Nowe trybuny dla kibiców piłki nożnej

14982.nsmed

Sympatycy rozgrywek piłkarskich poczynania swoich faworytów będą mogli śledzić w bardziej komfortowych warunkach niż dotychczas. Zakończono prace związane z montażem nowych trybun na boisku ze sztuczną nawierzchnią w kompleksie sportowym przy ul. Szkolnej 14, w Starachowicach. Na 5 – rzędowej trybunie znajduje się ponad setka miejsc siedzących.

Kolor siedzisk to oczywiście barwy klubowe czyli zielone i czarne. Konstrukcja wykonana jest z profili stalowych, spawana i skręcana, ocynkowana ogniowo, podłoga wykonana z krat stalowych. Barierki metalowe znajdują się po bokach i z tyłu za ostatnim rzędem, wykonane zostały z kształtowników zamkniętych, ich wysokość jest zgodna z obowiązującymi przepisami.

Baza sprzętowa MOSiR-u wzbogaciła się także o zakup i dostawę ciągnika rolniczego z kabiną i z pługiem do odśnieżania oraz szczotką do boisk ze sztuczną nawierzchnią a także traktorek-kosiarkę. Sprzęt został zakupiony na potrzeby obiektów sportowych w Starachowicach.

Doposażenie i polepszenie warunków do rozgrywania zawodów i treningów na boisku ze sztuczną nawierzchnią kosztowało ponad 160 tys. zł. Powiat Starachowicki wsparł tę inwestycję kwotą w wysokości 140 tys. zł, Gmina Starachowice przekazała na ten cel – 10 tys. zł, resztę funduszy dołożył MOSiR.

Inwestycję wizytowali w środę Prezydent Miasta Marek Materek, Starosta Starachowicki Piotr Babicki, Dyrektor MOSiR Krzysztof Szczygieł, kierownik obiektów sportowych przy stadionie miejskim Mariusz Konarski oraz związani ze starachowickim sportem radni powiatowi; Jarosław Olech, Paweł Brzozowski oraz Sławomir Rymarczyk.

- Spotykamy się żeby podsumować projekt, który realizowaliśmy wspólnie z powiatem starachowickim, a dotyczył on doposażenia bazy sprzętowej, a także wykonania nowej trybuny przy boisku pełnowymiarowym ze sztuczną nawierzchnią – informuje Prezydent Miasta Marek Materek - W poprzednich latach to boisko pełnowymiarowe zostało wykonane dzięki staraniom gminy i ministerstwa sportu, które ten projekt dofinansowało. Natomiast Powiat Starachowicki zgodził się na przekazanie środków na wykonanie nowych trybun i zakup nowych sprzętów, które będą pomagały w utrzymaniu tego boiska, a także innych obiektów sportowych. W zamian młodzież ze szkół powiatowych, zlokalizowanych po sąsiedzku czyli I i II Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 oraz z Zespołu Szkół Zawodowych przy ulicy Radomskiej mogą korzystać z tych obiektów na mocy zawartego porozumienia. Panu Staroście i radnym Rady Powiatu serdecznie dziękuję za tę współpracę.

Jak podkreślił Starosta Starachowicki Piotr Babicki oprócz możliwości niezwykle ważne są chęci i wola nawiązania wzajemnej współpracy.

- Projekt dotyczący tej współpracy narodził się, nawet jeszcze przed poprzednią kadencją samorządu ale tak się złożyło, że wówczas nie było woli do tego, aby tą koncepcję dopracować – mówi starosta.- Zmieniło się to rok temu, kiedy wspólnie z radnymi Rady Powiatu podjęliśmy decyzję o tym, żeby te postanowienia sprzed kilku lat dopiąć i rzeczywiście dotacja w kwocie 140 tys. zł ze strony powiatu popłynęła do gminy. W efekcie mamy dla mieszkańców Starachowic i mieszkańców powiatu starachowickiego, dla uczniów szkół prowadzonych przez powiat i nie tylko, bo również dla klubów sportowych, które mają tu swoją siedzibę, zapewnioną możliwość korzystania z pięknych nowoczesnych obiektów. Bardzo się cieszę, że ta nasza współpraca doszła do skutku.

Dla ośrodka sportu i rekreacji zakup wymienionego sprzętu to istotna pomoc i ułatwienie w codziennym funkcjonowaniu.

- Zakup tego sprzętu znacząco usprawni naszą pracę – mówi dyrektor Krzysztof Szczygieł z MOSiR-u. - Wcześniej wszelkie prace musieliśmy zlecać na zewnątrz stosując się do przepisów Prawa Zamówień Publicznych. W tej chwili nie musimy czekać na odpłatną realizację usługi tylko wykonujemy to sami. I co ważne wszelkie prace możemy zaplanować biorąc pod uwagę harmonogram zaplanowanych treningów i zawodów.

Zmiany nie ominęły także Stadionu Miejskiego, gdzie za kwotę ponad 61 tys. zł zakupiono 2 000 siedzisk na trybuny. Wykonanie konstrukcji pod siedziska na trybunach kosztowało 35 tys. zł. Montaż wykonali pracownicy MOSiR Starachowice. Obecnie na stadionie jest 3000 miejsc.

Baner UM

Komunikat prasowy płatny: UM Starachowice

Dodane: 22.07.21 | Odsłony: 1095
Tagi:

Komentarze użytkownikówOstatnie komentarze w serwisie