Działania inwestycyjne w Szkole Podstawowej nr 1

14712.nsmed

Gmina Starachowice ogłosiła przetarg na budowę szatni w Szkole Podstawowej nr 1. Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 24 maja.

- Ogłosiliśmy przetarg dotyczący rozbudowy i przebudowy Szkoły Podstawowej nr 1 wraz z wewnętrznymi instalacjami wodociągową, kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej, centralnego ogrzewania, energii elektrycznej oraz wykonaniem pochylni i schodów zewnętrznych – wymienia Prezydent Miasta Marek Materek - Zakładamy także przebudowę zewnętrznej instalacji wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i kanalizacji deszczowej, wykonanie parkingu wraz z dojściem i dojazdami. Wierzę, że uda nam się rozstrzygnąć postępowanie i pozyskać środki zewnętrzne, które pomogą w realizacji tego przedsięwzięcia.

Historia Szkoły Podstawowej nr 1 rozpoczęła się w 1905 roku, blisko 50 lat później, w 1953 roku rozpoczęto budowę aktualnej siedziby szkoły.

W ostatnich latach gmina wykonała kompleksową termomodernizację budynku, wybudowano nową bieżnię, doposażono pracownie przedmiotowe w nowoczesny sprzęt, zamontowano monitoring.

Do rozwiązania pozostał problem szatni, ta z której korzystają uczniowie jest zbyt ciasna. Problem ten od wielu lat zgłaszała dyrekcja szkoły. Teraz jest szansa, że uda się go rozwiązać.

Więcej informacji na temat postępowania przetargowego dostępnych jest na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Starachowice w zakładce: zamówienia publiczne.

Baner UM

Komunikat prasowy płatny: UM Starachowice

Dodane: 11.05.21 | Odsłony: 1328
Tagi:

Komentarze użytkownikówOstatnie komentarze w serwisie