Co dalej z obwodnicą Wąchocka?

3457.nsmed

Z informacji zamieszczonych na stronie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wynika, że można już zaczynać procedury związane z wyceną i wykupem nieruchomości pod obwodnicę Wąchocka w ciągu drogi krajowej 42. Minister Infrastruktury utrzymał w mocy decyzję Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej wydaną przez Wojewodę Świętokrzyskiego, uznał ją za zgodną z prawem oraz nadał jej status ostateczności.

Ostateczność decyzji pozwala Wojewodzie na rozpoczęcie procedury zmierzającej do powołania rzeczoznawców i ustalenia wysokości odszkodowań za nieruchomości pod przyszłą drogę. Na mocy ustalonych kwot odszkodowań przez rzeczoznawców, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad będzie mogła zacząć wypłacać odszkodowania. Wycenom podlegać będzie ponad tysiąc działek, w tym kilkanaście zamieszkałych. Cała procedura jest jest jednak długotrwała i może ciągnąć się nawet do przyszłego roku.

W tej chwili nie ma jeszcze terminu rozpoczęcia inwestycji, dlatego póki co nie może być mowy o wyłonieniu wykonawców poszczególnych robót, a tym bardziej przekazania im terenu do rozpoczęcia się prac, jak w rozmowie telefonicznej poinformowała nas Małgorzata Pawelec-Buras - starszy specjalista ds. komunikacji społecznej.

Przypomnijmy, że w ramach planowanej inwestycji ma powstać nowy prawie 12-kilometrowy odcinek dwujezdniowej drogi klasy GP (głównej o ruchu przyspieszonym) od granicy miasta Skarżysko-Kamienna do granicy Starachowic. Nowa trasa będzie biegła po północnej stronie istniejącej drogi 42 omijając Parszów, a następnie po południowej stronie istniejącej drogi omijając Wąchock. W ramach inwestycji zaplanowano 11 obiektów inżynierskich między innymi: 2 wiadukty w ciągu drogi 42 nad drogą do Majkowa i nad ulicą Górną w Wąchocku, 4 wiadukty nad drogą 42 w Wielkiej Wsi, Ratajach i Wąchocku, most na rzece Żarnówce, 3 przejścia dla zwierząt, w tym jedno nad drogą 42, podziemne przejście dla pieszych w Wielkiej Wsi. Wybudowane zostaną trzy duże skrzyżowania z drogami lokalnymi, w tym jedno z sygnalizacją świetlną w Majkowie. W okolicy zalewu Pasternik powstaną specjalne przepusty dla żab.


Jednak póki co, cała sprawa sprowadza się do tego, że w obecnej chwili środki na inwestycje nie są zabezpieczone, więc termin rozpoczęcia inwestycji nie jest jeszcze określony i nie wiadomo kiedy będzie. /GM/

Dodane: 29.09.11 | Odsłony: 98
Tagi:

Komentarze użytkowników

tak bywa | 2011-09-29 07:28:13 napisał(a):

a po 09.10 odwoła gotowość pan minister

Only Palikot | 2011-09-29 09:03:30 napisał(a):

Bardzo dyplomatycznie napisany artykuł, szczegolnie dla oczekujących na odszkodowania. Po pierwszych zdaniach zaświeciły im się iskierki radości w oczach - Hahaha byle by dociągnąć ludzi w niewiedzy do wyborów, ale Ci co czekają chyba z radości nie dotarli do statniego zdania: "Jednak póki co, cała sprawa sprowadza się do tego, że w obecnej chwili środki na inwestycje nie są zabezpieczone, więc termin rozpoczęcia inwestycji nie jest jeszcze określony i nie wiadomo kiedy będzie".Jak długo jeszcze pozwolimy robic z siebie debili?

uja | 2011-09-29 11:13:09 napisał(a):

skończcie z tą kiełbasą ! Drogi niebyło i NIE BĘDZIE!

@bywalec | 2011-09-29 12:02:35 napisał(a):

http://marekmaterek.pl/2011/03/21/coraz-blizej-obwodnicy-wachocka/

piotr | 2011-09-29 18:54:19 napisał(a):

Nie będzie żadnej obwodnicy ani modernizacji drogi 42, nie wierzcie w bajki.Obiecanki cacanki kłamstwa platformy i arbuzów z PSL.

Dyrektor | 2011-09-29 19:44:04 napisał(a):

Będzie , bo taka jest potrzeba czasu,i tu akurat nie ma wyboru.

jp-bis | 2011-09-29 20:25:01 napisał(a):

Wielki słoniowy ***** będzie,bo taka jest potrzeba czasu !

donald | 2011-09-30 17:40:26 napisał(a):

Miesiąc lub dwa temu minister PO przesuną na trzeci plan remontu drogi 42 o przebudowie nie ma mowy,a mimo interpelacji
świętokrzyskich parlamentarzystów z PIS nie doszło do kompromisu,więc nie zabierajcie głosu jak nie macie wiedzy !!!
kiełbaska wyborcza spalona!!!

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie