Zmiany w trasach autobusów komunikacji miejskiej prezydent omawia w mediach społecznościowych

17207.nsmed

Prezydent miasta Marek Materek na swoim profilu w mediach społecznościowych w ubiegłym tygodniu zaproponował i zapytał swoich obserwatorów o zmiany w trasach autobusów komunikacji miejskiej. 

„W najbliższym czasie wprowadzonych zostanie kilka zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Starachowicach. Do ZEC Komunikacja Miejska wpływały w ostatnich miesiącach uwagi, które były analizowane, teraz propozycje zmian chcemy skonsultować z Państwem. Najistotniejsza wydaje się propozycja zmiany tras linii 22 i 23, które do tej pory jeżdżą przez Aleję Armii Krajowej. Według złożonej propozycji zostałyby poprowadzone ul. Rynek i Piłsudskiego, by połączyć tę część miasta z osiedlem Południe. Propozycja zmiany trasy linii Nr „22” i „23”.  Wycofanie z Alei Armii Krajowej i skierowanie przez ul. Piłsudskiego. Daje to dodatkowe połączenie osiedla Południe /Jana Pawła II – Miodowa/ z ul. Rynek – Piłsudskiego. Proszę o informacje czy dla Państwa taka zmiana będzie na plus czy na minus” - brzmiała treść opublikowanej informacji. 

W sumie obserwujący prezydenckie konto napisali 189 komentarzy, z czego większość osób była ZA. Niektórzy byli ZA, ale mieli dodatkowe uwagi. Głosów PRZECIW było bardzo mało. 

- Za pośrednictwem portalu społecznościowego zapytałem mieszkańców naszego miasta o to czy wyrażają zgodę i akceptację, chęć do tego, żeby pomysł, który został do nas zgłoszony dotyczący zmiany przebiegu dwóch tras komunikacji miejskiej na terenie miasta wszedł w życie. Chodzi o trasy linii nr „22” i „23”, które w tej chwili przebiegają m.in. przez ulice Jana Pawła II, a po drugiej stronie miasta przez Aleję Armii Krajowej. Propozycja, która została do nas złożona dotyczyła przeniesienia linii z Alei Armii Krajowej, na ulicę Piłsudskiego po to, aby połączyć Osiedle Południe z ulicą Piłsudskiego. W przypadku tego zapytania pojawiło się sporo głosów, że większości osób odpowiada taka zmiana, ale były także prośby dotyczące tego, żeby linie te obsługiwały ulicę Południową. Uwzględniając to, że przy ulicy Południowej znajduje się Zalew Lubianka, który w tej chwili przechodzi zagospodarowanie. Będzie to miejsce chętnie odwiedzane. I w sezonie letnim, ale także jesiennym, zimowym, bo widać jak dużo osób przyjeżdża i przychodzi nad zbiornik Lubianka pospacerować, spędzić tam czas, przychylimy się do tych propozycji tak, aby ta zmiana weszła w życie jeszcze w tym roku i żeby linie „22” i „23” obsługiwały ulice: Południową, Jana Pawła II i Piłsudskiego - mówi prezydent miasta Marek Materek.  

***

Tą formę „konsultacji” skrytykowało Stowarzyszenie Wrażliwi Społecznie, ponieważ ich zdaniem media społecznościowe wykluczają niektóry grupy społeczne, a poza tym nie każdy ma konto w mediach społecznościowych czy w ogóle dostęp do internetu. 

Fot. UM Starachowice 

RemondisReklama

Dodane: 20.03.23 | Odsłony: 2147

Komentarze użytkowników

gość | 2023-03-20 08:37:07 napisał(a):

Wielkie pseudo konsultacje dotyczące zmiany trasy 2 autobusów.A może prezydent Materek skonsultowałby poważniejsze swoje decyzje jak np: budowę spalarni śmieci za 100 mln?

aa | 2023-03-20 09:39:58 napisał(a):

A zablokowani na fb u Materka to jak mają się odnieść ? szoook to są konsultacje?

Kaja G | 2023-03-20 09:43:30 napisał(a):

Wielkie mi stowarzyszenie.

Są ludzie ,którzy nigdy nie będą zadowoleni...

Lenistwo | 2023-03-20 09:47:05 napisał(a):

To jest forma takiego urzędowego lenistwa. Po co pan prezydent przychodzi do roboty, kiedy może przecież urzędować za pośrednictwem mediów społecznościowych. To bardzo wygodne , bo można wtedy kogoś niewygodnego zablokować i wszystko jest cacy... Tak to jest jak ktoś mając "złoty lajk" uważa się za najmądrzejszego na świecie. Nie tak dawno podobną tezę podczas swojego objazdowego cyrku sam J. Kaczyński...

Mieszkaniec | 2023-03-20 10:36:04 napisał(a):

Zdalne zarządzanie, manipulowanie ludźmi już ponoć opanował. Słyszałem, że radni coś o tym wiedzą.

Łukasz | 2023-03-20 11:32:05 napisał(a):

To może głosowania też zrobi na FB... Żal co ten gościu robi. To jest śmieszne!!! Typowe dziecko internetu.

mieszkaniec | 2023-03-20 11:32:15 napisał(a):

To już jest stan umysłu. Narcyzm Narcyzm i jeszcze raz narcyzm. Nikt nie może mieć inicjatywy nikt nie może zgłosić pomysłów nikt i jeszcze raz nikt. Za to musze być ja i tylko ja. Marek Materek jak wielki przywódca w Korei PŁn. zarządza wszystkim nawet rozkładem jady. Pamiętam jak Korea Płn grała w mistrzostwach świata w piłkę nożną w RPA to koreańskie media donosiły ,że Wielki przywódca ma kontakt radiowy z trenerem któremu daje wskazówki jak maja grać w piłkę. Jest wielce prawdopodobne ,że nasz Prezydent ma taki sam kontakt bz trenerem STARU.

gość | 2023-03-20 14:50:15 napisał(a):

Jestem ciekaw w którą z wąskich uliczek będzie autobus sie wciskał, czy w Spółdzielczą czy Dworcową, żeby zajechać koło specjalnie postawionej wiaty.Nie zazdroszczę kierowcom, no chyba, że Dworcowa stanie sie jednokierunkową w dół. Niepotrzebnie usuną linię z Armii Krajowej, przecież można by trasę wydłużyć o Piłsudskiego, przez dolne, Aleję Wyzwolenia i dalej na południe. A to,że przystanek końcowy 22 i 23 będzie na lubiance to bardzo dobry pomysł.

Zobaczcie | 2023-03-20 16:12:38 napisał(a):

Zobaczcie, co powiedział dla portalu pan Prezydent, a co umieścił na swoim FB. Tu mówi, że 22 i 23 będą jeżdzić z Południowej. Na Fb jest mapka, z której wynika, że pętlą początkową jest Bugaj, a z al. Jana Pawła piesz nad Lubiankę jest kawałek...

Look | 2023-03-20 16:45:36 napisał(a):

"Będzie to miejsce chętnie odwiedzane. I w sezonie letnim, ale także jesiennym, zimowym, bo widać jak dużo osób przyjeżdża i przychodzi nad zbiornik Lubianka pospacerować, spędzić tam czas, przychylimy się do tych propozycji tak, aby ta zmiana weszła w życie jeszcze w tym roku i żeby linie „22” i „23” obsługiwały ulice: Południową, Jana Pawła II i Piłsudskiego - mówi prezydent miasta Marek Materek."
Tam też mieszkają ludzie którzy składają się na te "darmowe" autobusy. Klakierzy nie mają jak się dostać nad Lubiankę to trzeba zmieniać linie. Dopiero to zmobilizowało do zmian? Mieszkajacych nad zalewem ma pan d...e, co nie raz pan pokazał :(

Franz | 2023-03-20 16:55:32 napisał(a):

* to specjalista w każdej dziedzinie.
To "miszcz" od wszystkiego. Szacun

Mzk | 2023-03-20 17:40:17 napisał(a):

Niestety układ komunikacyjny w mieście jest spaprany do kwadratu. W weekend rano i wieczorem w zasadzie nie ma czym jechać. Z Konstytucji na Lubianke prędzej dojdzie się pieszo niż dojedzie.

Kkkk | 2023-03-20 18:02:17 napisał(a):

Tylko żeby jedna linia 23,lub 22 jechała przez ulicę Benedyktyńska to był by dobry pomysł.

Mieszkanka | 2023-03-20 18:19:44 napisał(a):

To bardzo dobry pomysł, że autobusy będą wreszcie jeździć przez ul. Piłsudskiego w stronę południa. Super będzie jak będą jechać przez rynek i ul. Targową i dalej Benedyktyńską i do ul. Miodowej.

mieszkaniec | 2023-03-20 19:15:14 napisał(a):

Chory pomysł. Liniami 22 i 23 jeździ dużo młodzieży do LO nr 3 na Południu miasta. Przez Rynek i do Rynku nie jeździ prawie nikt bo w rynku obecnie nic nie ma. Wg mnie to bardzo zły pomysł aby omijać AK.

Mieszkanka miasta Starachowice | 2023-03-20 19:21:08 napisał(a):

Zły pomysł.
Puścić nową linię lub przedłużyć istniejącą.
Jak można zabrać ludziom autobusy,z linii po której już i tak prawie nic nie jeździ

do Lenistwo | 2023-03-20 19:26:26 napisał(a):

Fakt, blokowanie obywateli na Facebooku uskutecznia nie tylko MM, ale też Lipiec i Wojtyszek. U Lipca na profilu wszystko cacy, emotikony reakcji niewygodne nawet kasuje.
Piękną władzę mamy w Polsce.
Jak w Korei północnej.

mieszkaniec | 2023-03-20 19:58:46 napisał(a):

Co wy ludzie W rynku nie ma nic. Za grube miliony wybudowana pętla autobusowa z małym parkingiem. Osiem przystanków gdzie domontowano do wiat boczne ścianki. Problem w tym ,że korzysta sie z jednego przystanku tego co ma być z kwiatkami. Tam tylko dwa autobusy MZK i zatrzymują sie busy. Dobrze że taxsiaże wzięli sobie dwa przystanki na postój. Reszta soi pusta. Super wydatek. To taki prognostyk jak beda kończyły sie inwestycje MM. Wielki szum kupa kasy a potem będzie wielka kupa.

Wezyr | 2023-03-20 20:20:08 napisał(a):

Przede wszystkim trzeba zmian dokonać tak aby komunikacja miejska dowoziła na czas do pracy i aby pracownicy mogli i mieli czym z niej wrócić. Wówczas jest szansa, że część mieszkańców zostawi auta pod domem. Trzeba reagować też na kursy cieszące się ogromną popularnością, gdzie mieszkańcy jadą stłoczeni jak sardynki w puszce.
Należy też ustawić tak rozkład by wyznaczyć punkty przesiadkowe i promować je aby mieszkańcy z nich korzystali. Trzeba też pamiętać o ulicy Składowej, tam jest nie tylko urząd skarbowy ale też wiele zakładów pracy pracujących w systemie zmianowym!

Zacznijmy | 2023-03-20 22:19:44 napisał(a):

Zacznijmy od tego, że dla władzy najważniejszy jest Excel, a nie dobro mieszkańców. Weźmy jako przykład linię "19", która na tygodniu ma zaplanowane 18 kursów w ciągu dnia. I kursy są tak dostosowane, że pod Animexem jest autobus o godzinie 5:40, potem jest o 7:00. Średni przejazd na całej trasie to 45 min. I okazuje się, że "19" stoi wtedy prawie godzinę bezczynnie na pętli, tylko dlatego, żeby ludzie wsiadali do takiej linii jak 29 i potem z Majówki * na AK (lub na Piłsudskiego) z buta, bo "19" może wykonać tylko i wyłącznie 18 kursów. A jak dołożymy trzy kursy, tak, żeby pod Animexem autobus linii "19" był po godz. 6, 14 i 22 (czyli po końcach zmian w zakładzie) to myślę, że napełnienie byłoby duże. Nie mówię już o mieszkańcach os. Łazy, którzy pracują np. w Szpitalu. czy innych zakładach pracy i muszą jechać o 5:40 i potem tyle czekać na rozpoczęcie zmiany. Bo "19" musi wtedy stać na pętli. Ale takich przykładów jest więcej. Bezsensem jest to, że mieszkańcy Al. Niepodległości vel Wyzwolenia, żeby jechać na AK muszą objechać przez Jana Pawła. Bezsensu jest to, że mieszkańcy os. Lubianka nie mają dostępu do Bugaju (np. puścić linię na trasie Nowowiejska - Moniuszki - Południowa - Miodowa - al. Niep. - Radomska - Korty /tak jak dawnie "27", by obsłużyć technikum i ew. MAN-a) i dalej Konstytucji, Radomską na Bugaj). Bezsensem są linie okólne czy tam okrężne, w zasadzie 0/2, 3/8, 22/23 to nie po dwie, lecz tylko jedna linia. Jedynie "19" ma sens, bo okrąża nieduży teren, więc nie wpływa to na częstotliwość. Z takiej 0 i 2 proponuję przywrócić dawną 17, z wydłużeniem do Grobli, bo tam też częstotliwość kuleje. Dwie pętle to większa częstotliwość. Z 22 i 23 zrobić jedną linię 27 na trasie Południowa-Moniuszki-JP2-Wiadukt-Rynek-Piłsudskiego-Bugaj (by mieszkancy Piłsudskiego nie musieli jechać na Bugaj na około, jeśli by wróciła 17). 21 powinna wrócić na swoją starą trasę, powinna wrócić także 6.I PRZEDE WSZYSTKIM - KIEROWCA NIE MOŻE AŻ TAK DYKTOWAĆ WARUNKÓW, W NIEDZIELĘ LUDZIE TEŻ PRACUJĄ OD 6/7, NIE OBCHODZI MNIE TO, ŻE KIEROWCA MUSI SIĘ WYSPAĆ. W SANDOMIERZU W NIEDZIELĘ LINIA NR 2 KURSUJE JUŻ OD 5 BY DOWIEŹĆ LUDZI DO PRACY DO HUTY. TYLKO TUTAJ SĄ TACY WYGODNICCY.

Emenems | 2023-03-21 12:57:18 napisał(a):

Poroniony pomysł, aby linie 22 i 23 kierować na ul. Piłsudskiego i Rynek, które są wymarłe. Aleja Armii Krajowej jest główna arterią i obsługuje duże osiedla mieszkaniowe. Eksperymentom z Suchedniowa mówimy dość!

doEmenems | 2023-03-21 14:35:58 napisał(a):

A fakt, że nie ma czym tam dojechać sprawia, że jest to miejsce jeszcze bardziej wymarłe. Ale skoro na komunikacje miejską zrzucamy się wszyscy, to dlaczego mieszkańcy Piłsudskiego czy też Południa nie mogą mieć dogodne połączenia? Największą głupotą p.Prezydenta jest to, że jakimś cudem nie kalkulują mu się mniejsza autobusy. Kupić kilka 8-metrowych autobusów, jak np. w sąsiednim Skarżysku i niech wożą ludzi na mniej zatłoczonych liniach.

Agga | 2023-03-21 15:33:22 napisał(a):

A kto rozmawia z emerytami, którzy też z tej komunikacji korzystają. Wyjazdy do przychodni do lekarzy, na rehabilitację targ itd.
Facebook to nie wszystko prezydencie

As | 2023-03-21 15:57:18 napisał(a):

Dobrze by było jakby te autobusy jeździły przez rynek i targową

mieszkaniec | 2023-03-21 16:01:30 napisał(a):

Materek wie wszystko najlepiej co wy będziecie dyskutować

Starachowiczanin | 2023-03-21 16:06:19 napisał(a):

Komandos z Suchedniowa wybudował w Starachowicach drogi na których nie mogą się minąć dwa autobusy hahaha. A zima przejedzie po nich chociaż jeden autobus ? Wciąż tylko ścieżki rowerowe. A komu to jest potrzebne jak rowerzystów w mieście jak na lekarstwo. Obłęd jakiś z tymi ścieżkami

Moryc | 2023-03-22 18:54:58 napisał(a):

Materek po raz kolejny pokazuje, że jak zrobi coś durnego, to zamiast naprawić , chce kombinacją rozwiązać problem.
Niedawno śmiano się z niego, że postawił przystanek z trawą za 100 tys. przy dworcu wschodnim, a nie jeździ tam żaden autobus, to znalazł rozwiązanie: przeniesie 22 i 23 z AK na Rynek, i wg niego sprawa jest załatwiona. Po raz kolejny pokazuje pogardę dla mieszkańców miasta. Oczywiście podpiera się tam jakimś głosowaniem na swoim koncie na FB, ale tam jest taka grupa wyznawców, że podobnie jak radni miejscy, wszystko przyklepią, co wódz im podstawi pod nos, nawet jak na tym stracą, bo na AK jest za mało kursów, więc likwidowanie dwóch linii, to jest arogancja wymierzona w pasażerów.
- Śmiejecie się z trawy na dachu, to zasuwajcie na piechotę!
Panie Materek, to nie jest pana Prywatne Miasto, żeby Pan tak traktował mieszkańców!
Utwórz 2 nowe linie, i niech jeżdżą przez Piłsudskiego, a 22 i 23 zostaw na AK, bo tam mieszka najwięcej ludzi, a kursów i tak jest za mało.
Najbardziej szyderczo wygląda to na przystanku obok urzędu skarbowego, gdzie jest napis:
KOMUNIKACJA BEZPŁATNA, a pod spodem są tylko 3 kursy przez cały dzień. Nie dosyć, że bezmyślnie przeniesiono urząd z centrum, to jeszcze MZK utrudnia dostęp do niego.
Członkowie KM z innych miejscowości, którzy nabrali się na wirtualną rzeczywistość, powinni poznać, jak w realu funkcjonuje bezpłatna komunikacja i nie tylko ona, i jak Wielki Reformator traktuje swoich suwerenów, a tak naprawdę poddanych Janosika z Suchego Dniowa,
który zabiera biednym, żeby dać biednym. Cóż, jakie czasy, taki Janosik.

Przybysz | 2023-03-26 09:21:15 napisał(a):

Ludzie zamiast się cieszyć... To tylko narzekacie... Wszystko źle i źle najlepiej nic nie robic to będzie dobrze... Macie prezydenta młodego który ma chęci to tylko narzekacie... Obudźcie sie

Przybysz... | 2023-03-26 09:30:42 napisał(a):

i wszystko jasne

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie