Zarząd Powiatowy Platformy Obywatelskiej w Starachowicach popiera strajk nauczycieli

11178.nsmed

Poniżej przedstawiamy treść oświadczenia Zarządu Powiatowego Platformy Obywatelskiej w Starachowicach w sprawie strajku nauczycieli. 

Jako Zarząd Powiatowy Platformy Obywatelskiej w Starachowicach wyrażamy poparcie dla trwającego protestu nauczycieli. Uważamy, że realizacja postulatu zwiększenia wynagrodzeń nauczycieli jest niezbędna by zapewnić elementarną godność pracy i prestiż tego ważnego i odpowiedzialnego zawodu. Bez dobrze opłacanego nauczyciela nie będzie dobrej szkoły. Edukacja ma największy wpływ na to jak wygląda i będzie wyglądał nasz świat. To w szkołach spędzamy znaczącą część okresu dorastania i to od nauczycieli w dużej mierze uczymy się świata który nas otacza. To od edukacji właśnie uzależniona jest świadomość obywatelska, wiedza na temat zasad praworządności, poszanowania dla Konstytucji, państwa prawa, wiedza na temat mechanizmów władzy i jej kontroli w państwie demokratycznym, to edukacja kształtuje patriotyczne postawy i narodową tożsamość. To nauczyciele mają największy wpływ na to kim jesteśmy i kim będziemy i dlatego uznajemy za konieczne powszechne wsparcie trwającego protestu nauczycieli.

Nauczycielom należy się szacunek i godne traktowanie. Stanowczo potępiamy hejt internetowy, upokarzanie środowiska nauczycielskiego w mediach, zakłamywanie rzeczywistych płac nauczycieli, dzielenie, skłócanie związkowców, nauczycieli, rodziców oraz uczniów. Nie dajcie się podzielić! Chociaż zrozumiały jest obowiązek troski o stan budżetu państwa, to nie do przyjęcia jest dotychczasowa redystrybucja środków publicznych według kryterium zysku politycznego partii rządzącej. Argumentacja odnosząca się do stanu finansów państwa jest stosowana instrumentalnie i nie może uprzywilejowywać jednych grup społecznych kosztem innych, ponadto należy przypomnieć, że wprowadzona przez rząd PiS tzw. reforma edukacji nie została gruntownie przygotowana i przemyślana, doprowadziła do znaczącego pogorszenia  warunków pracy pracowników szkół i wprowadziła chaos w polskich szkołach. Postulaty płacowe nauczycieli są więc w pełni uzasadnione, należy się nad nimi pochylić, usiąść do rozmów i dojść do porozumienia dla dobra nas wszystkich. Drodzy Nauczyciele trzymajcie się! 

Za zarząd,  

przew. Igor Klar

Oświadczenie nadesłane

Dodane: 15.04.19 | komentarze (14)

Komentarze użytkowników

Rodzic | 2019-04-15 13:19:49 napisał(a):

"To nauczyciele mają największy wpływ na to kim jesteśmy i kim będziemy"

Na szczęście największy wpływ mają rodzice"i dlatego uznajemy za konieczne powszechne wsparcie trwającego protestu nauczycieli."

Nie od dzisiaj wiadomo że Platforma Obywatelska wesprze każdego kto źle życzy Polsce i kto dąży to spowodowania chaosu i społecznej dezintegracji.


"Nauczycielom należy się szacunek i godne traktowanie"

Któż to źle traktuje nauczycieli? Mają relatywnie niezłe pensje, niewiele pracy i niespotykane nigdzie indziej przywileje.

Proszę się raczej zastanowić jak niemoralnie postępują strajkujący nauczyciele, którzy dla swoich czysto egoistycznych interesów finansowych szermują losem młodzieży grożąc niedopuszczeniem jej do matury. Strak kiedyś się skończy a ci sami nauczyciele staną przed tą samą młodzieżą i będą chcieli im przekazywać jakiś świat wartości? Jaki? Kasa misiu kasa a was mamy głęboko w d...?
Poczytajcie coś sobie o etosie przedwojennego inteligenta dla którego kręgosłup moralny był równie ważny jak przygotowanie zawodowe. To ci przedwojenni nauczyciele wychowali Pokolenie Kolumbów, które nie zawahało się przelewać krew dla tychże wartości, które im przekazywano w domach i szkołach. Co wy przekażecie tym młodym ludziom, że "polskość to nienormalność" jak pisał przed laty wasz guru Donald Tusk?

Gość | 2019-04-15 14:48:28 napisał(a):

Myślę,że na szczęście z tym poglądem zgadza się większość społeczeństwa.Gdyby było inaczej,to jest to dramat każdego prawdziwego Polaka.

Gość | 2019-04-15 14:51:35 napisał(a):

Powyższy wpis dla Rodzica.

Gamoń | 2019-04-15 14:59:05 napisał(a):

Skupiłbym się raczej na lepszej edukacji nauczycieli bo większość z nich oprócz tego,że nie ma predyspozycji ani cech przekazu i odpowiedniego podejścia to ich wiedza pozostawia wiele do życzenia! Bardzo wiele!!

Aga | 2019-04-15 18:00:15 napisał(a):

Dziękuję wszystkim prawdziwym nauczycielom, którzy pracują i nie zostawili naszych dzieci i rodziców dla paru marnych srebrników.

pytanie | 2019-04-15 19:17:45 napisał(a):

A czemu Platforma nie popierała nauczycieli jak rządziła Polską 8 lat i parę lat współrządziła miastem i powiatem w Starachowicach? l czemu nigdy nie popierała i uparcie nadal nie popiera pracowników pracowników niektórych służb, inspekcji, straży, urzedów, muzeów, sądów i prokuratur oraz innych grup zawodowych czy społecznych?

maja | 2019-04-15 20:04:19 napisał(a):

Czas rozliczyć nauczycieli z czasu pracy - 18 godzin tygodniowo a tylu wolnych dni w roku nie ma żadna inna grupa zawodowa. Jak uczą, że większość dzieci musi korzystać z korepetycji często u tych samych nauczycieli? To jest nienormalne. Ja jak reszta społeczeństwa pracuję 40 godzin tygodniowo, mam 26 dni urlopu w roku (jeszcze 12 do wykorzystania za 2018 rok), jak uda się w lato dostać urlop to jest cud, a przed świętami nie ma mowy. Na koniec każdego miesiąca zostaję po godzinach i nikt mi nie płaci bo robota musi być zrobiona. Proponuję by do strajku przystąpili uczniowie i rodzice z postulatami zmiany strajkujących nauczycieli,jak można powierzać edukację naszych dzieci tak nieodpowiedzialnym pracownikom.

Demokracja | 2019-04-15 20:04:44 napisał(a):

Aby zrozumieć sens nauczycielskiego protestu, to trzeba wyjść chociaż trochę z ciasnoty myślowej zaściankowego rozumu. Od tego jaka będzie jakość kształcenia zależy przyszłość narodu, a jakość ksztalcenia jest ściśle związana z prestiżem zawodu nauczyciela, z poczuciem godności i sprawiedliwości. Jak jest obecnie kazdy myślący widzi. Pisowska ekipa dorwała się do państwowej kasy i rozdaje na prawo i lewo, ale tylko tam, gdzie spodziewa się wyborczej wdzięczności. Nie ma to nic wspólnego z reformowaniem istotnych dziedzin życia.

do nierozgarniętych | 2019-04-15 20:06:34 napisał(a):

Za czasów PO-PSL podwyżki dla nauczycieli, należy dodać, że w czasach kryzysu wyniosły 34%. W czasie demolki pisowskiej 11,65%. Przyczyna jest prosta, PiS chce wychować ciemny lud, który kupi każdą lansowaną bzdurę i zapewni wieczne rządzenie. Kiepsko opłacani i poniewierani nauczyciele nie będą się przykładać zbytnio do pracy i cel zostanie osiągnięty. PO-PSL nie kupowało wyborców kasą rozdawaną na prawo i lewo, tuż przed wyborami. Nauczycielom nie dadzą, bo to grupa myśląca i nie zagłosuje na to towarzystwo.

maja | 2019-04-15 20:12:43 napisał(a):

Protest nauczycieli to sprawa polityczna PO i inne partie przeciwne obecnie rządzącym robią wszystko by przed wyborami do PE zaprowadzić chaos i wszystko zgonić na PIS

Do do nierozgarnietych | 2019-04-15 20:18:33 napisał(a):

Bez podwyżek nauczyciele nie będą uczyć? Człowieku puknij się w dekiel.

Do maja | 2019-04-15 21:32:46 napisał(a):

Straszne głupoty piszesz

Ty się puknij | 2019-04-15 22:10:21 napisał(a):

Będą uczyć ale nie będą się zbytnio angażować i raczej będzie im zwisać. I ja ich doskonale rozumiem.

KOD | 2019-04-16 16:40:21 napisał(a):

większośći nauczycieli to właśnie cały czas zwisa, co widać po efektach

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie