Za pobicie i kradzież 50 złotych do 12 lat pozbawienia wolności grozi 49-latkowi ze Starachowic

9158.nsmed

Do 12 lat pozbawienia wolności grozi 37-letniemu kielczaninowi oraz 49–letniemu mieszkańcowi Starachowic. Mężczyźni ci są podejrzewani są o pobicie 29-letniego mieszkańca gminy Zagnańsk i kradzież 50 złotych, które posiadał przy sobie. Dodatkowo sprawcy zagrozili poszkodowanemu, pozbawieniem życia oraz podpaleniem jego domu w przypadku, gdy ten nie będzie przekazywał im co tydzień po 2500 złotych. 

W miniony piątek 27 października br. do funkcjonariuszy z Komisariatu Policji I w Kielcach zgłosił się 29-letni mieszkaniec gminy Zagnańsk. Mężczyzna przekazał mundurowym, iż poprzedniego dnia przyjechało do niego dwóch mężczyzn, z których jednego z nich znał. Po krótkiej rozmowie wsiedli do samochodu. Po kilku minutach zatrzymali się i po wyjściu z auta 29-latek został zaatakowany. Agresorzy kilkukrotnie uderzyli mieszkańca gminy Zagnańsk i zabrali mu 50 złotych, które posiadał przy sobie. Dodatkowo sprawcy zagrozili mężczyźnie pozbawieniem życia oraz podpaleniem jego domu w przypadku, gdy ten nie będzie im co tydzień przekazywał po 2500 złotych. 

Sprawą natychmiast zajęli się kryminalny z komisariatu mieszczącego się na osiedlu Na Stoku.   Mundurowi szybko ustalili sprawców rozboju i wczoraj dotarli do ich miejsc zamieszkania. Funkcjonariusze zatrzymali 37-letniego kielczanina oraz 49-letniego mieszkańca Starachowic, który jak się okazało był w przeszłości wielokrotnie karany za tego typu przestępstwa. Dziś sprawcy zostaną doprowadzeni do prokuratora. 

Śledczy podkreślają, iż to dopiero początek ich pracy. Funkcjonariusze przepuszczają, iż zatrzymani w ostatnim czasie mogli dokonać więcej podobnych przestępstw. 

Ustawodawca za rozbój przewidział karę do 12 lat pozbawienia wolności.   

Info: KWP Kielce

Dodane: 31.10.17

Komentarze użytkowników

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie