Dragon rusza z przygotowaniami

9079.nsmed

Klub Sportowy „Dragon” rozpoczął przygotowania do grudniowych Mistrzostw Polski w kickboxingu, które odbędą się tradycyjnie w Miejskiej Hali Sportowej w Starachowicach. Dla kibiców sportów walki będzie to kolejna okazja do śledzenia na żywo najlepszych zawodników z całego kraju. W tej chwili trwa dopinanie spraw finansowych związanych z organizacją.

Starachowiccy kibice już trzeci rok z rzędu będą mogli emocjonować się rywalizacja w formule oriental rules. Weekendowy turniej mistrzowski zostanie rozegrany w grudniu. Zgodnie z zapowiedziami organizatorów Starachowice będą areną zmagań najlepszych kickbokserów już w drugi weekend grudnia tj. w dniach 8-10 grudnia.

- Przed nami trzecie spotkanie z najlepszymi zawodnikami rywalizującymi w formule Oriental Rules. W 2015 roku Klub Sportowy „Dragon” otrzymał od Polskiego Związku Kickboxingu prawo do organizacji w Starachowicach Mistrzostw Polski w tej formule. Wybór okazał się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Na ringu w Miejskiej Hali Sportowej przez dwa dni rywalizowało ponad 80 zawodników z 35 klubów z całej Polski. Walczyli oni o medale i trofea Mistrzostw Polski w kategoriach seniorów, juniorów oraz weteranów. Impreza zakończyła się organizacyjnym sukcesem i rok później było jeszcze lepiej – przypominają organizatorzy.

Gala finałowa to był znakomity pomysł

W 2016 roku do Starachowic przyjechało ponad 100 zawodników reprezentujących barwy 42 klubów z całej Polski. W Miejskiej Hali Sportowej przez dwa dni rywalizowali o tytuły Mistrzów Polski w kickboxingu.

- Zwieńczeniem dwudniowej rywalizacji w 2016 roku była gala finałowa. Niedzielna gala finałowa rozpoczęła się w porze popołudniowej, a w jej ramach znalazło się 10 najlepszych walk finałowych. Niesamowita atmosfera, półmrok hali i sportowa rywalizacja na najwyższym poziomie odbiła się głośnym echem w środowisku kickbokserskim. Gala finałowa to był prawdziwy „creme de la creme” imprezy, który w tym roku warto powtórzyć – zapewniają organizatorzy grudniowych mistrzostw.

Czekamy na potwierdzenie komunikatu

Od kilku dni działacze starachowickiego „Dragona” wspólnie z władzami Polskiego Związku Kickboxingu dopinają sprawy organizacyjne. Już wkrótce opublikowany zostanie oficjalny komunikat mistrzostw i będzie można rozpocząć przyjmowanie zgłoszeń do starachowickiej imprezy.

- Wszystko wskazuje na to, że w naszych mistrzostwach zwiększy się liczba kategorii wiekowych. W ubiegłym roku na ringu rywalizowali seniorzy, juniorzy i weterani. Walczymy o dołożenie nam jeszcze jednej kategorii wiekowej. Będą to juniorzy młodsi. Komunikat czeka na oficjalne zatwierdzenie – przyznaje Marek Jasiński, prezes Dragona.

Popularny „Samuraj” przekonuje, iż w grudniowych mistrzostwach może wystąpić jeszcze większa liczba zawodników. Jasiński liczy na to, że na ringu w hali na osiedlu Południe powalczy od 100 do 140 kickbokserów.

- Program mistrzostw będzie niemal identyczny jak ten ubiegłoroczny. Oczywiście wszystko uzależnione jest od ilości zgłoszonych zawodników. Jeśli będzie ich więcej niż się spodziewamy to walki rozpoczną się już w piątek. Standardowo rywalizację rozpoczniemy jednak w sobotę, a około godziny 15.00 odbędzie się oficjalne otwarcie imprezy. Potem czekają nas kolejne walki, a w niedzielę gala finałowa – zapowiada Jasiński.

Poszukiwania „przyjaciół kickboxingu”

Wzorem roku poprzedniego gala finałowa ma być najlepszym podsumowaniem weekendowych Mistrzostw Polski. Organizatorzy i sędziowie dokonają wyboru najlepszych walk finałowych i to właśnie one zostaną rozegrane w niedzielne popołudnie.

Kibiców, którzy w ubiegłym roku byli na niedzielnej rywalizacji z pewnością nie będzie trzeba dodatkowo motywować do przyjścia na halę. „Nowych” fanów kickboxingu zapraszamy do wspólnego kibicowania już dziś. Wstęp na wszystkie walki Mistrzostw Polski będzie bezpłatny.

- Do rozpoczęcia mistrzostw pozostało już tylko dwa miesiące. Dla kibiców to pewnie dużo czasu. Dla nas i współorganizatorów to jednak całkiem krótki czas na dogranie wszelkich spraw organizacyjnych, a zwłaszcza finansowych. Niestety mamy problemy z zapięciem budżetu imprezy, aby utrzymać co najmniej poziom ubiegłoroczny. Pomimo wsparcia z Gminy, Powiatu czy władz wojewódzkich oraz kilku firm i instytucji wciąż brakuje „trochę grosza”, aby grudniowe mistrzostwa były dopięte na ostatni guzik - zauważa popularny "Samuraj".

- Mamy świadomość tego, że termin mistrzostw na koniec roku nie sprzyja możliwości finansowego wspierania nas przez lokalnych przedsiębiorców. Wierzę jednak w to, że uda nam się zdobyć niezbędne środki finansowe i wspólnymi siłami osiągniemy sukces. Jeśli w Starachowicach lub okolicach jest ktoś kto chciałby nas wspomóc finansowo czy organizacyjnie to z pewnością taką pomoc przyjmiemy. Razem możemy zdziałać wiele – uważa Marek Jasiński, prezes Dragona.

Zapraszamy wszystkich sympatyków kickboxingu do wspólnego emocjonowania się mistrzowską rywalizacją w Starachowicach!

Autor: Leszek Kowalski, UM Starachowice

Reklama

Dodane: 06.10.17

Komentarze użytkowników

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie