Oddział Zakaźny zostanie przeniesiony do nowej lokalizacji [video]

9925.nsmed

Około 3 miliony złotych otrzyma Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach na przeniesienie Oddziału Chorób Zakaźnych do budynku, w którym funkcjonuje szpital. Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki w piątek 11 maja br. podpisał decyzję o przyznaniu dotacji na przeniesienie Oddziału Zakaźnego do nowego budynku. Starosta Starachowicki Danuta Krępa osobiście podziękowała premierowi Morawieckiemu podczas jego wizyty w województwie świętokrzyskim w ostatni weekend.

O całej inwestycji mówili podczas wczorajszej [14.05.2018r.] konferencji prasowej p.o. dyrektora szpitala Katarzyna Arent, starosta Danuta Krępa oraz poseł Krzysztof Lipiec. Całość wypowiedzi do obejrzenia na video poniżej.

Inwestycja polega na przebudowie pomieszczeń na I piętrze w budynku C na potrzeby utworzenia (przeniesienia) Oddziału Chorób Zakaźnych. Jest to przeniesienie oddziału z dotychczasowego budynku do nowej lokalizacji w kompleksie głównym szpitala spełniającej wymagania aktualnie obowiązujących przepisów. 

Zakres rzeczowy inwestycji obejmuje przebudowę pomieszczeń na I piętrze w budynku C o powierzchni 499,35 [m2] w branżach architektonicznej, instalacyjnej tj. wodno-kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania, ciepła wentylacyjnego, klimatyzacji i wentylacji, gazów medycznych oraz elektrycznej i okablowania strukturalnego, przyzywowej, teleinformatycznej i sygnalizacji pożaru.

W ramach inwestycji powstanie stacja oczyszczania ścieków z oddziału z wykorzystaniem innowacyjnej technologii oczyszczania ścieków promieniami UV. Stację dezynfekcji ścieków surowych za pośrednictwem lamp UV zaprojektowano w piwnicy, będzie ona dezynfekowała ścieki przed wprowadzeniem ich do kanalizacji. W skład oddziału będą wchodzić trzy izolatki oraz siedem dwuosobowych sal chorych. Projektowany oddział zakaźny połączony będzie komunikacją wewnętrzną po obu końcach korytarza z komunikacją ogólną szpitala i wyposażony we wszystkie niezbędne instalacje w tym pełną klimatyzację wszystkich pomieszczeń.

Oddział zostanie wyposażony zgodnie z przepisami w urządzenia umożliwiające kontakt pacjenta z odwiedzającym (wideofon, interkom). Sale chorych będą maksymalnie dwuosobowe.     

Planowany koszt inwestycji: 3 867 468,49 zł.

80% - dofinansowanie

19% - wkład własny Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej

1% - wkład Powiatu Starachowickiego

Reklama

Dodane: 15.05.18

Komentarze użytkowników

Pacjent | 2018-05-15 08:47:52 napisał(a):

Dwa wirusy na zdjeciu od prawej strony które należy przywy wyborach sie pozbyć

zdrowy | 2018-05-15 10:35:04 napisał(a):

ciekawe kiedy szpital doczeka się dyrektora, bo już dziewiąty miesiąc nie mogą przeprowadzić skutecznie konkursu.

głupota kwitnie | 2018-05-15 12:37:26 napisał(a):

Coraz gorsze pomysły. Zamiast zawalczyć o Kliniki Amerykańskie to zasyficie nowy szpital. Nie ma dobrego leczenia kardiologicznego i ŻADNEJ MOŻLIWOŚCI leczenia schorzeń z dziedziny naczyniówki. To dobry pomysł zwiększenia umieralności w Starachowicach i okolicach. Jak nie zejdzie pacjent z braku pomocy kardiologicznej czy naczyniowej to zawsze może złapać chorobę zakaźną do której teraz będzie miał blisko - i po krzyku.BRAWO

artur | 2018-05-15 16:50:45 napisał(a):

czyżby to było hasło komuchy wystąp? przypominam o jakże wielkiej skuteczności posła który w ławach zasiada tak długo że nawet trudno zliczyć czego nie zrobił dla miasta, ach zapomniałbym włażąc w d... dziękował za dar przybycia jego ekscelencji naczelnika państwa no i kolejna aktywna obok ech PRL jak za stanu wojennego

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie