Znak STOP pozostanie

16501.nsmed

Znak STOP pozostanie przed przejazdami starachowickiej wąskotorówki na tzw. przedłużeniu ulicy Leśnej w Starachowicach i dojeździe do Lipia. Bezwzględnie poprawia on bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego i użytkowników kolejki.

Na wniosek mieszkańców oraz kierowców, którzy pytali o zasadność zastosowania znaków STOP (B-20) przy przejazdach Starachowickiej Kolei Wąskotorowej na tzw. przedłużeniu ul. Leśnej w Starachowicach i dojeździe do Lipia, odbył się przegląd tego oznakowania. Zespół ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego działający przy Staroście Starachowickim, w skład którego wchodzą przedstawiciele Wydziału Komunikacji, Zarządu Dróg Powiatowych w Starachowicach oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach, przeanalizował w terenie zgłaszane uwagi. Uczestniczyli w tym również Członek Zarządu Powiatu Jerzy Materek, przedstawiciele Biura Rozwoju Powiatu, a także maszynista, który kieruje lokomotywą.

Po analizie warunków terenowych oraz obowiązujących przepisów w zakresie utrzymania i zapewnienia bezpieczeństwa na przejazdach drogowo – kolejowych, głównie w zakresie zapewnia widoczności, komisja stwierdzała, że ustawienie znaków B-20 STOP jest zasadne i należy je pozostawić. Bezwzględnie poprawiają one bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego oraz użytkowników kolei wąskotorowej.

Komunikat prasowy: Starostwo Powiatowe

RemondisReklama 

Dodane: 22.09.22 | Odsłony: 686 | komentarze (6)

Komentarze użytkowników

franz | 2022-09-22 17:43:34 napisał(a):

z tej odległości każdy może to stwierdzić, ale przecież to fachowcy.

Marian | 2022-09-22 19:20:36 napisał(a):

Na wniosek kierowcow, ktorzy wola tamtedy zasuwac 100 km/h.. a taki znak przeszkadza.. teraz pora sprawdzic ilu z nich sie tam faktycznie zatrzymuje

Wezyr | 2022-09-22 21:48:50 napisał(a):

Dobra decyzja.

Do Marian | 2022-09-22 21:52:47 napisał(a):

Rudy jesteś?

Sks | 2022-09-23 06:18:52 napisał(a):

Wezyr to dobry walzeliniarz myśli że do końca życia będzie pracował w urzędzie.Ten znak to jest tak potrzebny jak te bunkry i ścieżki rowerowe.

Anka | 2022-09-23 12:37:26 napisał(a):

Dzień dobry niech znak stop tam pozostanie tylko pasy które tam są nie pozwalają kierowcy stwierdzić czy rzeczywiście coś jedzie. Dobrze by było wyciąć trochę tych chaszczy dla lepszej widoczności.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie