Delegacja z Zawiercia gościła w Starachowicach

16021.nsmed

Delegacja Miasta Zawiercie, na czele z Prezydentem Łukaszem Konarskim, gościła w piątek w Starachowicach podczas wizyty studyjnej. Celem pobytu była wymiana dobrych praktyk oraz rozmowa o przeprowadzanych w naszym mieście inwestycjach.

Goście z województwa śląskiego, wspólnie z Prezydentem Starachowic Markiem Materkiem, odwiedzili m.in. Park Miejski, otoczenie Parku Kultury, osiedle Wzgórze, okolice Dworca Zachodniego, bazę komunikacji miejskiej oraz teren inwestycji przy zbiorniku Lubianka.

Swój pobyt w Starachowicach zakończyli w Urzędzie Miejskim, gdzie podczas spotkania z kierownikami referatów oraz jednostek organizacyjnych mogli uzyskać szczegółowe informacje na temat aktualnie prowadzonych działań z obszaru wykorzystania energii odnawialnej, komunikacji publicznej, inwestycji budowlanych czy usług społecznych.

- To już kolejna grupa samorządowców z Polski, która zdecydowała się przyjechać do Starachowic. Cieszę się, że praca naszego zespołu wzbudza zainteresowanie, a stosowane przez nas rozwiązania stanowią inspirację dla innych miast. Podczas takich spotkań możemy wymienić się doświadczeniami i wzajemnie podpowiedzieć sobie najlepsze kierunki działań. Toduża wartość i korzyść dla nas wszystkich - podkreśla Prezydent Marek Materek.

W gronie kilkunastoosobowej delegacji, która odwiedziła Starachowice, oprócz Prezydenta Łukasza Konarskiego znaleźli się także przedstawiciele Rady Miejskiej: wiceprzewodniczący Justyna Wesołowska i Tomasz Pacia, oraz radni Dariusz Kurek, Dominik Janus i Mariusz Borzęcki.

Grono gości uzupełnili: Agata Jarza-Korpyś, sekretarz miasta, Marcin Gawłowicz, skarbnik miasta, Martyna Tyszczak-Sołtysik, dyrektor MOPS Zawiercie, Justyna Miszczyk, prezes zarządu Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Zawierciu oraz pracownicy Urzędu Miejskiego: Małgorzata Picz i Marcin Brewka.

Miasto Zawiercie położone jest na Wyżynie Krakowsko - Częstochowskiej nad rzeką Wartą w północno-wschodniej części województwa śląskiego. Zajmuje ono 85,24 km2 powierzchni i liczy ponad 46 tys. mieszkańców.

Fotorelacja [kliknij] 

Komunikat prasowy płatny: UM Starachowice

Baner UM

Dodane: 10.05.22 | Odsłony: 459
Tagi:

Komentarze użytkownikówOstatnie komentarze w serwisie