Baszta rozstrzelana w Starachowicach. STAR Starachowice - Baszta Rytwiany 5:0 (2:0)

2043.nsmed

STAR:

Myszka - Chodniewicz, Pocheć, Krawczyk, Michalczyk (70. Maliszewski), Kwiecień (62. Kończak), Mikos, Wójtowicz, Ochocki, Zięba (66. Markowski), Kot (62. Jezulin)

Baszta:

Strączek — S. Gardyński, D. Gardyński (68. Kalina), Przetak, Pentek, Kuraś (74. Szewczyk), Rajca (51. Nawrot), Koronkiewicz, Wojtyś (30. Rzepa), Sitek, Śniaz.

1' Pierwszy atak Gospodarzy, Kot strzela, jednak piłka pada łupem bramkarza gości

3' Szansa dla Rytwian z rzutu wolnego jednak na posterunku Myszka, który łapie piłkę na raty

6' Dobra okazja Starachowiczan po tym jak prawą flanką przedarł się Wójtowicz, który dobrze dośrodkował wprost do wbiegającego Ochockiego, który strzelał głową, jednak piłka minimalnie minęła światło braki

8' Kontratak Baszty, jednak napastnik Rytwian posyła piłkę wysoko nad poprzeczką

17' Zięba zamieszał w polu karnym gości, po czym do bezpańskiej piłki dopadł Wójtowicz i mocnym strzałem umieścił ją w bramce dając prowadzenie STARu 1-0

18' W odpowiedzi Baszta mogła doprowadzić do wyrównania, jednak po dobrze wykonanym rzucie wolnym zawodnik gości minimalnie spudłował uderzając piłkę głową

24' Kolejna szansa gości jednak piłka mocno uderzona z rzutu wolnego z około 25 metrów najpierw trafia w poprzeczkę po czym odbija się tuż przed linią bramkową i w końcu zostaje wybita przez obrońcę Gospodarzy

25' Odpowiedź Starachowiczan, Zięba wychodzi sam na sam z bramkarzem przyjezdnych, jednak trafia wprost w niego

28' Kolejna szansa na podwyższenie, Wójtowicz zagrywa do Zięby, ten strzela jednak piłka trafia w boczną siatkę

34' Kot wychodzi sam na sam z bramkarzem Baszty jednak traci piłkę

34' Ochocki zagrywa do Zięby, który dobrze obrócił się z piłką, przymierzył z około 18 metrów i pięknym, precyzyjnym strzałem podwyższył na 2-0

49' Mocne uderzenie Zięby z rzutu wolnego minimalnie mija bramkę

51' Szansa dla przyjezdnych, napastnik Baszty zdecydował się na strzał z 18 metrów, jednak piłka minimalnie przechodzi obok słupka bramki Myszki

52' Idealnym zagraniem do wychodzącego na czystą pozycje Kota popisał się Mikos, a napastnikowi STARu nie pozostało nic innego tylko umieścić piłkę w siatce w akcji sam na sam z bramkarzem Rytwian 3-0

53' Tym razem świetnym zagraniem popisał się Kot, który dobrze obdarował Ziębę, a ten w akcji sam na sam podwyższył na 4-0

65' Zagotowało się pod bramką Starachowiczan, kiedy to po strzale z rzutu wolnego z około 15 metrów Myszka "wypluł" piłkę przed siebie i w zamieszaniu pod bramkowym piłkę uderzył zawodnik Baszty jednak bramkarz STARu złapał piłkę miedzy nogi

73' Sam na sam z bramkarzem Rytwian wyszedł Wójtowicz, jednak strzelił wprost w bramkarza

79' Rzut wolny z boku pola karnego, do piłki podszedł Kończak i wydawałoby się prostym uderzeniem ustalił wynik spotkania na 5-0

83' Przed szansą Ochocki, który wyszedł oko w oko z bramkarzem gości, minął go jednak w porę wrócił obrońca i wybił piłkę

87' Swoją szansę na pogrążenie rywala w samej końcówce miał Krawczyk, który dostał dobre podanie i wyszedł sam na sam z golkiperem Rytwian lecz jego strzał bez trudu złapał bramkarz gości

STAR mógł a nawet powinien wygrać ten mecz większą ilością bramek, lecz w ważnych momentach Starachowiczanom brakowało zimnej krwi. Cieszą kolejne, ważne trzy punkty oraz coraz lepsza gra.

Po dzisiejszym zwycięstwie STAR został liderem tabeli.