Pracownica banku ostrzegła seniorkę

9129.nsmed

Dzięki czujności pracownicy jednego z banków w Starachowicach 80-latka nie straciła 27 000 złotych, które zamierzała przekazać oszustom. Seniorka poinstruowana przez kasjerkę zgłosiła się do komendy, gdzie opowiedziała o całej sytuacji policjantom. Po raz kolejny apelujemy o ostrożność i rozwagę w kontaktach z nieznajomymi osobami! 

W piątek 21 października br. do kilku mieszkanek Starachowic dodzwonił się mężczyzna podający się za policjanta, który twierdził że członek rodziny miał wypadek i aby uratować go przed odpowiedzialnością karną potrzebne są pieniądze. W dwóch przypadkach kobiety zorientowały się, że może to być oszustwo i rozłączyły się. Natomiast 80-latka poszła do banku, gdzie chciała wypłacić pieniądze w kwocie 27 000 złotych. Podczas dopełniania formalności pracownica banku zorientowała się, że seniorka prawdopodobnie padła ofiarą oszustwa i poleciła natychmiast zgłosić się na komendę. Dzięki dociekliwości oraz czujności, 80-latka nie przekazał oszustom prawdopodobnie oszczędności całego życia. 

Tym razem oszustom nie udało się wyłudzić żadnych pieniędzy, ale przestępcy w dalszym ciągu są aktywni i próbują wykorzystać dobre serce starszych osób. Dlatego wciąż  apelujemy o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z nieznajomymi osobami! We wszystkich podejrzanych czy wątpliwych sytuacjach, należy niezwłocznie skontaktować się z Policją, dzwoniąc po numer alarmowy 997 lub 112.

Źródło: KPP Starachowice

Reklama

Dodane: 23.10.17

Komentarze użytkowników

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie