Szymon ponownie Mistrzem

3472.nsmed

W Mistrzostwach Polski Szkół i Klubów Katolickich w Szachach, które już po raz piąty odbyły się w Kielcach w dniach 17-18 września duży sukces odnieśli nasi zawodnicy z klubu szachowego KLIMUKS „Gambit” Starachowice.

W turnieju wzięło ponad 80 zawodników i zawodniczek z całego kraju. Turniej został podzielony na cztery grupy: Turniej A - szkoły ponadgimnazjalne, Turniej B - gimnazja, Turniej C - SP kl. IV-VI, Turniej D - SP kl. 0-III.
Wszyscy uczestnicy turnieju grali systemem szwajcarskim 9 rund z tempem gry 30 minut na partię na zawodnika.
Tytuł Mistrza Polski Klubów Katolickich i złoty medal wywalczył nasz najlepszy junior Szymon Wojtas – Kategoria Chłopcy klasy IV – VI
Srebrny medal zdobyli: - Klaudia Karpińska w Kategorii Dziewcząt kl. IV-VI oraz Jakub Jary w Kategorii Chłopców kl. 0-III.
Brązowy medal zdobyli: Anita Janus w Kategorii Dziewczat kl. IV-VI oraz Dawid Kruk w Kategorii Chłopców kl. 0-III.
Również w kategorii drużynowej Klubów Katolickich nasi zawodnicy zdobyli tytuł Mistrza Polski w Kategorii kl. IV-VI. Oraz tytuł Mistrza Polski zdobyła drużyna w Kategorii kl. 0-III.
Na wyróżnienie zasługują pozostali zawodnicy naszego Klubu bowiem normy na kategorie szachowe wypełnili: Jakub Jary, Anna Sadłos, Katarzyna Figiel - IV kategoria oraz Patryka Mączka - V kategoria.

Mamy nadzieję, że w zbliżających się eliminacjach międzywojewódzkich do Mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach 09 do 15 października nasi juniorzy również zdobędą medale i awansują do finałów.