Zwolniony pracownik Starostwa Powiatowego wygrywa w sądzie i wraca do pracy

9926.nsmed

W czerwcu 2017 roku w Starostwie Powiatowym zaszły zmiany organizacyjne. Zarząd Powiatu zmienił wtedy Zespół do spraw Kultury i Promocji Powiatu w Wydział Kultury, Promocji i Informacji o Powiecie.

Kierownikiem w tamtym zespole był były wójt gminy Brody Andrzej Przygoda i który rok temu w związku z wprowadzonymi przez starostę Danutę Krępę zmianami organizacyjnymi, pożegnał się ze stanowiskiem i pracą w starostwie. Obecnie dyrektorem ds. promocji jest Tomasz Capała (były wiceprezydent Starachowic). 

Andrzej Przygoda wytoczył proces sądowy i wygrał. – Pan Przygoda został faktycznie przywrócony przez kielecki sąd do pracy i pracuje w Starostwie Powiatowym. Jest oddelegowany do zespołu ds. kontroli. Wyroki sądu musimy wykonywać – powiedziała starosta Danuta Krępa.

Reklama

Dodane: 15.05.18

Komentarze użytkowników

Boszszsze | 2018-05-15 14:27:09 napisał(a):

A co capala promuje? A przy okazji ile pieniędzy ze środków unijnych pozyskał capala pracując ostatnio w szpitalu?

Obywatel | 2018-05-15 16:29:22 napisał(a):

Promuje dobrą zmiane ha ha ha

aha | 2018-05-16 07:28:48 napisał(a):

no tak, capała musi mieć ciepłą posadkę dyrektora -czyżby " z zawodu był dyrektorem"? to teraz będzie dwóch na jednym stołku... no, w szpitalu pokazał, jaki specjalista-tylko dymek na dworze...

zenek | 2018-05-16 09:25:05 napisał(a):

To nie jedyny wyrok. Innemu zwolnionemu z naruszeniem prawa pracownikowi starosta D.Krępa już dawno wypłaciła odszkodowanie.
Odszkodowania płacą rzecz jasna podatnicy. Zabawa trwa.

He he | 2018-05-16 10:03:26 napisał(a):

Specjalista od telefonii komórkowej i papierosów...? Trochę można wymieniać? Może znów będzie badany alkomatem jak kiedyś w urzędzie miasta?

Ciekawe. | 2018-05-16 19:44:47 napisał(a):

Pani starosta , która jak widać nie zna prawa pracy chce startować na prezydenta miasta....ministrowie zwracali premie więc ktoś powinien też zwrócić do budżetu odszkodowanie.

ciekawe | 2018-05-16 20:11:14 napisał(a):

Coraz to lepiej, były Wójt Brodów z PSL Przygoda wsadzony do Starostwa przez Dąbrowskiego z PSL, oddelegowany do Zespołu ds. kontroli, a do niedawna nie było takiego Zespołu, był jeden kontroler z Platformy Lech Głodowicz i jeden audytor z PSL bodaj Dariusz Piątek.

Śmiech na sali | 2018-05-18 20:41:49 napisał(a):

Pan Capała co on sobą reprezentuje żeby być na takim stanowisku... Ciekawe kiedy skończy się wsadzanie swoich koleszkow od kieliszków na stołki