Złote Skarpety przyznane!

11330.nsmed

Młodzieżowa Rada Miasta Starachowice wraz z Prezydentem Miasta Markiem Materkiem oraz Starostą Powiatu Starachowickiego Piotrem Babickim przyznali Złote Skarpety. Ideą konkursu „Złota Skarpeta” jest docenienie oraz nagrodzenie osób i instytucji, które wspierają działania społeczne młodzieży w mieście Starachowice i w powiecie Starachowickim.

Nagrody powędrowały do osób i instytucji angażujących się w życie młodzieży w powiecie Starachowickim. Złotą Skarpetę w kategorii indywidualnej zdobyła Dominika Lipa z gminy Pawłów, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach. W kategorii zespołowej Złotą Skarpetę otrzymał Szkolny Klub Wolontariatu w Szkole Podstawowej numer 13 w Starachowicach.

Dominika Lipa, bardzo pracowita młoda osoba, mimo swojego młodego wieku angażuje się w działalność Stowarzyszenia Gmina Pawłów Plus, którego jest także członkiem. Jest liderem wolontariuszy, którzy pomagają w wydarzeniach sportowych na terenie całego powiatu starachowickiego. Bierze udział w szkoleniach oraz konferencjach odbywających się na terenie naszego kraju, uczących realizacji projektów, prowadzenie organizacji, przedsiębiorczości i liderstwa. Dominika jest wiceprzewodniczącą Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Swoje pasje sportowe rozwija w amatorskiej grupie biegaczy Pawłów Plus, jest również zawodniczką wschodnich sztuk walki-karate. Udziela się również w Młodzieżowym Zespole Pieśni i Tańca Okrasa.

Szkolny Klub Wolontariatu w Szkole Podstawowej numer 13, działa od września 2017 roku. Klub skupia młodych ludzi, którzy czują potrzebę niesienia bezinteresownej pomocy innym. Opiekunkami Szkolnego Klubu Wolontariatu są panie: Zuzanna Kędziora oraz Iza Gajewska. Celem działalności klubu jest rozwijanie wśród dzieci i młodzieży takich postaw jak zaangażowanie na rzecz osób potrzebujących pomocy, otwartość, wrażliwość na potrzeby innych, kształtowanie postaw altruistycznych, a także dostarczanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu młodym.

Satel Starachowice Reklama

Diamentowe Skarpety trafiły do Liliany Jabłko – społecznego opiekuna Młodzieżowej Rady Miasta Starachowice, która od lat wspiera młodzież w Starachowicach, Agaty Maciąg – opiekuna merytorycznego Młodzieżowej Rady Miasta Starachowice, Agnieszki Lasek-Piwarskiej – Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Starachowicach.

Wyróżnienia za działalność na rzecz młodzieży otrzymali: Tomasz Łebek – szef Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice; Jednostka Strzelecka 2044 Starachowice – od lat prowadząca szkolenia z zakresu survivalu, taktyki oraz pierwszej pomocy dla młodzieży; Krzysztof Kasprzyk – nauczyciel historii, opiekun szkolnego koła krajoznawczego i turystycznego oraz przewodnik; Oddział Międzyszkolny PTTK w Starachowicach - szerzący turystykę i piękno przyrody wśród młodzieży szkolnej; Hanna Zapała – organizatorka wymian międzynarodowych dla młodzieży.

Organizatorem wydarzenia była Młodzieżowa Rada Miasta Starachowice, patronat honorowy objęli: Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek oraz Starosta Starachowicki Piotr Babicki. Wydarzenie upiększył zespół Plejada ze Starachowickiego Centrum Kultury oraz zespół muzyczny „NoŁ Nejm” z Młodzieżowego Domu Kultury w składzie: Zuzanna Bednarczyk - śpiew, Jakub Rudzki - gitara elektryczna, Eryk Kania - gitara basowa oraz Emil Kania - perkusja.

Wydarzenie wsparli: Odlewnie Polskie Starachowice, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Starachowicach, Zakład Energetyki Cieplnej w Starachowicach, Kwiaciarnia ”Pasja” z Brodów oraz kino Helios.

Autor: Izabela Wrona, UM Starachowice

Dodane: 24.05.19

Komentarze użytkowników

Klon | 2019-05-24 16:36:06 napisał(a):

Dlaczego "Złote skarpety" a nie na przykład "Ozłocone slipy"

ala | 2019-05-24 16:44:58 napisał(a):

Przerost formy nad treścią

Gość | 2019-05-24 18:43:40 napisał(a):

ZEC wspiera złote skarpety? Przecie kasy ni ma.

pedagog | 2019-05-24 20:43:14 napisał(a):

Dumna powinna być szkoła SP nr 10 z działalności Pani Liliany Jabłko. Umiejętność nawiązania właściwych relacji z dziećmi i młodzieżą nie wszystkim pedagogom się udaje na co dzień

Gość | 2019-05-25 13:04:17 napisał(a):

Marionetki w spółkach

gość | 2019-05-25 15:55:56 napisał(a):

A może wiosenno-zielone balony albo lepiej arbuzy.No i maty kokosowe.

gość | 2019-05-25 16:34:20 napisał(a):

Stare skarpety to są w parku,przewrócona koparka.

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie