Dotacja na remont ul. Spacerowej przyznana

14699.nsmed

To już pewne, Starachowice otrzymały ponad 400 tys. zł z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych na remont ul. Spacerowej. - To kolejna droga na terenie miasta, która zostanie wyremontowana dzięki dotacji zewnętrznej – informuje Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek.

Ulica Spacerowa, zlokalizowana jest na osiedlu Stadion. Uczęszczana przez wiele pokoleń uczniów II Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 od kilkudziesięciu lat nie była remontowana.  W tym roku to się zmieni. 

Podział środków z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych sformalizowano podczas czwartkowego spotkania w urzędzie wojewódzkim – z udziałem świętokrzyskich parlamentarzystów. Podpisano umowy z 23 gminami i powiatami na wykonanie 33 inwestycji drogowych. 

Jak informuje Wydział Infrastruktury i Rozwoju ŚUW, dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg otrzyma ogółem w regionie świętokrzyskim 10 powiatów i 37 gmin: w jego ramach zawartych zostanie łącznie 45 umów z gminami i 29 umów z powiatami – na zadania jednoroczne. Umowy te dotyczyć będą dróg o długości 189,394 km. 

Środki w ramach funduszu przekazywane są na zasadach konkursowych na dofinansowanie budowy, przebudowy i remontu dróg powiatowych i gminnych. Wysokość wsparcia na zadania powiatowe i gminne uzależniona jest od dochodów danej jednostki samorządu terytorialnego: im niższy dochód podatkowy, tym większa wartość dotacji, przy czym maksymalne dofinansowanie będzie mogło wynieść, aż do 80% kosztów realizacji zadania.

Zdjęcie i informacje: www.kielce.uw.gov.pl

Baner UM

Komunikat prasowy płatny: UM Starachowice

Dodane: 07.05.21 | Odsłony: 1340
Tagi:

Komentarze użytkownikówOstatnie komentarze w serwisie