Srebro i brąz dla najmłodszych

4271.nsmed

Drużyna dziewczynek z gminy Brody, zdobyła srebrny medal w zawodach Real Cup, 26 maja w Kiecach. Największe brawa w turnieju, zdobyły dziesięcioletnie dziewczynki: Weronika Stępień z Lubieni oraz Julia Świtoń z Krynek, startujące w kategorii 12 – 13-latek. W turnieju, sukces odnieśli również chłopcy. W kategorii roczników 1999 – 2000 zdobyli brązowy medal.

Początkowo, organizatorzy turnieju nie chcieli dopuścić wspomnianych dziesięciolatek do gry z obawy, że sobie nie poradzą na boisku. Ostatecznie, opiekun grupy – Artur Góra, przekonał sędziów by zaryzykowali, a potem dziewczynki zadziwiły publiczność. Mało tego, Weronika Stępień zdobyła najwięcej bramek w całym turnieju (12 drużyn). Dziesięcioletnie dziewczynki zostały docenione i będą grać w reprezentacji województwa świętokrzyskiego. Oprócz Weroniki Stępień i Julii Świtoń, zespół tworzyły: Patrycja Wiśnios i Ola Garbala - obie ze Stykowa.

W turnieju Real Cup, brązowe medale w kategorii rocznika 1999 – 2000 zdobyli chłopcy ze Stykowa: Maciej Jankowicz, Piotr Jankowicz, Łukasz Nowak , Bartosz Kryciński Styków oraz Jakub Myszka z Lubieni. Obydwa zwycięskie zespoły, startowały pod nazwą Stykovia Styków.

W czasie zawodów, dzieci zapewnione miały wyżywienie oraz liczne atrakcje. Były zabawy na wolnym powietrzu, quizy , malowanie twarzy oraz kącik relaksu. Przejazd i dodatkowe wyżywienie dla zawodników, sfinansował radny ze Stykowa Stanisław Wrona. Młodzi sportowcy tworzyli zespół młodzików „Kamiennej” Brody. Jak informuje Mirosław Zięba z zarządu stowarzyszenia, z powodu braku chętnych, w ubiegłym roku, wycofano tę drużynę z rozgrywek ligowych. Najmłodsi piłkarze, jednak wrócą do gry w barwach Kamiennej w sierpniu br.