napisał(a):

Pan Materek rozbił układy i raz na zawsze skonczył rządy Bernatowicz-Capała-Kwiecień. Ile wstydu najedlismy sie.

Do Wyborca | 2024-04-01 09:55:09 napisał(a):

Dlatego nigdy nie zagłosuje na Capałe jak wiele, wiele osób.

@ obserwator | 2024-04-01 10:16:00 napisał(a):

W psychiatryku na święta dali czas wolny i internet do pisania życzeń do rodziny? Okazja do wykorzystania

Do mieszkaniec | 2024-04-01 11:04:44 napisał(a):

Dzisiaj lany poniedziałek-ale przypomnę Ci kolego że Zielony Ład stworzył komisarz unijny o nazwisku Wojciechowski członek PIS.Jeszcze kilkanaście miesięcy temu cały PiS z Kaczyńskim na czele twierdził że Zielony Ład to Pisowski program dla Polski i Europy.Wiem że dla was kłamstwo to chleb powszedni ale zrozumcie że tempa propaganda działa w drugą stronę.

@do mieszkaniec | 2024-04-01 11:51:31 napisał(a):

Kłamać każdy może raz trochę lepiej raz trochę gorzej. Zielony ład jest kukułczym jajem przed wyborami, ale już po będzie miał tylko jednego ojca i co mądrzejsi dokładnie to wiedzą. Proszę więc o tym pamiętać.

Ala | 2024-04-01 12:03:50 napisał(a):

Dlaczego nikt nie zapytał ministry Aleksandry Gajewskiej kiedy skończyła uczelnie Tumanum - Humanum? Dziennikarze boją się zadać takie pytanie? Z tego co pamiętam również poseł Gierada ma takie studia. Ale cisza. Bo to temat niewygodny dla PO

Do do mieszkaniec | 2024-04-01 12:16:19 napisał(a):

Idiotów szukasz? Wojciechowski był odpowiedzialny za cześć rolniczą. I to w małym stopniu. Za całość zielonego ładu odpowiada kolega Tuska niejaki Timmermans.

do Mieszkaniec | 2024-04-01 17:19:11 napisał(a):

Nie szukam idiotów bo pełno ich dookoła, Za wszystko winny Tusk , Unia, Opozycja - a któ rządził przez osiem lat PIS czy krasnoludki?

Eryk | 2024-04-02 11:06:04 napisał(a):

Całe to Tst to nagle tacy działacze społeczni wszystko robili tylko jakoś przed wyborami ich nie było. Rozumiem Max czy ten Bolączka ich widać było. A reszta to co zrobiła bo nie ma się czym chwalić. Nastawieni na krytykę i wytykanie ten co nic nie robi to nie popełnia błędów. Trzeba mieć trochę oliwy w głowie. Kampania krytyki ludzi denerwuje i napewno tym nic nie ugracie.

do obserwator | 2024-04-02 15:52:52 napisał(a):

Ale będzie kwik. Nie ma bardziej bolesnej operacji ja odcinanie ryja od koryta

do Eryk | 2024-04-02 17:11:00 napisał(a):

Masz rację . Zostawmy zatem tych co robią i cały czas popełniają błędy za które my płacimy. Rozumiem ,że jedną kadencję można się uczyć ale niektórzy to powinni emerytury z UM podostawać. Pomysły takie ,że nie wiadomo śmiać się czy płakać . Gdzie tu logika

Luna | 2024-04-02 21:00:54 napisał(a):

Będzie kwik zadowolenia nowych koryciarzy.

Maria Derra do Ustronie | 2024-04-05 13:41:23 napisał(a):

Słuchaj anonimie za kłamstwa możesz odpowiadać przed sądem w trybie wyborczym. Moja rodzina wpłaciła ustaloną składkę na wykonanie dokumentacji technicznej ulicy Ustronie, co możesz potwierdzić u szefa komitetu zbiórkowego.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie