Zawody sportowo-pożarnicze OSP

16487.nsmed

Za nami XI Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP. Ponad 150 druhów i druhen z 17 drużyn ochotniczych w naszym powiecie rywalizowało ze sobą o miano najlepszej, która będzie reprezentowała nasz Powiat na Wojewódzkich Zawodach Sportowo-Pożarniczych. Zwycięzcą został OSP Mirzec.

Zawody odbyły się 18 września br. na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starachowicach. Wzięło w nich udział 17 drużyn pożarniczych, w tym dwie kobiece, łącznie 153 druhów i druhen.

Z uwagi na zły stan nawierzchni po sobotnich opadach deszczu nie udało się przeprowadzić pierwszej konkurencji tj. sztafety pożarniczej z przeszkodami. Za to bez przeszkód rozegrano drugą -  rozwinięcie na czas linii gaśniczej z podaniem wody, tzw. „Bojówki”, która wzbudziła duże emocje. Bezkonkurencyjnym zwycięzcom, zarówno wśród drużyn męskich jak i kobiecych, został w tym roku zespół OSP Mirzec, który będzie reprezentował nasz Powiat podczas Wojewódzkich Zawodów Sportowo-Pożarniczych. Drugie miejsce zajęły: OSP Starachowice os. Michałów (męskie drużyny pożarnicze i OSP Trębowiec (kobiece drużyny pożarnicze). Trzecie miejsce należało do OSP Tychów Stary (poniżej dokładka klasyfikacja całych zawodów).

Puchary, dyplomy, medale oraz nagrody rzeczowe wręczyli najlepszych drużynom: poseł Agata Wojtaszek, starosta Piotr Ambroszczyk, Wójt Gminy Mirzec Mirosław Seweryn,  Prezes Zarządu Wojewódzkiego Ochotniczych Straży Pożarnych Mirosław Pawlak, Edward Lipiec - Prezes Zarządu Powiatowego Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach mł. bryg. Sławomir Zięba.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy sportowej postawy, a reprezentantom życzymy sukcesów na kolejnym szczeblu rywalizacji.

Kategoria Męskich Drużyn Pożarniczych

1 miejsce - OSP Mirzec

2 miejsce - OSP Starachowice os. Michałów

3 miejsce - OSP Tychów Stary

4 miejsce - OSP Ostrożanka

5 miejsce - OSP Gadka

6 miejsce - OSP Kałków

7 miejsce - OSP Brody

8 miejsce - OSP Trębowiec

9 miejsce - OSP Jagodne

10 miejsce - OSP Krynki

11 miejsce - OSP Styków

12 miejsce - OSP Wąchock

13 miejsce - OSP Lubienia

14 miejsce - OSP Ambrożów

15 miejsce - OSP Wielka Wieś

Kategoria Kobiecych Drużyn Pożarniczych

1 miejsce - OSP Mirzec

2 miejsce - OSP Trębowiec

Fotorelacja [kliknij]

Komunikat prasowy: Starostwo Powiatowe

Dodane: 20.09.22 | Odsłony: 479 | komentarze (2)

Komentarze użytkowników

Strażaczka | 2022-09-20 08:55:37 napisał(a):

Pani poseł uznała, że jak się wybierze na te zawody to ugasi PiS-owski pożar ogarniający Polskę . Takimi wizytami tylko dolewa oliwy do ognia, bo jest powszechnie nielubiana za cały swój partyjny "dorobek".. Otwieranie nowych biur nic tu nie pomoże...

OSP | 2022-09-20 11:23:14 napisał(a):

Za to dobrze że Starosta był i promował materka co wydzwania do wszystkich czy z lewa czy z ławeczki pod sklepem i fakt nawet do członków Solidarności , ktorzy juz maja dość jego telefonów bo nie pójda z tęczowymi. Pawlak hm no chyba też już się skończył i zostalo mu malutkie dziecko bawic w wieku 75 lat tatuś. Jest Posłem to przyszła pogratulowała i tyle, a gdzie włodarz miasta Materek co chciał nasz piekny Stadion sprzedac co juz nikt nie pamieta- były by zawody jakby sprzedal ale w supermarkecie

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie